BoKo_CzT

MIlé prekvapenie sezóny. Malý "veľký" a dobre spracovaný film. A opäť jeden z tých, ktoré sa u nás najskôr ani nedostanú do distribúcie a väčšina divákov o ne prijde. Okrem kvalitného remeselného zpracovania je plusom filmu aj neopozerané prostredie JAR. Upozornenie pre rodičov: pre deti je film veľmi nevhodý, obsahuje tvrdé násilné scény. ()

Paserak

Zajímavé detektivní drama z prostředí syrového JARu. Skvělé a neotřelé exteriéry. A hlavně absolutně perfektní Whitaker. Neumím si představit, že by jeho roli dostal někdo jiný. Jinak musím pochválit i Blooma. Hoši, zvedám palec a dávám 4,5. ()

Lukariosa

Bloom "pod vobraz" skvělej, Whitaker bezkonkurenční....krimi-drogový příběh, nad nímž neustále jako Damoklův meč visí leitmotiv etnické a ekonomické situace v Africe...já říkám "palec nahoru".. ()

Ironhead

Slusna atmosfera a kamera, dobri herci... charismaticky Whitaker a i ten Orlando uz vypada nejen jako prerostle dite ale trosku zivotem oslehanej a omlacenej chlap ;) Bohuzel pribeh samotny a hlavne nektere jeho casti, jenz si hlavni hrdinove postupne skladjaji do sve vysetrovaci mozaiky, obcas bohuzel trosku skripou... prvni polovina filmu je urcite o dost lepsi nez ta druha... ale porad slusna zanrovka, kterych se dnes uz moc netoci... ()

lukasmyval

Až nečekaně dobrý film. Pomalejší začátek střídá stále více gradující napětí až do úplného vyvrcholení až příliš zběsilou honičkou po dunách. Orlando výborně zahrál prototyp drsného detektiva s kruhy pod očima velkýma jako melouny, který bez antidepresiv a whiskey nedá ani ránu. Musím ocenit i skvělou kameru, která při akčních sekvencích vtáhla diváka do děje. Nejdříve jsem chtěl udělit 4 hvězdy, ale během psaní komentáře jsem si to rozmyslel, protože v tom filmu sedělo všechno tak jak mělo musím dát o hvězdičku více. Za Legolasův výběr hudby do auta dávám 5 hvězd. ()

veverysiak

No dobre, nezvyčajne natočená detektívka, nezvyčajné miesto deja, nezvyčajná surová realita, nezvyčajná metamorfóza zaškatuľkovaného trtka, ale kvôli tomu sa tu nemusia všetci doblázniť, podobných žánroviek je hrúza aj kus, to však neznamená, že všetky sú majsterštyky, takže 55%. ()

esmoke

Dva detektivové v jižní Africe hledají vraha, který zabil mladou dívku. Zajímavé prostředí a klasická zápletka, méně akce, více povídání. (2D dabing) Rozpočet: $16 miliónů, Tržby: $2,497 miliónů. ()

lacerta

Film sám o sobě se rozhodně nevyhne škatulkám. Osobně bych bývala byla raději za zajímavou detektivku na téma vražda dívky, než to, co z toho ve finále bylo. Ve druhé půlce se nelogičnosti nějak nakupily (viz vystřílení domu), scéna na dunách taky byla spíš divná než dobrá. Takže by to byl dohromady spíš průměr, ale překvapil mě Orlando Bloom, asi první role, kde není za sladkýho hocha, takže 4*. ()

othoson

Hodně povedená detektivka, v níž excelují zejména Forest a Orlando, oběma asi není co vytýkat. Oko náročnějšího diváka potěší i s(u)yrovost vcelku zajímavých akčních scén hodna J.A.R., kde se tvůrci nebojí účelně ukázat krev. Vcelku solidní čtyři hvězdy. ()

Kozlowski8

Jak souvisí vražda mladé dívky v botanické zahradě Kapského města s rostoucím počtem zmizení a sebevražd dětí? To se snaží zjistit černý detektiv pro závažné zločiny a jeho svérázný bělošský kolega... Film má vše, co od něj čekáme. Je napínavý, drsný, dynamický a příběh působí velice věrohodně a pravdivě. V hlavních úlohách excelují dva sympaťáci (Forest Whitaker i Orlando Bloom se představují v trošku jiné herecké poloze, než jsem byl dosud zvyklý a zvláště Whitaker dle mého pocitu postavil svůj výraz ve tváři a svoje hraní do jiné lajny, což se mi velice líbilo). Charakteristika hlavních postav je velice dobře vykreslena, stejně jako celková atmosféra a prostředí (přesně tak si představuji Jižní Afriku, spojenou s drogami, gangy, násilím). Jediné, co film postrádá je ženská krása. Toto však lze v případě tak úžasného filmu velice snadno prominout. Naprosto skvělý zážitek. 95%. ()

el_chorro

Obrovské zklamání. Béčko, které občas nedává ani smysl... A k tomu otřesný Orlando Bloom, kterého jsem do této doby docela bral. Dvě hvězdy jen za snahu, ale spíše 1,5* ()

MadyDollar

Není to úplně téma, který bych musel vidět nebo měl rád. Na filmu se celkem těžko hledají chyby. Všechno, myslím si, fungovalo - parádní obsazení, dobrý nápad, realizace, herecké výkony, zase jiné prostředí než americké "chudší" čtvrti... Co mně se teda mimořádně zalíbilo bylo obsazení Forest Whitaker odvedl výbornou práci a Orlando Bloom (teď se stydím, že jsem ho poznal až při zmínce v titulcích) si s rolí poradil brilantně. Ač tyhle charaktery bývají celkem časté - detektiv workoholik a kolega typu sex a alkohol -, tady byly podány poměrně zajímavě. Zakončení taky nečekané a překvapivé. ()