Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

stration

Parádní honička, skládačka, doplňovačka, tipovačka a hádanka. Ale hlavně adrenalinová jízda, která baví od začátku do konce a uteče rychleji než Lola. ()

katuska138

K tomuto filmu jsem přistupovala s velkou rezervou. Ze začátku mi nepřišel vůbec jakkoliv převratný. Prostě jen holka, co někam běží a hraje jí k tomu celkem dobrá hudba. Když začal druhý příběh, okamžitě jsem zpozorněla a po třetím jsem jen zírala a nevěřila, že mě 75 minutový film mohl takhle uchvátit. Vysoké tempo, pár změněných detailů a pěti hvězdičkový film je na světě. ()

togaf

Zase jeden film hrající si s možnostmi "co by se stalo, kdyby...". Ale Lola je naprosto strhující, ukázání budoucnosti alá fotka za zvuku cvakání foťáku a další šance na získání peněz jako vystřižená z pc hry. Lola své životy nepromarní a v každém dalším pokusu si vede líp. Až nakonec... ()

runner85

Celkom zaujímavý pohľad na to čo by bolo keby ... myšlienka super, spracovanie ale mierne pokrivkáva. Mohli tie návraty v čase dajako aj vysvetliť, nie len zrazu hup a som naspäť. A hlavne ten rev bol kaťas! Ešte teraz ma bolia uši ... ()

major.warren

Lola běží o život ctí řemeslo a přesto je mimořádně zajímavým experimentem. Od Toma Tykwera jsem dosud nic neviděl a film byl tak jedno velké překvapení. Režisér nic nevysvětluje, tempo je svižné, Franka Potente (Lola) v hlavní roli skvělá, střih a hudba dostatečně "ujeté." Každý ze tří příběhů, respektive běhů, je skvělý, byť nejpůsobivějším zůstává ten třetí. Tykwer ovšem neexperimentuje jen s originálním stylem, jenž by se dal označit za krajně dynamický, ale i s narativními postupy jako takovými. V zásadě nedává divákům žádnou zpětnou vazbu ani pointu. Jen vypráví! Přesto ve vás Lola běží o život zanechá hlubokou stopu. Co tím však výjimečný filmař myslel? To jest záhada, která "Lolu" přidává k žánru výtečných thrillerů. Není to film zhola pro každého, a docení ho jen ten, kdo má už opravdu něco nakoukáno. Je to zvláštní, a ne každý to musí nutně přijmout. Ale umění se meze nekladou a tak i tento snímek může býti kultovní záležitostí a plně souhlasím s hodnocením zde na ČSFD. Nějaká slabší místa tam jsou, ale jako celek je to velice jednotné. Je to prostě dobrý! ()

Aleee89

V poslední době mám německý film spojený převážně s trapnými komediemi, protože ty se na nás valí (no spíše valily) ze všech stran. Tenhle film mě ale překvapil a utvrdil v tom, že naši západní sousedé umějí točit i jiné filmy. Já mám takové nezávislé věcičky ráda. I když je Lola prakticky o ničem, stejně mě to zaujalo a dívala jsem se docela s chutí. Je to opět zajímavé svou formou (já jsem něco takového ještě neviděla). Vím, že to, že jeden příběh je vyprávěn třemi způsoby se třemi konci, asi není u filmu poprvé, ale já jsem to tady viděla jako novinku, takže má u mě Lola výhodu. Je to zajímavé a myslím si, že každý filmový fanda by tento film neměl vynechat. ()

Fanucci

Pekelně rychlý film, což ale rozhodně neznamená, že by byl povrchní. Skvělá, hutná podívaná s výjimečnou vizuální stránkou propojující hraný film s animovaným a ozvláštněná pár hodně povedenými výjevy z budoucnosti některých postav. Hl. nápad filmu - jak pár detailů může úplně změnit vývoj událostí se mi také strašně líbil. 90% ()

BitlDjus

Jeden z nejlepších německých filmů vůbec, v hlavní roli s Frankou Potente získává snímek hodně na vrch. 81 minutový běh, který se zaryje do paměti díky své originalitě a skvělé hudbě. Scéna v kasinu je legendární. ()

