Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

winstonik

Kontrolná otázka: Čím Larsík vyplnil svoju túžbu pozerať sa za kamerou na nahú herečku? Odpoveď: Nudnými replikami. ()

Knor

První část mě bavila o něco víc, především díky úchyláckýmu humoru, kterej tady chyběl. Druhá část je pojata vážněji a zaměřuje se na destrukci a filozofování o nymfomaniakální osobě :-). Některý scény jsou fakt masakr - vlastnoruční potrat nebo objevení pedofila, ale převážně jsem se trochu nudil, protože 2x 3hodiny na rozbor jedné nymfomanky je prostě moc. ()

Hudino

Spoiler: V záujme celkového dojmu z filmu odporúčam vypnúť pri prianí dobrej noci...Bol by som to tak riešil ja, hodnotenie by bolo zreteľne vyššie. ()

Dysharmonya

Aj druhá časť mala aspoň pre mňa osobne celkom slušný nábeh, ale potom to prišlo. Posledných cca 20/30 minút je zbytočne unáhlených, a vôbec pre mňa do filmu nezapadali. Rozprávanie, ktoré dovtedy na seba slušne nadväzovalo je odrazu úplne preč. Čakala som, že Lars svoju myšlienku nejak dopovie, ale nakoniec zostalo vzduchoprázdno a nie v tom dobrom slova zmysle. Teda, iba myšlienkou bolo to, že vlastne žiadnu nemal a ľudia občas zbytočne analyzujú a aj tak im je to nanič. To je asi jediné, čo som ja mohla na závere vidieť (resp. čo som sa prinútila vidieť) a vôbec to nebolo zaujímavé. Dve hviezdičky dávam práve za ten záver. ()

J.McClane

Podkres je zřejmý, přesto se mi snímek líbil. Je poetický, avšak bohužel pokrytě fašistický...a antisemitský...proti korkektnosti, proti liberalismu. Zajímavé je, že dává perfektní smysl ve svém celku. Smysl, který se mi samozřejmě nelíbí. Zlý je nakonec ten, kdo je hodný...a naopak..Druhá část byla však ne méně kvalitné než první... ()

Bendiys

... prakticky to same jako prvni cast. Navic se zde dockame odkazu na sebe sama, kdyz Trier temer zopakuje scenu z Antikrista. Nejvetsi duvod ke zklamani je zaver, ktery vyzniva tak, ze autor uz nevedel, co by s postavami (Joe, Seligman) udelal. Nesedi mi to k popisu ani jedne z nich, tak jak nam je serviruje po celou dobu. I kdyz u druhe casti bude vice stezejni reziserska verze, ktera ma navic cca hodinu materialu. To uz muze ledacos zmenit... ()

marek29

Jak jsem byl z jedničky odvařenej, tak dvojka celkem zklamala moje nadšení.. Čekal jsem druhou půlku dílka, které zhltnu jako malinu, ale místo toho mě čekaly 2 černý klády a něco co chutnalo jako seschlá křížala. Což ve mě evokuje stáří hlavní hrdinky v této části filmu a její totální nepřitažlivost.. Takže tenhle film 3 z 5, celkově nymfomanka 4 a to potaciál tu byl na 5 !!! ()

gicous

Lepší než první díl: myšlenkově hlubší, vyhrocenější, zvrácenější, kontroverznější a smutnější - pokroucený a zničený stejně tak jako ženská duše hlavní hrdinky, hledající a tapající v síti své vlastní závislosti. Stižená mužským prokletím nikdy neutichajícího sexuálního chtíče a navzdory společenskému opovržení pokračuje v životě podle svých vlastních zvrácených citů. Pokud si dám dohromady jedna a dva, výjde mi neobyčejně komplexní, mnohavrstvý filmový epos o lidské sexualitě, mužské a ženské, složité a nejednoznačné, u kterého se těším na rozšířenou režiserskou verzi. 8/10 ()

kubilov

Nymph()maniac vol. 2. Na nic se nečeká, žádné dlouhé prostoje, divák je vržen zpět do děje, odkud byl vypuzen na konci první části. Vrací se do postele k zoufalé Joe-Charlotte a Jeromovi-Shiovi, kteří musí vyřešit svůj doposud největší "ne tak úplně" vztahový problém. První láska v životě zkušené nymfomanky se totiž nese v duchu problémů okolo sexuality, což se tak stane vděčným tématem druhé části. Podobně, jako podle Seligmanovy-Stellanovy teorie stříhání nehtů, se tak vyvíjí celý tento velice kontroverzní projekt, protože po relativně odlehčenější první čísti, ve které mladá nymfomanka spíše sbírala zkušenosti a užívala si života, tak přichází ta druhá, ve které se změní nejen protagonistka hlavní role (Stacy --> Charlotte). Jakoby si snad Trier pořád potřeboval něco dokazovat, protože hned od prvních okamžiků se mění pohled na dějovou linii ze současnosti, ve které dostane nové a zajímavé rysy prozatím tajemstvím zahalená postava intelektuála Selingmana, což mě teda osobně dost překvapilo. Co se týče samotné hlavní postavy, tak do jejího nitra (obrazně) pronikneme o mnoho hlouběji nežli tomu bylo v první části. Po předchozím bezstarostném životě přichází neúplná vnitřní katarze, náhled do tajů osobnosti, jenž je společností odmítána pouze kvůli své zřejmé "nedokonalosti", a pokus o vnitřní i vnější boj s tímto démonem. Nutno však podotknout, že velmi sympatické psychologické zaměření oproti první části poněkud sráží slabší jednotlivé epizody. Kapitoly o černošském sendviči, brutalitě Mr. K, vymáhání pod dohledem Mr. H (Willem mě docela zklamal, čekal jsem ho v lepší roli, kde by měl větší prostor se pořádně ukázat) anebo o lehce zvrhlé výchově své nástupkyně mě sice zaujaly, ale na některé skvosty z první části to opravdu nemělo. Přesto přezevšechno a možná právě kvůli tomu všemu tak hodnotím oba díly jako jeden nesmírně povedený celek, který si naprosto nezadá s tím nejlepším od Larse von Triera vůbec. BTW: Docela mě zamrazilo při scéně s odkazem na Antikrista, ti, kteří mají nakoukáno, vědí. ()

hepi_

Druhá časť nymfomanky rozvíja tému a privádza ju do tých najnechutnejších a najzvrátenejších krajností. Surové scény sadomasochizmu, téma pedofílie, neukojiteľnosť. Postavy ako keby strácajú charaktery, nastúpia absurdne zvraty. Film však má výpovednú hodnotu a opovážlivosť _Sklamanie, znechutenie, plytkosť 30% ()

iz67

Neklid a napětí (z první části) se kolem poloviny začne vytrácet a celá věc se mění v banalitu. A konec už je vyloženě slabý - poslední kapitola (Revolver) něco hodně cizorodého a konec filmu něco, co každý musel od půli prvního dílu očekávat. ()

BadAs odpad!

Jestli ste videly film zubata vagina nebo tyranosaurus vs.octopus tak to jsou ztokrat lepsi filmy...velkolepy epos o vagine plny hrdinskyho mrdu pana s vyholenym hrudnikem a psychycky naruseny cupky...kdy uz lars natoci konecne film o tom jak sousedovy curam na tulipany a po veci blahosklone seru do perin ? ()

Tashi

Druhá polovina mi přišla o dost slabší než první díl. Některé vtipny se trochu opakují a místy je příběh trochu natahovaný a to platí i u dialogů rámcového příběhu. Závěr je částečně předvídatelný, ale absolutní vrchol filmu poněkud nečekaný. ()

DoNotCross

Odvrácená strana měsíce. Příběh sexem posedlé ženy se chýlí ke konci. Plnou palbu dávám proto, že mě dokázal Trier překvapit a dovést celý příběh někam úplně jinam. Zkušenější divák se možná nenechá tak snadno oblbnout jako já, ale to mi naštěstí zatím může být putna. Nastává také chvíle, kdy nám má celý příběh poskytnout ponaučení a v tom jsou tyto pohyblivé obrázky dokonale konvenční. Ta "otevřená studie ženské sexuality" je vůbec dokonale nepřesný distribuční atribut. Ze čtyř hodin souložení si odnesete zjištění, že sex z lásky je lepší a nadržené ženy jsou vnímány jinak, než muži, což ví každý, komu se na záchodě válí Marianne. Druhý díl má mnohem větší tah na bránu, než ten první, takže jsem se u něj bavil více. Zakončení se sice celý film tak nějak nabízí, stejně na mě zapůsobilo zatraceně silně a při vzpomínce na něj se musím smát. O mužské sexualitě totiž vypovídá mnohem lépe, než celé dva filmy o té ženské. Edit: Tak se mi to nakonec důkladně rozleželo v hlavě a musel jsem jít do sebe. Druhý díl sice ubíhá rychleji, ale taky v něm Trierovy začnou docházet karty a kdž to celé skončí, uvědomíte si, že to byla jen efektně natočená ptákovina, která je vlastně děsně konzervativní. Ale stálo za to to vidět v kuse, už kvůli novému sálu v Lucerně a lístku za polovic. ()

