Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Abdul

Od začátku až do konce druhé mezihry je film na 5 hvězd. Nápad, tempo, odpovídající hudba, kamera, herci... - to vše je zrealizováno do mistrně kompaktního celku. Třetí část má v sobě ještě něco navíc- doslova nabušené dusno jistého nadpřirozena. A od té doby se dá pouze přemýšlet, proč v hodnocení není hvězd šest... ()

Lokran

místy naprosto zběsilé tempo, které mám u filmů tak rád, převážlo slabosti scénáře. nemít v roce 1998 mobil je trochu moc:) jinak každá ze tří linií má něco do sebe a film tak uplyne opravdu rychle. na konci sem měl velmi příjmený pocit a to hovoří za sebe 90% ()

TomJ

Dobry napad, dobre europske spracovanie. To prave posobi niekedy viac hodnoverne ako milionmi nabuchany hollywoodsky akcnak. ()

Lorge

Úžasný, hodinu 21 minut trvající německý videoklip, který vypráví jeden příběh třemi liniemi. Každá část je oddělena "postelovou" scénou, která poskytne Lole chvilku na oddech, než znovu (?) vyrazí do ulic, kde běží (a zachraňuje) o život :) ()

_aandyy_

Jo jo... Je to film zvláštní... Kamera je velice dobrá, to jo... Námět taky, i to prolínání časů, ale já nevím... Nějak to pro mě postrádá hlubší smysl. Zase ale nemůžu tvrdit, že je to nekvalitní film, má své kvality, určitě jo, scénář se zdá dobrý, herci také, i ta již zmiňovaná kamera a prolínání časů, vlastně tam nemám moc co vytýkat, akorát se mě to vnitřně nedotýká... Hezký průměr - 3 a možná 1/2 *. ()

vojtik

Eins, zwei, drei. Drei, zwei, eins. Eins, zwei, drei. Drei, zwei, eins. Eins, zwei, drei. Drei, zwei, eins. Was ist Zeit? Die Zeit? Was ist ein Experiment? Die Experiment? Nein, nein, nein. Das ist eine große Liebe! ICH LIEBE LOLA! ICH LIEBE MANNI! ICH LIEBE TOM TYKWER! ICH LIEBE LOLA RENNT! Stimmt das? Ja, ja, ja! Na klar! Das stimmt! ()

Ronee

O tomto filme som nevedela nič, iba som si spomenula, že som kedysi dávno videla nejaký obrázok, na ktorom bola červenovlasá Franka Potente. Tak som si konečne po rokoch tento obrázok, čo mi utkvel v pamäti, dala aj do kontextu. Čakala som, že to bude nejaké fantasy ako Piaty element, neviem prečo, ale teda vôbec to také nebolo. Tento film využíva poetiku videohier, preto sa k fantasy trochu približuje. Hudba výborne dokresľuje atmosféru a je naozaj úžasná. Navyše žánrovo pestrá. Dokonca tam bola skladba takéhoto žánru: http://www.youtube.com/watch?v=OmBxVfQTuvI&feature=related BLUES. A hudba a strih boli podobné ako vo videoklipoch. ()

carott

Přelomový nápad spolu s režií řadí tento film k jedním z nejkvalitnějších filmů německé kinematografie. Názorná ukázka toho, jak si jednou chybou podělat život a jak každé malé rozhodnutí a náhoda v něm mají rozhodující konečný dopad ()

Fafyna

Geniální zápletka, brilantní kamera, skvělí herci, výjimečně dobrý dabing.. Napětí, spád, atmosféra.. Všechno jak má být. 5* si to stoprocentně zaslouží. ()

IronRocky

Hodně zajimavý film, který mě celkem hodně zaujal díky příběhu a dobře vybrané hudbě. Také se mi líbila práce s kamerou. ()

Indyi

Skvělé, originální, nápadité, rychlé a krásné. A především miluju Franku Potente, nemůžu jinak než 5* ()

Stanix

Vzpomínám si jak jsem kdysi narazil na tento film. Rychlý spád, solidní ozvučení, originální nevídaný styl a výborná kamera. Byl to neskutečný zážitek. Trochu jsem se obával, že zábava po letech z filmu vyprchala a ono ejhle. Pořád je to stejná porce zábavy. Budu se muset podívat i na jiné Tykwerovy počiny. ()

Izz

Lola = nejprůzračnější ukázka filmové postmoderny přelomu tisíciletí.Pro někoho je největším postmoderním úkazem té doby Klub rváčů,já mám tenhle Tykwerův geniální zásek,ve kterém je tolik drzých a do té doby naprosto neokoukaných nápadů natěsnaných na sebe,že to nemá obdoby.Roztříštěná vyprávěcí struktura,Franka Potente a její rudá kštice,Moritz Bleibtreu a jeho nešťastný výraz - to je dost možná nejlepší německý film všech dob. ()

BrianStorker

Nevím proč, ale nijak mne tento snímek nenadchnul. Samozřejmě se na to dá podívat, kdo má filmy tohoto typu rád, jistě bude nadšený. Já na něm ale nic výjimečného nespatřuji. K ukrácení dlouhého zimního večera budiž... ()

myse

Filmařsky jednoznačně originální, skvělé a neotřelé, nikdy jsem nic podobného neviděla, nicméně děj ani zápletka mě nebavily. Takové jakési překombinované to bylo a ty časové skoky jsem nějak nepochopila. Fascinovala mě jen ta vizuální stránka. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku