Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring: Ako VIP-ky

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

V tom filmu jdou ti teenageři na tři roky sedět, protože vykradli domy Paris Hilton, Lindsay Lohan a Mirandy Kerr. Moc jim to ale navadí, protože jim to vyneslo 800 nových žádostí na Facebooku. Jo, je to trochu ze života. Ale fakt jen trochu, mnohem míň než třeba Spring Breakers. 60%(18.6.2013)

• IQ Tiqe

Určitě zajímavej příběh podle skutečný události, ale možná jen jako dokument na čtvrt hodiny. Jako film je to dost jednotvárný: Vloupačka, pařba, vloupačka, pařba, vloupačka, černý svědomí, ...(5.9.2013)

Pobaví! Rozhodně je to hodně naivní a sebestředné. Ovšem herecké obsazení je hvězdné. Chlapi se stoprocentně mají na co koukat po celou dobu snímku. Já bych to zařadila do kategorie komedie, jelikož mi to přišlo až tak absurdní, že to bylo vtipné.(14.1.2014)

• Deschain

(Lumiere - 01. 08. 2013)(5.8.2013)

• Dudek

Sofia Coppola natočila řemeslně zdařilý snímek, který ovšem překvapí publikum svou nediváckostí. Hlavním důvodem je výrazná odcizenost, se kterou je podáván, a která je značně kontrastní k dění na plátně. Již od začátku je jasná bezvýchodnost situace, do které se postavy dostanou, a po celou dobu je značně dávkováno cosi, co by se mohlo nazvat ‚neuspokojení‘. Zatímco v příběhové rovině sledujeme partu mladistvých, kteří žijí – alespoň v dané momenty – své vysněné životy, rovina řemeslná nám podává neustále se opakující smyčku téhož děje v jiném balení a výrazně bezeemotizovanou podívanou, o které víme, že může skončit jen jediným způsobem. Problematickým však shledávám scénář, který se nesnaží proniknout do hloubky tématu a svým způsobem vlastně nenabízí vůbec nic navíc než novinový článek, ze kterého vychází.(28.6.2013)

• - Emmina postava Nicky je napsaná podle Alexis Niers, která strávila po všech vloupáních 180 dní ve vězení. (Weasley)

• - Ve filmu i v traileru byla použita skladba "212" od Azealia Banks, kterou vybrala sama Emma Watson. [Zdroj: emmawatsonfan.net] (Weasley)

• - Coppola chtěla v tomto filmu ukázat svět mladých celebrit a odhalit alarmující pohled na dnešní moderní kulturu. (Weasley)