Pimburger

Netradiční prostředí, netradičně hrající herci, netradiční hodnocení. Skvělý film, díky němuž máte chuť skouknout více filmů z jihoafrického prostředí a rozhodně nemáte ani trošku chuť tam zajet. ()

ujco.vlado

Aj keď som očakával klasickú detektívku na upršané popoludnie, Zulu predstavoval výnimočný filmový kúsok, ktorý ma od prvých minút vtiahol do deja. Okrem tradičnej zápletky pre mňa film predstavoval zážitok, ktorý ma ovplyvnil vo viacerých smeroch: (1) za výborné považujem postavy, primárne ústrednú dvojicu Whitker - Bloom, ktoré svojou charakteristikou a dialógmi pridávali filmu na autentickosti; (2) zasadenie príbehu do Južnej Afriky bolo závanom exotiky, ktorá bola zvýraznená umierneným použitím kontextu apartheidu; (3) jedinečné reálie súčasnej Južnej Afriky, vrátane jazykovej rozdielnosti, zanechali veľmi reálny pocit nerovnováhy a rozdielnosti v spoločnosti dnešnej Južnej Afriky. Výhodou bola taktiež postupná gradácia kriminálneho príbehu. ()

supg

Skvělý thriller, kde brutální vraždění má "ušlechtilejší motiv" než je obyčejné. Forestove kvality jsou dané,ale netušil jsem, že Orlando je taky herec, zahrál velmi autenticky, mile překvapil. Milovníci nahoty a surových scén si přijdou na svoje, čokoládová tanečnice teda rozhodně ví o čem je život. ()

Falanx

80%. Začátek byl nezáživný a utahaný. Brutální řežba na pláži mlžný příkrov nudy rozehnala a pak to bylo stále lepší a lepší...Ten kulervoucí zážitek mladého Zulu bylo bolestivé byť jen sledovat. ()

leafroller

Bylo to hutné a dobře vyrobené kino o rasismu tak nedávném, že je těžké uvěřit, jak jsou ti námi tolik obdivovaní Britové nechutní a odporní pokrytci. Ne vážně, ještě jednou tu nějaká anglická komise prohlásí, jak špatné máme vztahy s romskou menšinou, tak jdu manifestovat před jejich vyslanectví. Z mého pohledu bylo sice ve filmu nakousnuto až příliš témat najednou a konec se dal uhádnout už asi v polovině, ale pořád lepší, než nějaké vaření z vody. A kdyby nebylo toho zbytečně donekonečna nataženého srdcervoucího konce, nesáhl bych na ovladač ani jednou. ()

peproch

Jakožto krimi nebo detektivka se jedná o prvoplánovou (tedy skoro dopředu známě pozadí) a celkem drsnou podívanou do post apartheidové jižní afriky, kde tvůrci nešetří brutalitou, krví a nechají pozabíjet i maminku hlavního hrdiny. Detektivové mají záležitost původně snobské vraždy brzy na osobní záležitost, nerespektují vedení policie, a i za cenu nejvyšší, dotáhnou pátraní v pronásledování a úspěšný lov. Herecky mi oba hlavní herci přišli výteční, pustina pustá, bída bídná a krutost nestrojená. Jaká je pravá povaha být Zulu a jednat zulsky, to neumím docenít a tak mi možná mnohé utíká. ()