StrYke

První příběh byl Ok. Druhý příběh by mohl být výborným zakončením. Třetí příběh byl již zbytečností. ()

easaque

+4* sice po repríze snižuji známku "jen" na silné 4 hvězdy, přesto je to velmi kvalitní film mého oblíbeného režiséra. Je to vlastně taková pohádka, kde si pohrává osud s přítomnými aktéry a vymýšlí jim různé příběhy. Tahle akční hříčka má hodně vysoké tempo a nenechá moc diváka odpočinout. I když je to vlastně takový dlouhý videoklip, tak mi tentokrát častý střih vůbec nevadil a patří tam. Správně dávkovaná je i nadsázka, takže se nebudete rozhodně nudit. Doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Je možné, že tenhle film byl kdysi moderní a svěží, ale tomu už lze dnes nelze uvěřit, protože postavy a většina událostí jsou strašlivým způsobem nechtěně směšné. Je vůbec možné se nesmát dementnímu kriminálníkovi Mannimu a jeho asi ještě trochu hloupější holce Lole, která místo poslání svého neschopného přítele do patřičných míst třikrát vyběhne na záchranu do berlínských ulic? Pseudofilozofické rozhovory mladého páru mezi jednotlivými verzemi příběhu jsou ukázkové v tom, jak zábavný může být ne úplně dobrý film. Kromě nechtěné legračnosti patří ke kladům atmosféra městských ulic a místy zajímavě tepající soundtrack z éry, kdy se Česko dusilo eurodancem z Esa, zatím co u západních sousedů zvládali podstatně víc rytmických linek než tuc-tuc. Franka Potento nic moc herecky ani vzhledově a její parťák Bleibtreu skvěle hraje dementa, který nemá tušení, která bije. ()

honajz2

Dnešek jsem měl dost hektický, ale nebudu o tom víc psát, jelikož by to vydalo na román. Taky jsem se chtěl mermomocí podívat na nějaký film a volba padla na Lolu. A upřímně, lepší film jsem si asi vybrat nemohl. Je to netypické, zajímavé, napínavé, dokonce i roztřesená kamera tu má nějaký význam! Pak to má dobré herce, velmi zajímavý děj a je to velmi slušně natočené. A ta hudba tomu dodává i nezapomenutelnou a šílenou atmosféru. Ten film bych shrnul jednou jedinou větou: Ani minuta nudy. Asi není třeba víc psát, jasných 5* ()

raffspIn

Fascinující. Krásně se tu prolínají dlouhé nestříhané záběry s akčnímy střihy. A samozřejmě mě dostala hudba. ()

Jufonka

Tak tenhle film se mi fakt moc líbil, a to se mi německý filmy většinou nelíběj (kromě Good by Lenin a nyní i tohodle snímku). Je to zvláštně natočené, líbí se mi střídání animace s normálním hraným filmem. Film trvá 77 minut, což neni moc, ale vy se od něj vůbec neodtrhnete, protože ono vás to nenechá, stále se tam něco děje, protože Lola pořád utíká a utíká, prostě běží o život. Jak už jsem řekla, originálně natočený, děj udělanej 3x a vždycky trochu jinak. No a co mi tam vadilo: bylo jasný, že tohle všechno by Lola fakt za dvacet minut nestihla a byla mnohem víc udejchaná a podobně. Určitě se na to ale podívejte, stojí to za to! ()

Martin741

Reziser Tom Tykwer /nebe, Ynternational, Soul Boy/ natocil genialny, krasny film, v ktorom je Franka Potente uplne skvela. K tomu sympaticky pribeh, ktory ani chvilu nenudi a sympatak Moritz Bleibtreu. Vsetko podciarknute vybornou reziou, nemecka kinematografia sa teda opat predviedla : 100 % ()

rakovnik

Velice zajímavě pojatý film se sympatickou ústřední postavou. Německý film není mým šálkem kávy, ale zde se tvůrci trefili. ()

Figu

Samozřejmě rozumím tomu, že v roce vypuštění Loly do světa filmu to muselo bejt opravdu něco... A asi bych vždy i díky tomuto faktu přimhouřil oko. Ale tady mě to oko fakt ne a ne klesnout. Tady je to fakt průser. Hnusně natočený, spousta debilních dialogů, šíleně nechutná hudba, vošklivý herci atd... Jediný co bylo pozitivní je to, že jsem se trápil jen něco malinko přes hodinu. Ale pro příště, díky nechci! 40% ()

Abes

Prostě jsem musela běžet. S účesem jako Sonic, byť pochybné barvy se Lola vydává zachránit život svému příteli. Sehnat sto tisíc marek během 20-ti minut se může zdát nesplnitelné, naštěstí jako v každé arkádovce má i v tomhle filmu postava hned několik pokusů. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku