Sawney: Lidská flákota

• Velká Británie Sawney: Flesh of Man (více)

Děj dramatického hororu je zasazen do současného Skotska a je založen na skutečném příběhu Sawneyho Beana a jeho rodiny plné sériových vrahů, jejíž historie sahá daleko do minulosti. Členové této rodiny nesou zodpovědnost za 1000 vražd. Investigativní novinář Hamish MacDonald je natolik zaujat touto legendou, že napíše několik hanlivých článků o policii, v nichž kritizuje její neschopnost v řešení případu a zjistí víc, než sám čekal – když tu najednou jeho přítelkyně znenadání zmizí. Stopy vedou do rodinného sídla, kde se tváří v tvář setkává se Sawneyem a jeho kanibalistickým příbuzenstvem. Polapen a svázán, pod hrozbou chirurgického skalpelu, který se blíží k jeho tělu, vezme události do vlastních rukou a zjistí, že se nemá stát další obětí rodiny. (oficiální text distributora)

markotter

Tvůrci se snažili skloubit detektivku s hororem a moc se ji to nepovedlo. Jako detektivka to bylo dost nudné, na horor to bylo příliš bezpohlavní, i když režisér se nebál přitlačit na pilu, ale i když některé záběry byly hodně krvavé, vzbuzovaly spíš smích. ()

ANTYCHRYST

Taková detektívka, která se pohybuje i v polohororovém poli. Občas se najde zajímavej humus záběr, ale šlo z toho vytřískat mnohem více. 50 % ()

Knor

I když to tak nevypadalo, vyklubal se z toho velmi slušnej hixploiťák, chtěl jsem dát tři, ale prostě se mi to líbilo, tak přihodím. Legenda postavená na skutečných událostech, povedený gore, několik super úchyláckých momentek a ta řekněme detektivní část mě nijak neurazila. Je to určitě mnohem lepší než poslední díly podobné série Wrong Turn. ()

Mamlas

Námětem podobné jako Wrong Turn, ale není to ono. Bere se to moc vážně a na to tento film nemá. Z velké části je to spíše trapná snaha. Chybí tomu ten komický podtext, který dělal lepší atmosféru. Navíc je většina potenciálně zajímavých scén zahrána do outu, gore je spíše jako bonus, ale ne úplně povedený. I tak koukatelné a trochu zajímavé. (45%) ()

Kaylar

Nehostinná a pustá krajina skotské vysočiny je stejně bezútěšná, jako je bezútěšný a předem daný osud lidí, unesených a mučených členy rodinky s kanibalskými sklony. A že těch pohřešovaných lidí je hodně... Neotřelý horor, který má působivou atmosféru právě díky prostředí, v němž se odehrává. Nutno vydvihnout také zajímavou hudební složku. Konec filmu byl pro mě překvapivý, bohužel lepší hodnocení dát nemůžu, protože dle mého názoru filmu k dokonalosti NĚCO chybí. ()

mdf

Brutální zabití ženský,někdo to chce vyšetřit, do toho potkáte černý taxi a trošku netradiční banda ve skalách. Je to úplně bez ničeho, bez šťávy a nějakého nápadu,zbytečnost. ()