Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

myse

Filmařsky jednoznačně originální, skvělé a neotřelé, nikdy jsem nic podobného neviděla, nicméně děj ani zápletka mě nebavily. Takové jakési překombinované to bylo a ty časové skoky jsem nějak nepochopila. Fascinovala mě jen ta vizuální stránka. ()

joelly01

Tak Lola bezi uz skoro dvacet let a porad ji jeste nedochazi dech! A s kazdym shlednutim bavi stejne jako napoprve! Spektakularni! A opravdu vsichni vyborni a nad vsemi cni bezdak Joachima Krola :D Tykwer me docela bavil do Parfemu, ted uz ho tak nezeru, ale asi dam sanci nejakym tem jeho novym halyvudskym produkcim! ()

1mArc0

"GAME OVER" Tu poznáte ako veľmi si režiséra Tom Tykwer váži Krzysztofa Kieślowského. Nemecký film, každou možnou sekundou, kde sa mixovala nová vlna a vplyv modernionalizmu vo filme. Kamerou je to nádherná vec, tá široká škála farebných odtieňov, aj červené vlasy Franky Potente sú lahodné (ako bol to tvorené dvojakým typom záberov, hand camera a steady camera- na statívu). Krátke strihy, ktoré sú logicky veľmi dobre zostrihané (najmä pri momente kde Lola beží na moste). Veľké plus dávam Tykwerovi, za dobre premyslenú formu a naráciu príbehu. Originálne spracovaný scenár. Zoberte, aké ťažké to museli byť to nakrútiť, aj pre režisér, tak aj Franku Potente /mimochodom, ona bola a zostane dvornou herečkou Toma Tykwera. Osobne som mal z Moritz Bleibtreu prvotný dojem, že to bude typický nemecký herec, ktorý si zahrá v dvoch, alebo troch úspešných filmoch, a následne koniec. Soundtrack väčšinou v trapovom, alebo house štýle, kopu elektroniky, to všetko spája celý snímok dokopy, a znie pomaly v každej sekunde. Za každým behom, Tykwer skúša diváka, čo sa mi páči, pretože sa vyhráva s divákom. Tom Tykwer prerazil ako režisér, a Franka Potente ako vychádzajúca hviezda (niet divu, prečo? Keď ju Tykwer spoznal, musel byť ňou očarený) a prečo nie? Však aká to v tej dobe bola nádherná žena, de facto je. Odporúčam v originálnom, jednak pre príjemný hlas Franky Potente, a pôvodný dabing hraje samostatnú rolu vo filmu, dabing v češtine ju pokazil. + Chválim aj pôvodný plagát (keď si rozklinete na plagáty a tretí v poradí). Nemôžem si pomôcť- nová vlna filmu, nie to najlepšie čo vzniklo, za pozretie si to zaslúži už kvôli scenáru, réžii, kamere, Franky Potente. Dokázali by ste tento film predstaviť na vysokom medzinárodnom festivale? /80 %/ ()

pepino

Svou stavbou velice vyjímečné a inovativní dílko. A jedna z mála vyjimek kdy mi nevadil český dabing. Zkrátka kdo si myslí že dnes už v Německu nedokáží vytvořit kvalitní film tak ať shlednou Lolu. Tykwera můžem Němcům jen závidět. Nejdřív mě mile překvapil Nebem a teď Lolou. ()

soldiersn

Energický film, který je doprovázen patřičnou hudbou. Vše je rychlé, napínavé a zajímavé. Ovšem po druhém zhlédnutí jsem přehodnotil a rozhodl se sesadit z 5* na 4*. Zpravidla jsem skeptický vůči německým filmům, nicméně Lola si své místo drží. ()

herrbierer

Překvapivě svěží a zábavný kousek. Tomu Tykwerovi se ve svém snímku povedlo zpracovat různé časové přesmyčky a alternativy tak, že to OPRAVDU není kopírka Tarantina. Když o tom tak přemýšlím, tak se to možná nikomu jinému v 90. letech nepovedlo. Pro jednou experiment, který funguje i jako film. ()

