Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

eJacques

...Výborná zadní vrátka německé tvorby... Film je zobrazením toho, co nám všem běží v hlavě - "co by se stalo, kdybych se rozhodl jinak"... Musí se vidět...! ()

Mr.Ripley

Byla jednou jedna dívčina, která byla ochotná udělat pro svého milého cokoliv. Klidně si během prošoupat střevíčky. ()

dan.pacino

Kdyby to bylnormální film, dal bych mu dvě hvězdy..ale to že to byly 4 příběhy dohromady nebyl špatnej nápad :) skvělej nápad! ()

LeoH

Tu představu musela Tykwerovi vnuknout samotná desátá múza: obyčejná holka – žádná vysportovaná návštěvnice solárií, s tou by se nám hůř identifikovalo – s rudými vlasy, běžící ze všech sil, aby zachránila život svému milému. Přeloženo: dynamický pohyb a silné emoce, dvě prazákladní filmové atrakce. K tomu forma téma-variace, ve filmu (logicky) málokdy k vidění, ale třeba v muzice jedna z vůbec nejklasičtějších a nejvděčnějších, nepřetažená stopáž, kongeniální hudba, střih klipovitý, ovšem ani na okamžik nesklouzávající do chaosu. I po letech mě tahle myšlenkově prostinká, ale „vymazlená“ a svěží miniatura těší natolik, že mě málem svrbí i ta pátá hvězdička. ()

mr.kliky

film, co má ohromnou razanci, jednoduchost příběhu otáčí formou ve svůj prospěch a všechno to tvůrcům žeru a usmívám se vždycky když se Manni zeptá, co to Lola nese v tašce. ()

Gumi.30

Tykwera jsem objevil v Nebi a Atlasu Mraků a už dle názvu i synopsce tohodle dílo zaujalo. A nadšení mě zaujalo, byť se samozřejmě projevuje, ze film už má 15 křížků v kolonce výroba a též i levnost s jakou byl vytvořen. Ale má nápad za sto bludištaku! V podstatě tři krataku ve stejném obsazení, ale s různými variantami a ten adrenalin mode je super! ()

Estrellita

Další z geniálních počinů tohohle bláznivého režiséra se sice může tvářit jako energické akční drama, které nás během svých 80ti minut skvěle baví. Je to ale víc, mnohem víc ve své celistvosti a komplexnosti, v nutnosti zamyslet se, co tím ten pán vlastně chtěl říct, a nezbytnosti přiznat, že to prostě nevíme. Jeden krok navíc a všechno se mění, všecičko se od základu přetváří, protože člověk šlápne vedle, protože se nadechne jindy, než by měl, protože pohne rukou o centimetr mimo určený cíl... Neuvěřitelné, co všechno Tykwer dokázal svým filmem sdělit. Lolu považuju za předskok k Atlasu mraků, který tyto myšlenky dovedl ještě dál. 91% ()

Doudis19

Strhující závod s časem a dilematy, které neovlivní jen život Loly, ale třeba i jen náhodných kolem jdoucích. Naštěstí Lola dostane hned několik šancí na nápravu, kdy každá je stejně působivá. Jako celek vynikající, jen těch zapomatovatelných scén není tolik, kolik by se slušelo na tak ambiciozní projekt. ()

David.Darco

Ľudská msel je hlboká neprebádaná studňa plná možností, reakcií, cieľov a výsledkov, ktoré dokážu vyplávať na povrch behom jednej jedinej sekundy. ()

Blacks

"Co mám dělat? ...Prostě pořád poběžím, jo?" Prostě vynikající film. A kdo zná z Německé kinematografie akorát Kobru 11 o hodně přichází. ()

A.L.E.S.

Trochu mi to připomíná sci-fi o paralelních světech, kde se posuzují jednotlivé reality mezi sebou. Tenhle experiment bych posunul ještě dál a natočil další 3 linie, které by mohly dopadnout jinak. Napjatou atmosféru ještě dokreslují krátké sekvence osob, s nimiž Lola přišla do styku. Uvidíte, co všechno se dá dozvědět z několika fotek. Takže - jak to dopadne tentokrát? ()

LadyPupu

Další zástupce německé kinematografie, který nemá chybu. Scénář, režie, kamera, střih, hudba, herci... Sehr gut, Tom! ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku