Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring: Ako VIP-ky

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

V tom filmu jdou ti teenageři na tři roky sedět, protože vykradli domy Paris Hilton, Lindsay Lohan a Mirandy Kerr. Moc jim to ale navadí, protože jim to vyneslo 800 nových žádostí na Facebooku. Jo, je to trochu ze života. Ale fakt jen trochu, mnohem míň než třeba Spring Breakers. 60%(18.6.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Svět nafintěných celebrit, které se obklopují drahými zbytečnostmi, je mi naprosto lhostejný a patrně proto nebudu plakat kvůli tomu, když jim někdo ukradne nějakou tu kabelku, koks nebo čivavu. Zejména, když si hvězdy majetek nechrání vyšším plotem, alarmem, kamerovým systémem ani zámkem na dveřích. Na druhé straně však, bohužel, nejsou žádné Jánošice, které by bohatým braly a s chudými se alespoň rozdělily. Jsou to jen rozmazlené blbky, kterým dosud všechno prošlo. Takže, komu mám fandit, když ani jednu stranu nemám rád? Nezbývá mi, než se nezaujatě postavit na stranu zákona a čekat na zjištění, zda budou pouta na dívčích rukou dostatečně sexy.(20.11.2015)

Zbytečně natahované, ale určitě lepší než dost podobné (jen zbraně vystřídaly hadry) Spring Breakers. Celkem spokojenost, sice jde spíš o film, který zabaví mladší publikum a holky hlavně, než aby byl naléhavý jako třeba Třináctka, ale i tak slušnej relax, který mě častěji bavil než prudil (narozdíl od zmíněných SB). Na Coppolu ale překvapení, byla jsem zvyklá, že chce svými filmy něco sdělit, jediné, co sděluje s Bling Ring je "dej si pop corn (nebo něco ostřejšího) a buď v klidu." 60% PS: Farmiga ladies jsou sakra vydařenej klan.(1.10.2013)

Sofia Coppola dělala svou hrdinku Marii Antoinettou šťastnou (dortíky, šampaňské, hazard, další a další šaty), i když doba i společnost jí nepřály. Tady dělá radost hned celé skupince z jedné povrchní generace, která trpí na přebytek růžové barvy. Coppola je znovu osobitá, to se musí nechat, ale téhle látce přeci jenom chybí to, co zdobilo třeba výtečné Ztraceno v překladu. Spontánní scény, lehce zapamatovatelné momenty, lehkost, emoce. Bling Ring ve finále nejsou tak povrchní, jak se na první pohled zdálo, nicméně na onom příslibu instantní popularity se film o čtyřech pipkách stavět nedá. Chatují, tráví hodiny na blozích, listují módními časopisy, popíjejí v luxusních barech, nudí se. A nakupují nejen v obchodech. Poměrně naivně se vydávají do honosných sídel hollywoodských hvězd a chtějí si onu hvězdnou auru na čas užít – a ideálně si odnést ty nej botičky, kabelečky nebo halenečku. A zatancovat u tyče, u které se kroutí samotná Paris Hilton. Brakování luxusních vil je samozřejmě cesta do oranžových mundúrů, přesto roli soudce nechává „stále svá“ autorka na divákovi. Možná i proto, že v hollywoodském světě vyrůstala, zřejmě ho moc nemusí a hlavně celý ten kolotoč dokonale zná. Ze všech stran. Nás uprostřed Evropy může štvát ona neúcta k majetku i pohrdání penězi, na druhou stranu oceníme solidní soundtrack, slušný vizuál i prazvláštně přitažlivou atmosféru. A sladkou Emmu Watson. Takže to máme fifty fifty.(17.10.2013)

Šla jsem do toho s malým očekáváním a tušením, že to bude stejná kravina jako Spring Breakers, ale hle ono mě to docela překvapilo. O Bling Ringu jsem nikdy neslyšela, takže jsem netušila o co půjde, dá se říct, že jsem byla poměrně překvapená vývojem situace. Příjde mi trošku absurdní, že by se do všech těch domů dostali takhle snadlo, ale budiž. Docela to utíkalo a poměrně se mi to i líbilo. 4*(13.9.2013)

• - Natáčení začalo 19. března 2012, skončilo pak okolo 28. dubna 2012 v Los Angeles v Kalifornii. (Weasley)

• - Coppola chtěla v tomto filmu ukázat svět mladých celebrit a odhalit alarmující pohled na dnešní moderní kulturu. (Weasley)

• - Emma Watson v rámci "MTV Sneak Peek" týdne řekla, že zkoumala svou roli hlavně sledováním různých reality-show, jako třeba Keeping Up with the Kardashians (od r. 2007) nebo The Hills (od r. 2006). Do své postavy se také "dostávala" posloucháním alb zpěvaček Britney Spears. (Weasley)