karnifex

Ploché, schématické postavy, děj plný nelogičností a náhod "deus ex machina", spousta klišé. Mezi klady patří výborné tempo filmu doplněné slušnou kamerou, za to bych asi dal i ***, ale ten závěr byl tak trapný! ()

Leník

Dost temné kriminální drama s nečekaně vysokým počtem mrtvol. Zajímavé obsazení ústřední dvojice, netradiční prostředí Jihoafrické republiky, ale jinak nic, čím by to vybočovalo z průměru - tedy až na (občas zbytečnou) krvelačnost tvůrců. ()

p.a.douch

Tak tenhle film jsem viděl někdy před rokem a docela mě překvapil. To že Whitaker bude minimálně dobrý jsem čekal, ale že s ním bude držet krok Bloom to teda ne. Detektivka je to zajímavá a moc se s tím nemaže. Salle nejen režíroval, ale i spolupracoval na scénáři, takže věděl jak to natočit a povedlo se mu to. Takže kdo neviděl má dnes (12. 11.) na Primě šanci, já se na to kouknu znovu. ()

tomino28

Další z řady kriminálek, která funguje přesně opačně než propagační video, které by rádi viděli v jakékoliv kanceláři cestovního ruchu. Zde konkrétně vás tvůrci "lákají" do Jižní Afriky a slibují vám nezapomenutelný zážitek, jako je například sekání rukou nebo stavy, kdy budete zfetovaní a úplně mimo. Proti tomu všemu bojuje dvojice detektivů, pánové Bloom a Whitaker, a celý děj směřuje k očekávanému konci. Plusové body má snímek za to, že se s ničím nemazlí a o to věrohodněji divákovi příběh vykresluje. Bohužel ze začátku vysoko nasazené tempo se ke konci lehce vytrácí, a to je škoda. ()

Rian_witcher

Lepší 3 hvězdy. Celkem obyčejná krimi s průhlednou zápletkou, ale vsazená do zajímavého prostředí JAR. Plusem je i excelentní obsazení a oba hlavní představitelé jsou skvělí. ()

stanyko

Kriminalka to urcite nebola. Skor slaby odvar akcneho filmu, na ktorom bola zaujimava jedine destinacia v JAR. Ale taky zly film sa moze odohravat kdekolvek. Do polovice ma film nezaujal, a po nej uz uplne nebavil. ()

Radek273

Francouzské krimi-drama spojené s tradičně kostrbatým dějem tentokrát vloženým na africký kontinent. Drsný a neohrabaný způsob společně s roztěkaným Whitakerem a rádoby drsným Bloomem (který trosku hraje dobře, ale nic extra to zase taky není) vůbec nepůsobí dobře. Příběh se vleče, jakoby nemá žádný řád a divák tedy vyčkává pouze na moment, kdy Orlanda trefí, anebo kdy naopak nějakou "trefí". A takovýto snímek těžící výhradně z nahoty, drog a destrukce osobnosti, rozhodně nelze počítat mezi filmové skvosty, a to ani v nejmenším. ()

brasek

Od začiatku mal film grády a smeroval ku krutému kriminálnemu thrilleru z juhoafrického prostredia. Žiaľ ani neviem kedy sa príbeh zmení na frašku, medicínske pointa v takomto šate je skôr na škodu a finále snímku je už naivná hlúposť. ()

PTuranyi

Drsný policajný thriller zobrazujúci zločinom a drogami prelezené getá Juhoafrickej republiky. Tvrdá dvojica detektívov oddelenia brutálnych vrážd je na stope obzvlášť nebezpečnej droge za ktorou sa skrýva snaha o rasovú očistu. Príbeh začína svižne a udržiava si tempo aj napínavú atmosféru. Ku koncu žiaľ stráca dych a začína sa utiekať k barličkám. Produkcia je kvalitná takže atmosféra geta je celkom autentická. Orlando Bloom hrá spustnutého sukničkára Epkeena bravúrne a Forest Whitaker robí prácu detektíva veľmi dobre. 75% ()

NeverEver

Typicky krimi noir, plny realnosti, drsnosti, zivota bez ruzovych bryli, takhle to proste vypada, kdyz vysetruji "ne supermani". Rychly spad, dobre akce, zajimavy pribeh (s dobrou zapletkou) a vygradovanym zaverem. Tleskam, jak hercum, tak kameramanovi, tak scenaristovi, proste vsem. Orlando i Forrest hraji jako o zivot (obrazne i realne) a zbyle (jiz mene zname tvare) jim zdarne sekunduji. Navic zasazeni celeho pribehu do JAR jen umocnuje bezmocnost a bezvychodnost, kterou divak proziva, kdyz se veci daji do pohybu. 4**** (5* nedam proto, ze je to tak drsny, ze si film uchovam jen v me pameti a radeji si ho poustet nebudu); jen pro silne povahy. ()

SkeeveTulp

Zajímavý příběh, zajímavé postavy, dobře zahrané. Bohužel se tam autoři snažili nacpat příliš mnoho témat, než by příběh snesl. Přesah do apartheidu, bez předchozí průpravy vyznívá příliš vyumělkovaně. Škoda. Hlavní herci jsou fakt výborní. Je to tak na tři a půl hvězdičky, ale nakonec dám tři. ()

Epco

Výborná detektívka s temnou atmosférou, ktorá náramne pracuje s prostredím v ktorom sa odohráva. Stigma apartheidu je viac ako zreteľné a tieň ktorý vrhá neleží len na slumoch Kapského mesta. ()

luco323

Veľmi dobre natočené a ešte lepšie zahrané krimi poukazujúce na priepastné rozdiely medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami v krajinách tretieho sveta. Kto má peniaze, ten je Boh, ktorý má moc nad životom „chudoby“. A je tu ešte jedna vec na ktorú si potrpím a pri tomto filme som bol priam nadšený. Je to ten pocit, že hlavný hrdina nie je žiaden neohrozený John Rambo ani nepriestrelný Terminátor. To realistické poňatie tohto snímku ktoré nestavia na pretvárke ale výbornom deji a realistickom poňatí ho robí tým čím je. 100% ()

zekon

RESPEKT!!! Tak to je síla. Vyhublý Whitaker a hrající Bloom. Nečekané a skvělé. Napínavé, trošku jiné prostředí, sice klasické téma, ale nestandardní pointa. Drsná nadstandardní detektivka špičkově zahraná a špičkově zrežírovaná. ()