Dlouhá cesta dolů

• Velká Británie A Long Way Down (více)

Je silvestrovská noc a Martin (Pierce Brosnan) stojí na střeše budovy vysoko nad londýnskými ulicemi a zvažuje sebevraždu. Vyruší ho Maureen (Toni Collette), která tam přišla se stejnými úmysly. Po ní se po chvíli objeví další dva, mladá žena jménem Jess (Imogen Poots) a doručovatel pizzy JJ (Aaron Paul). V Martinovi poznávají populárního televizního moderátora, který byl odsouzen do vězení za vztah s nezletilou dívkou. Když si proberou všechny své problémy, rozhodnou se vytvořit pakt s přísahou, že vydrží naživu aspoň do Valentýna… (JOJ Cinema)

filipvrbik

Jako komedie je to slušné, i herci jsou skvěle vybraní... Na druhou stranu od sebevrahů bych čekal víc depresivní nótu, ale co už, film je to dobrý - i když se nikdo z nich vlastně zabít nechtěl, a bylo to jen to tradiční volání o pomoc...70% ()

Trojkol

Já teda musím dát čtyři za Jess, za její vyjadřování, za výběr Imogen Poots, protože ta mě zkrátka dostávala od začátku do konce. Není to peckovní příběh, ani bůhvíjaké zpracování, ale nemusí se u toho myslet a to je někdy potřeba. ()

adriane9

Tenhle film me strašně potěšil. Ne že bych chtěla taky skočit, ale pro ty lidi v něm. Herecké výkony byly na pohodu nic kde by přehrávali ani žádný pocit trapnosti a to osobně Pierce nemám moc v oblibě. Rozhodně hvězdu za úžasnou Imogen a její nej příběh a za moji milovanou Toni, ta prostě nikdy nezklame + výborná skladba od The Irrepressibles In this shirt. ()

hazaba

Komedie na vážné téma o sebevraždě zní docela šíleně, ale tenhle film byl vážně dobrý - vážné chvíle se střídají s odlehčenými, takze film nepůsobí vůbec depresivně. K tomu přidejte skvělé obsazení s dobrými výkony a máte příjemný film na jeden večer. Pravda není příliš k zapamatování, ale ani zcela nezapadne. ()

BOURQUE

Štyri bytosti, štyri príbehy, štyri dôvody „na zmenu života“. Scenárom a príbehom zaujímavý, herecky dobre zahraný, škoda však, že réžia nie je dotiahnutá až do konca. Škoda, že do toho viac nezapojili R. Pike. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

quip

Já vám nevím...ale jako vůbec nevím...o čem tenhle film je. Pokud v něm o něco jde, jsou to myšlenky natolik banální, že si film nezaslouží. Až na hezky vyargumentované důvody postavy J.J. k sebevraždě tu prostě lautr nic není. ()

TommyDiamond

Jedině průserem. Přesně takhle to dopadne, když se dá dohromady nesourodá čtveřice rádoby sebevrahů. Místo, aby se odrazili a skočili, tak radši trápí diváka svými liknavými žvásty o zpackaném životě a v situacích, které mají působit komicky ( ale nepůsobí), hledají nový smysl života.... Divím se, jak takovýhle kýč může mít přes šedesát procent. ()

viky13

Naprosto kouzelný a krásně komický film o čtyřech osamnělých duších, které ve chvíli, která má být jejich poslední, najdou zcela nečekané porozumnění. ()

teba

Tak nakonec čtyři hvězdy: První hvězda - britskej film, britskej humor, co dodat, prostě srdeční záležitost :o) Druhá hvězda: navazuje na první - Nick Hornby, pro mě potvrdil kvality nastolené v High Fidelity. Třetí hvězda: Imogen Poots - ta slečna je boží, tahoun filmu, čekám na její další počiny! Čtvrtá hvězda: trošku si zaspoiluju - happy end... no jo, v dnešní době už se to moc nenosí, ale tenhle film to vyloženě potřeboval :o) ()

epoh

Není to nic převratného. Nic, co by už člověk neviděl. Ale je to neskutečně příjemně natočené, že si tenhle film dám kdykoliv znovu a rád. BTW Soundtrack nemá chybu a track Naked Angel je prostě úžasnej ()

marek29

Právě jsem přišel o hodinu a půl života kvůli Pavlíkově nekonečné lásce k otřesnýmu angličáckýmu žvatlání Imogen Poots. K filmu: od Brosnana jsem čekal víc, ale jak říkám: je to 96min nudy a vyprávění životních příběhů tří sebevrahů. Hvězdu dávám z milosti a za to, že se jim podařilo přemluvit Jamese Bonda do takovýho braku. Celej film jsem čekal, že přijde nějakej zlom, ale ten nepřišel. Nebrat..! ()

kubilov

Příjemný i když místy trochu předvídatelný a obyčejný příběh čtyř lidí, kteří si vzájemně rozmluví sebevraždu. Záhadný mladík Aarona Paula, roztomilá a prdlá Imogen Poots, excentrický exmoderátor Pierce Brosnan a typická starostlivá puťka Toni Collete, kteří si zkusí milým způsobem znovu nastartovat život. ()

Ludo444

S odstupom určite nie za 5*, ale jedno meno - Imogen Poots! Vážne, postava Jess by si zaslúžila nejaký vlastný potrhlý film. ()

Bau.Baushka

Smála jsem se i brečela. Což je super, čekám, že to bylo i od filmařů v plánu. Mám hrozně ráda Toni Collette, a ani tady mě nezklamala, hrála skvěle. A Imogen Poots? Ta byla naprosto dokonalá, naprosto k nepochopení, naprosto k zamilování. Jediná vada na kráse filmu, kterou jsem našla, a která je bohužel celkem velká a důležitá, je naprostá předvídatelnost. Překvapení se zde rozhodně nedočkáte. Ale je to fakt super pohodička film, se skvělými herci, vtipnými dialogy a příjemným příběhem. ()

Fathe

Proste parada, nic jsem neocekaval a byl jsem mile prekvapen. Britky britsky humor, skvele dialogy, sem tam nejake ty city a chvilka na zamysleni. Jen tak dál. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata