Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring, The

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

Na Bling Ring jsem se těšila hodně dlouho a moje očekávání byla víceméně naplněna. Pokud se na začátku přenesete přes osmdesáti stránkový scénář plný "yo bitch" a "oh my gosh", plytké vyznění a duckfacy, pak bych řekla, že vám v dobrém zážitku nic nebrání, protože nic z toho rozhodně nebylo bezúčelné. Povrchnost mladých je tu opravdu vyhnána do extrému, což záměrně budí znechucení nad dnešní facebookovou generací. Nad zveřejnováním ukradených trofejí na facebooku a ledabylým chlubením se přátelům "No jo, byli jsme u Paris, it's chill" zůstává prostě rozum stát. Scény z Parisiina domu byly jednoduše nejlepší, ale možná je to jen můj dojem proto, že ji nemám ráda a taky jsem jí to tak trochu přála. :)) Emmu Watson začínám opravdu zbožnovat, navíc jí to s americkým akcentem a tmavými vlasy sluší. Kromě ní si pro sebe všechny scény ukradl Broussard, hodně zajímavý a neokoukaný talent. Coppole se zase jednou něco povedlo, obzvlášt vezmeme-li v potaz, co tím vším chtěla vlastně říct. P.S.: K českému názvu se radši více vyjadřovat nebudu, bez vulgarit by se to neobešlo.(8.9.2013)

Sofia Coppola umí prodat i naprostou nudu. Dlouhé záběry o hovnu, kde se někdo natřásá u počítače, zkouší si hadry, nebo prostě někam jde, nebo jede, a ono když je to ve správnou chvíli a se správnou hudbou, tak to prostě funguje. A Sofia už několikrát dokázala, že tohle umí dokonale.(22.9.2013)

The Bling Ring - pohled na zhýralé dětičky, které listují časáky, pozorují své celebrity a chtějí k nim mít blízko - a to tak, že jim prostě lezou do baráků a berou si jejich věci. Nepotřebují je, jen je prostě chtějí. Sofia Coppola je jako kritička soudobé (americké?) společnosti prostě vynikající. S lehkostí sobě vlastní a nenásilnou formou servíruje výtvory světa showbyznysu, resp. zde se zaměřuje na jeho konzumenty. // Jsi zloděj? Neboj. To znamená, že se tak můžeš stát i slavným a napsat o tom knihu. Oni si ji koupí. Protože ačkoli tě na jednu stranu odsuzují, na druhou stranu ti závidí - byl jsi přece u Paris Hilton na pohovce! Co na tom, že bez pozvánky. Zato jsi odešel s její kabelkou. Waw. A pokud ti to někdo nevěří, ať se koukne na facebook - tam najde i fotky, důkaz doličný. // Vítejte ve světě barevných fotografií a vysokých podpatků. Svět pro mnohé natolik vzdálený a nepochopitelný, že se může zdát divákům až nudným - prostředí amerických dětiček z předměstí, kteří se z nudy vloupávají do domů celebrit, aby se prohrabali jejich šminkami a botičkami, není tématem vděčným, nicméně za ten odkaz, který říká "dnes neexistuje soukromí" a "kariéru uděláš vždycky, i když třeba nic neumíš" dávám 3 a půl.(13.7.2014)

• Dalda

Tak tohle byl nějaký velký omyl, který jsem si rozhodně pouštět neměl a za který se nelze než stydět.(6.3.2014)

• Thomick

Vůbec mě nezajímá, že to točila Sofia Coppola - a už vůbec kvůli jejímu renomé nebudu potit ňáký nesmyslný hvězdičky. Viděl jsem od ní totiž jedinej film, kterej mě uchvátil svym filozofovánim; a tohle je docela dobře přesnej opak Lost in Translation. Snímek povrchní stejně nesnesitelně jako jeho protagonisti. Pokaždý jako bych celých sto let čekal, jestli se konečně stane něco spešl, a ono ne - furt dokolečka, jedna celebrita za druhou, jedna velenudná předváděčka před zrcadlem za druhou ... Všichni v USA by měli bejt obezřetnější a vybraný celebrity stokrát chytřejší. Zhruba to mi Bling Ring dalo. A já teď rozhodně lituju toho, že jsem na takový "sdělení" vyplejtval 90 minut svýho volnýho času.(3.10.2013)