foto

Imogen Poots

  • nar. 3.6.1989 (31 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Imogen Gay Poots je britská herečka, která se narodila v nemocnici v Hammersmithu, v Londýně, jako dcera Trevora Pootse, aktuálního televizního producenta, a Fionay Goodall, novinářky a dobrovolné pracovnice z Boltonu. Imogen má jednoho staršího bratra, Alexe, který je modelem.

Vyrostla ve městě Chiswick. Byla soukromě vzdělávána v západním Londýně, kde navštívila hned tři školy. Bute House Preparatory School pro dívky, Queen's Gate School pro dívky a Latymer Upper School. Přestože měla jako teenager v úmyslu stát se veterinářkou, začala trávit soboty při improvizaci v Youngblood Theatre Company (něco jako divadelní kroužek), kde si postupně vyvíjela lásku k herectví. Původní sen stát se veterinářkou nakonec opustila, a to při pohledu na veterinární operace během své praxe. Ve vzdělání dosáhla třetího stupně A, a v roce 2008 získala místo na Londýnské univerzitě Courtauld Institute of Art, ale svůj nástup musela odložit o dva roky později, protože se chtěla věnovat i své herecké kariéře.

Imogen se poprvé objevila na obrazovkách v 19. řadě britského lékařského dramatu Casualty, kde si zahrála již v roce 2004. O rok později získala nemluvící roli ve filmu V jako Vendetta, kde ztvárnila mladou Valerie. Stále byla ale z velké části neznámá, když jí ve věku 17 let, režisér Juan Carlos Fresnadillo obsadil do filmu 28 týdnů poté. Od té doby se začala objevovat již ve více známých filmech, jako jsou Trhliny, Centurion nebo remake filmu Noc hrůzy z roku 2011. I když Imogen nikdy jako herečka formálně nenacvičovala, podle módního žurnalisty Gilesa Hattersleyho, se v budoucnu může prosadit i v náročnějších rolích, protože před kamerou umí být zkrátka "přesvědčivě přirozená". V roce 2011 a 2012 byla mimo jiné také vybrána pro různé reklamní kampaně módních společností. Například v roce 2012, byla vybrána pro hraní v reklamní kampani pro spolupráci mezi módními značkami Marni a H&M, která byla pod dohledem režiséra Sofia Coppola.

V roce 2012 Imogen ztvárnila vášnivou mladou houslistku Alexandru Gelbart společně s Catherine Keenerem a Philipem Seymourem Hoffmanem ve filmu Poslední kvartet. V roce 2013, se objevila v životopisném dramatu Greetings from Tim Buckley, v komedii Filth, a v biografickém filmu The Look of Love, kde ztvárnila Debbie, dceru Paula Raymonda, a zahrála si tak po boku Steva Coogana. V roce 2014, si vybrala roli po boku Zacka Efrona v romantické komedii That Awkward Moment, a v dlouho očekávané adaptaci herní série Need for Speed, kde představila hlavní roli společně s Aaronem Paulem, s kterým se objevila o několik měsíců později i v hlavní roli ve snímku Dlouhá cesta dolů. V budoucnu má v plánu se zúčastnit v projektech jako je She's Funny That Way nebo A Country Called Home, zúčastní se taky role ve filmu Knight of Cups , kde by se měl objevit i Christian Bale nebo Natalia Portman. Byla obsazena ještě v adaptaci románu Jesse Waltera Beautiful Ruins, a pravděpodobně bude hrát také po boku Dianny Agron a Riley Keough v nadcházejícím filmu Bare který je zatím připravován na rok 2015.

Imogen Poots byla nominována na cenu nejslibnějšího objevu za film 28 týdnů poté na British Independent Film Awards v roce 2007 a v roce 2013 získala cenu za nejlepší herečku ve vedlejší roli za film The Look of Love.

minimalist "Borrtex" piano composer

Herecká filmografie

Filmy

2020 Prisoners of the Ghostland
The Father
The Laureate
2019 Castle in the Ground
The Art of Self-Defense
Vivárium
Černé Vánoce
2018 Friday's Child
2017 Boj s obry
Mobile Homes
Sweet Virginia
2016 Frank a Lola
Popstar: Never Stop Never Stopping
The San San Trilogy
2015 A Country Called Home
Green Room
Knight of Cups
2014 Dlouhá cesta dolů
Je prostě báječná
Need for Speed
2013 (Ne)zadaní
Jimi: Hvězda stoupá vzhůru
Král ze Soho
Sviňák
2012 Comes a Bright Day
Greetings from Tim Buckley
Poslední kvartet
2011 Jana Eyrová
Noc hrůzy
Rule Number Three
Sbohem Berlíne (TV film)
2010 Centurion
Chatroom
Waking Madison
2009 Muž v pokušení
Trhliny
2008 Já a Orson Welles
Smutky slečny Austenové (TV film)
2007 28 týdnů poté
Wish
2005 V jako Vendeta

TV seriály

2020 Bludné kruhy (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
Epizoda 4 (E04)
další epizody (5)
Y (TV seriál)
2016 Roadies (TV seriál)
The Load Out (E10)
The Corporate Gig (E09)
The All Night Bus Ride (E08)
další epizody (10)
2010 Bouquet of Barbed Wire (TV seriál)

Dokumentární

2016 Das Versprechen - Erste Liebe lebenslänglich
2007 28 Weeks Later: The Infected

Divadelní záznam

2017 National Theatre Live: Edward Albee's Who's Afraid of Virginia Woolf? (divadelní záznam)