Cortesz

Hodinu a něco dlouhý videoklip 3x za sebou a 3x jinak. Tohle mě prostě bavilo. Je to svižné, kamera je výborná, střih je výbornej, Franka Potente je hezká, ale nemůžu dát plných 5, z důvodu mé averze vúči německé kinematografii. ()

snakepit

Veľmi zaujímavý námet a réžia, ktorá si správne vybrala kratšiu minutáž vďaka ktorej príbeh nestráca tempo. Každopádne ma herecké výkony moc neoslovili a najmä hudba mi tam neskutočne vadila. Klopanie na Nebeskú Bránu sa mi páčilo viac, ale keďže prihliadam na to, že to je nemecký film, dávam 4*. ()

RedRain

Češi ještě pořád čekají na svého Tykwera. Lola běží o život je jeden z nejlepších německých filmů. Hmm a každopádně je nejadrenalinovější. ()

Andersen

Vyjímečný film, ve kterém se režisérovi skvěle podařilo zachytit, jak velkou roli může sehrát prvek náhody v životě dvou lidí. Film, který kromě svého zábavného adrenalinového pojetí donutí k zamyšlení nad osudem lidského jedince a nad tím, zda opravdu máme život ve vlastních rukou. Vždyť přeci stačí jen taková maličkost a vše může být úplně jinak. ()

JUWA

O tom,že každý okamih môže obrátiť náš život iným smerom,bolo už nakrútených veľa filmov,ale že z najlepšou verziou vyrukujú práve Nemci,bol pre mňa doslova šok.Scenár je fajn,ale najväčším kladom je zrejme Tom Tykwer,pravdepodobne ešte väčší cvok než Tarantino,a to už je čo povedať.Lola nie je žiadne zamýšľanie sa nad osudovými momentmi,ale jedna veľká bláznivá,nekončiaca sa jazda,okorenená čiernym humorom,ktorá diváka ženie od jedného skvelého momentu ku druhému.Či už je to prepad banky,útek pred policajtmi alebo hoci len obyčajná autonehoda.Tykwerovi to však nestačilo,a preto ku filmu pridal animované pasáže,šialenú,takmer marťanskú hudbu,komikov do vedľajších úloh,opakované zábery z meniacim sa významom,skvelý strih...a v podstate všetko.Už úvodné titulky naznačujú,že Lola nebude žiadnym tuctovým filmom.Jediným mínusom je možno tak posledný príbeh,ktorý už začína trochu nudiť,ale keďže film má len 80 minút,ani to neprekáža.Tykwer dokázal,že aj s minimálnym rozpočtom sa dá nakrútiť skvelý film,chce to len talent.A proti Franke Potente tiež nič nemám. 80 % ()

Lennie

Lola mě svým během chytla a nepustila. Moc hezky udělaný snímek, sympaticky ohnivá Franka Potente, hudba, která k filmu opravdu seděla a originální myšlenka...co víc dodat? ()

han.ci

Vlastně nevím, čím mě ten film tak zaujal. Lola pořád akorát běží, na tříkrát skoro to samé... Ale stejně se se mi vryl do paměti. Skvělá hudba, sympatická Franka Potente, a vteřiny, které dovedou změnit osud. ()

pekas

Tak jsem si po letech dal Lolu a musím s překvapením konstatovat, že napodruhé mě to nijak moc neoslovilo. Poprvé - před 11 lety to byla docela pecka. Ale hodnotím teď - takže tři i přes účast mého oblíbence Moritze. ()

Burrows

Bohužel patřím k té zklamanější části. Čekal jsem trochu něco jiného, ale rychle jsem se adaptoval na Tykwerův styl tří alternativních příběhů, ve kterých Lola běží, běží a běží po stejné trase s mírnými, ale zásadními změnami. Spád neudává pouze sprint (zajímalo by mě, jestli by takové tempo doopravdy vydržela), ale padnoucí techno hudba. Čekal jsem ale větší pecku, ještě víc adrenalinu. Chybělo mi napětí, časový pres dvaceti minut na mě nefungoval. Na Lole jsou nejlepší její rudé, zářivě vlasy. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku