Muž, který se směje

Homme qui rit, L'

• EN název

Man Who Laughs, The

Francie, 2012, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,091,000▐ netradične pojatý film, herci v divadelnom ponímaní zaujmú, vizuál a opulentnost berie, film ktorému nejde odoprieť Jokerovská štýlová vizáž /60%/(11.11.2013)

,,UDĚLEJ CO MUSÍŠ, JAK TI RADÍ SRDCE. NAŠE NÁKLONNOST, NAŠE DŮVĚRA A NAŠE LÁSKA JSOU BOHATSTVÍM, KTERÉ ZŮSTANE NAVŽDY TVÝM VLASTNICTVÍM…“ /// Myslím, že i režiséra napadlo, jak by tomu seklo Burtonovo vidění světa. Těžko říct, jestli myslel i na hereckej ansábl…, každopádně v týhle učebnicový tragédii si užijete divadelní polohy G.Depardieu do sytosti. Příběh o tom, že chudoba není to nejhorší, co se dá v životě zažít a že pravou tvář nenajdete na ksichtě, ale uvnitř je sice dramatickej, ale myslím, že vejš by ho nedostal ani ten Burton (s Deppem či Helenou). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej napsal v roce 1869 Victor Hugo, jsem nečetl. 2.) Toužím plivnout do ksichtu aristokratovi. (Ahoj Miloši!) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.11.2013)

[FFF 2013, Sydney] Typicky poklonkujúca adaptácia priemerného vyhotovenia. Výprave, ku prospechu vyhnanej do niekedy až burtonovského extrému uberáju na údernosti hollywodske kurdlinky až príliš doslovného scenára a pozornosť od prkenných prednesov (s výnimkou Gérarda) je odvádzaná skrz teatrálnu naliehavosť dialógov. Stane sa to, čo sa má stať, limity sa neprekračujú a šablonovitý dej neponúka skoro žiadnu pamätnú odbočku. Améris ovláda priestor, predlohe hanbu nerobí a verím, že svojich stúpencov si nájde, ale pri všetkej úcte, ódické tamtamy by som nevyhlasoval.(22.3.2013)

Okouzlující návrat ke klasice, na kterou už všichni dávno zapomněli. Výprava a kostýmy jsou až snové, herectví lyricko-pohádkové. Nemám nejmenší výtku. Předrevoluční Francie vždycky stýká tolik dekadentního potěšení... A tím nemyslím jen výstřih Markéty Hrubešové ve vedlejší roli nebo klasickou tvář mima Borise Hybnera v davu. Už teď se těším na připomenutí verze s Conradem Veidtem.(26.4.2013)

Muž, který se musí smát připomíná tím stálým úsměvem Pratchettova Smrtě. Ursus by byl člověku sympatičtější, kdyby ho neznal jako mladého charismatického Cyrana, při pohledu na jeho tukem obalenou tvář, o zbytku nemluvě, si člověk vzpomene na ledajaké jiné zvíře, prasetem a hrochem počínaje a vorvaněm konče, ale medvěda při těch asociacích úplně mine. Stejně tak Homo není vlk. Gwynplaine a Dea jsou dvojicí, které člověk její lásku věří a jako děti byli neobyčejně roztomilí, za což je ta pátá hvězda.(22.2.2014)

Krásné "burtonovské" vizuální zpracování. Dějově to mělo také docela svižný spád (možná je to i tím, že konečně po dlouhé době film, který má kolem 90 minut!). O některých Hugových románech mám sice své mínění a začínají mě nudit, ale tohle téma mě bavilo. Mé hodnocení: 93% (viděno: 16.04.2013 / Dny evropského filmu).(17.4.2013)

• mat.ilda

Chvílemi Pitofův Vidocq, jen vizuálně ošizený, chvílemi naše nedělní studiovka, mnohem depresivnější, bez sexu a s potrestaným zlem, ta studiovka, přirozeně :-) ... Takže nebýt Grondinových uhrančivých očí, nevím, jak bych se těch 95 minut zabavila.(9.11.2013)

Krásné vzkříšení klasického díla. Příběh, který nenudí.(18.3.2014)

Natáčelo se v ČR i na Barrandově, kde pracuji, a proto je i mé hvězdičkové hodnocení možná trochu ovlivněno sentimentálním vztahem k projektu... Způsob vedení herců, přílišná deklamativnost a úporná snaha hlavně se moc neodklonit od předlohy, tomu hodně ubírají. Co se naopak daří skvěle, to jsou kostýmy, dekorace a vůbec technická stránka věci - tady jsou skvěle vidět "české ručičky" a tomu jsem rád. A jsem tudíž vlastně zpět u toho sentimentu...(11.4.2013)