Neytirii

...pokračovanie recenzie..."druhú" časť som si pozrela hneď po prvej...a som v rozpakoch...Prvá tretina filmu ešte nadväzuje na prvú časť...stacy a shia pokračujú životom majú spolu dieťa, krásne logicky všetko na seba nadväzuje...prídu problémy a stále je film kvalitný, nápaditý a pútavý. Charlotte je skvelá herečka no tá "výmena" herečky ma vyviedla z konceptu. Neprejdú viac ako dva roky možno rok neviem :) a zrazu mladá herečka zostarne výzorovo asi o 10 rokov a Shia ostáva naďalej nádherný mladý. Možno pre niekoho je to nepodstatné, možno tým režisér chcel vyjadriť "zmenu" hlavnej hrdinky no pre mňa to ostáva nepochopené...Potom sa pre mňa film už vyvíja úplne zle...zrazu sa z hlavnej hrdinky stane akčná postava - vymáhačka, dieťa je hodené do decáku, a v závere filmu sa zo Shiu stáva totálny imbecil, ktorý po silnej láske ku svojej žene prejde totálnou zmenou (čo začalo už tým, že dal dieťa do decáku) - dokope ju na ulici a pod...neviem, ale táto fatálna zmena bola pre mňa veľmi nelogická tak isto ako trochu očakávaný, no aj tak kontroverzný záver filmu. No jednotka patrí z môjho pohľadu k jedným z najlepších filmov. Na druhý diel radšej zabudnem :) a tri hviezdičky dávam len z úcty k jednotke hercom a prvej tretine druhého dielu :) ()

Emjecko

Nymfomanka jako celek (rozumějte všechny kapitoly), balancuje na tenké hraně mezi odvážným zpracováním převážně tabuizovaných témat a vulgárním zobrazením nechutností, o kterých se mlčí z rozumných důvodů. Divácké hodnocení filmu je tak podle mě do značné míry ovlivněno právě tím, na kolik přijmete jeho obsah bez ohledu na zpracování, protože nosným tématem je závislost na sexu. Velmi detailní záběry na lidská přirození, nespočet pohlavních styků, různé tělní tekutiny, netradiční sexuální praktiky, slastné vzdychání, bolestivé výkřiky... Přesto se nejedná o porno, celý příběh je vyprávěn formou dialogu mezi Joe a panem Seligmanem, kdy Joe je nymfomankou vzpomínající na svůj život se závislostí a Seligman hraje roli filosofujícího hromosvodu, který k diskusi o nymfomanii používá značně asexuální příměry, čímž Joe konfrontuje s úplně jiným pohledem na bizarnost jejího života. Jako filmový námět se bezesporu jedná o zajímavou látku, ale bohužel netradiční téma celého filmu je jedním z mála skutečných positiv. Zpracování a dokonce ani obsah nepovažuji za tak oslňující, abych se nad Nymfomankou rozplýval, a vynášet ji do nebes jenom z důvodu, že je natočená o něčem „jiném“, mi přijde krátkozraké. Přesto se jedná o velmi zdatný průměr, který, když už pro nic, tak aspoň pro svou odlišnost stojí za zhlédnutí. ()

Herr_Karotte

Tady si nejsem uplne jistej, co tim pan reziser myslel. Zacatek silnej, ale ten konec byl hodne zvlastni. Nechal jsem si to par rydnu projit hlavou a tady je zaver: pan reziser byl u konce filmu asi v dost nastvane nalade (mozna kvuli absenci herce, ktery hral Jeroma), a tak nas tim koncem druhe casti vsechny poslal nekam! Je to sice zajimavy konec, ale dle meho nazoru dost nepovedeny vzhedem k tomu, jak se cely dej vyvijel. Inu skoda, ale na rozmary reziseru jako jsou Lars von Trier si asi musime zvyknout... ()

Dashiella

Jasné, že ten úplný záver naserie. 4 hodiny alebo koľko sa stotožňujete s názormi a životmi dvoch ľudí a keď si myslíte, že toto je tá katarzia a ten dojem, čo si z filmu odnesiete, dostanete takúto po papuli a naserte sa ako chcete, je to proste arogantné ako všetko v oboch filmoch. Prvý jednoznačne lepší, toto bolo dlhé a divné a splácané dokopy. ()