Bling Ring: Jako VIPky

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

• Silence

Všechny bych je seřezal na hromadu, spratky!! Ale za to si film dvě hvězdy nevysloužil... Je to sterilní nuda bez jakékoliv vypovídající hodnoty, i bez filmařské invence, natočené jakoby za trest. Sofie, Sofie.... 4.5/10(14.3.2014)

V podstatě prototyp festivalového filmu, který v běžné kinodistribuci nemá moc co dělat. Programové oddělení KVIFF by mělo plakat.(17.6.2013)

// Distribútor: A24 // Počet premietajúcich kín v USA: 650 // Otvárací Víkend USA: $2,001,903 //(13.9.2013)

Bling Ring je nádhernou ukázkou extrémně povrchního světa. Zasazený do LA a ukazující líbivé prvky i tu odvrácenou ošklivou stránku tohoto životního stylu, má tento film určitě lecco nabídnout. Táhne to samozřejmě Emma Watson (sama se přiznám, že nebýt ní, tak bych na tenhle film do kina snad ani nešla). Je fajn, že od dob Harryho Pottera se stále víc jako herečka vyvíjí a dokáže zvládnout i podobné negativnější role. Zaujal mě ale i Israel Broussard, jehož postava se jako jediná ukázala na konci být vnitřně čistá a osobnostně méně překroucená než ty ostatní. Film jako celek nutí k zamyšlení hlavně proto, že je natočený podle skutečných událostí. Z toho důvodu mě napadlo i to, jestli je vážně pravda, že si bohatší lidé v Kalifornii tak málo zabezpečují své domy, když je tak jednoduché se do nich vloupat... LA musí být vážně úplně jiný svět. ~(3,3)~(6.7.2013)

Hezké holky s teploušem vykrádají celebrití byty a ke konci je to už pěkná nuda. Je to furt to samé dokola a všichni tam mají kydy o hovně. Je sice fakt, že Sofia Coppola dokáže dobře vystihnout atmosféru prostředí, ale toto prostředí pro mě nebylo dostatečně zajímavé.(6.1.2015)

• - Během natáčení filmu byla Emmě Watson ukradena peněženka. (Mrs.Blue)

• - Natáčení začalo 19. března 2012, skončilo pak okolo 28. dubna 2012 v Los Angeles v Kalifornii. (Weasley)

• - Dům, který Rebecca (Katie Chang) s Marcem (Israel Broussard) vykradli jako první, se také objevil v seriálu Californication (od r. 2007), kde představoval sídlo Stua Beggse (Stephen Tobolowsky). Najdete ho na adrese 9361 Farralone Ave, Chatsworth, CA 91311. (Coleator)