Velmi příjemné překvapení. Ani jsem netušil, že Victor Hugo něco takového napsal. I když příběh ze světa boháčů a nuzáků vznikl před více jak sto lety, a převedení do filmové podoby se nemuselo vůbec podařit, nebyl to nakonec žádný trapas. Ba naopak, francouzský tým spolu s českými herci vše dobře ustál, a tak vzniklo věrohodné dílko se zajímavou výpravou. Depardie vnáší do filmu svou tradiční noblesu a Ch.Theret i MA. Gordin tvoří zajímavý pár a rovněž hrají dobře.(2.12.2013)

Tak tohle je prostě krásný dííívadlo...kýč jak má být...šejkspírovské dramato. Parádní výprava a vůbec všechno. Jarmareční pohádka ala krvák o přenešťastném osudu jednoho dítěte. Takhle se to má točit...85%(22.12.2013)

• ecceHOMMO

Zo začiatku som sa nechal vtiahnuť do deja a naplno si užíval to čaro a okúzlenie, ktoré sa zhmotňovalo okolo ústredného tria. V druhej polovici sa však kúzlo filmu vytratilo, a ja som už len vyčkával koniec.(10.11.2013)

Burton a Gilliam propůjčující vizuál Hugovi...(16.11.2013)

Když jsem sledovala tento film vybavil se mi Tim Burton, Batmen a Imaginárium dr. Parnasse... Taková všehochuť. Ale celkem se mi to líbilo. Dějově to bylo tak nějak všelijak poslepované naslepo, postavy nebyly nijak vytříbené, ale zato působily opojně a mysticky. A tím myslím, každou postavu, která se příběhem mihla. Na všechny byl krásný pohled. Depardieu se mi tu líbil hrozně moc a jeho životní přednesy a moudrosti ač klišoidní, pořád se mi to líbilo... Vizuálně moc hezká práce...(20.4.2013)

Vyborny film od rezisera Amerisa, ktory ponuka slusny dej, Gerarda Depardieu a pribeh, ktory rozhodne nebude nudit. 89 %(6.4.2013)

Keby to ide viac do hĺbky, a nie je to dabované, možno by bolo moje hodnotenie vyššie. Kostýmy a výprava boli ale výborné. Jedným slovom dostala som menej ako som čakala. Škoda.(11.4.2014)

Osypal jsem se. Dobrý začátek , ale nemám rád kočovníky, kašpary a klauny plné umělého humoru , po čemž mi okamžitě naskočí vyráška . Na druhé straně celkem dobrý příběh , kde Gérard Depardieu, hrál co se dalo a české obsazení celkem též obstálo.Dohromady malonko slabší průměr.(17.11.2013)

Krásné zpracování známého románu Victora Huga. Pro oko diváka potěšující snímek, který má spád a nenudí. Romantické prvky Hugova románu jsou naprosto zřetelné každou minutu. Vystoupení v parlamentu a především větu: "Lid jsem já!" při proslovu ke královně, v narážce na známý absolutistický výrok Ludvíka XIV., si nějakou chvíli budu pamatovat...(8.11.2013)

Rád bych dal ještě vyšší hodnocení, zejména herecké výkony byli skvělé, maskér zaválel. Ale na druhou stranu nevím jaká je předloha, ale z filmu mám pocit že autor nevěděl co by chtěl ze skvělého nápadu vytěžit, tak v 20 posledních minutách filmu vidíme hned několik myšlenek které by si jednotlivě zasloužili mnohem víc času. Čekal jsem buď extrémní snahu hlavní postavy změnit vlastní pohled sama na sebe, nebo když už přešli do světa mocných tak vliv prostředí na člověka, zkazit ho do morku kostí, nebo romanci ala kráska a zvíře, když už se pouštěl do jakýchsi začátků revoluce tak se mohl vydat i touto cestou. Já si uvědomuji že ta forma onoho konce má svou originalitu, jenže mne neuspokojuje to že načne cca sedm cest a schválně je všechny utne ala Romeo a Julie. Gérar má opět super film, po pár horších rolích mu tahle sedla.(8.11.2013)

No kluk s rozříznutou pusou měl těžký úděl . Když nesl v náručí malou holčičku a nikdo mu ve sněhu a zimě neotevřel to se mi otvíral nožík v kapse . Jěště , že tam byl maličký příbytek na kolečkách a v něm Depardieu , kterého moc nemusím , ale budiž . Naši herci opět hráli štěky , což nechápu . Něco tomu filmu chybělo , takové trochu rozvleklé a divný ten komorník nebo co to bylo , ten fakt lezl na nervy . Jinak pěkná hra na ty sklenice k těm představením , to jo .Zatím dám tři a půl .(13.11.2013)

<< předchozí 1 2