Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

yaqwsx

Jak jsem psal u Mementa - má mrád filmy, které se nebojí jít vlastní cestou, obvzláště ty, kterým se divákovi povedlo předat "něco víc". U Loly si tím "víc" nejsem stoprocentně jistý, ale pojetí filmu se mi líbilo. Celý film měl spád. Hodně se mi líbily fotogtafie osudů lidí. Snad jen animované vložky si mohl Tykwer odpustit... ()

Jaromír

Co vše se dá stihnout za dvacet minut. Úžasný film, který sleduji vždy s napětím. A ten závěr, no prostě mňamka a něměcký jazyk tomu dává pěkný šmrnc. Scénu z kasína si budu pamatovat do konce života :). Když si pak uvědomíme 24 hodinový den a ty možnosti, no prostě bomba :). ()

4k7

Výstižný název filmu, ve kterém je snad všechno. Tři stejné, dokola se opakující situace, jsou brány opakovaně z pohledu běžící Loly. Utíká, jen aby získala včas peníze na záchranu svého přítele. Její tři "kola" jsou v podstatě různé dějové alternativy lišící se jen v drobnostech, které však mají ve finále obrovský vliv na to, jak celé snažení dopadne. Ale ona stejně jen utíká, běží, skáče, řve a na tom nic zajímavého není. Kdyby se na ní dalo alespoň dívat... Je to o hodně slabší, než je místní hodnocení. Film příliš brzy omrzí, než aby stačil zaujmout ()

Martix

Parádní film, který se odvíjí v rychlém tempu městského života, nenechá diváka ani na chvilku odtrhnout oči od obrazovky. Dívka, která nechce nechat svého hysterického přítele "ve štychu", sehrává boj časem. Při běhu po městské metropoli vymýšlí plán na jeho záchranu, a přitom mění osudy lidí, které potká. Super podívaná, při které se nudit rozhodně nebudete. ()

ikilledjenny

První myšlenka jakmile film skončil - To že natočili Němci? A musím uznat, že to byla jízda. Film neztrácí na tempu, je originální a ta hudba! Třikrát stejně a přesto jinak. Skvělé animované vsuvky a měnící se životy lidí, když kolem nich Lola běží. Jednoduše skvělý. ()

Pitryx

No, mně ani tak nevadily dějové kličky a jinak podané příběhy, jako spíše to, že tvůrci dělali z diváků pitomce. Nepochopil jsem proč se vlastně Lola snaží pomoci pokerovanému mamlasovi co nechá v metru takový balík. Velká pochvala za kameru, ta byla dle mně excelentní. Jde o celkem zajímavě pojatý a natočený film, kde na nudu není moc času. 60% 27072011 7220/7610 ()

Barrymore

Dvacetiminutový dynamický příběh v reálném čase s obměnami se odehrávající třikrát po sobě. Příběh o tom, že pro lásku není nic nemožné. Za skvělou hudbu v rytmu běhu, která i obyčejné běžecké pasáže nabíjí dějem a za úžasné Loliny vlasy tedy 95 %. ()

Mire

Veľmi zaujimavá vec, ktorá sa vymyká typickej nemeckej produkcie. Príbeh ktorý sa vlastne deje trikrát a stále s rôznym koncom, poháňa energická dunivá techno hudba ktorá je veľmi vhodne zvolená k filmu; pripomína to skôr jeden veľmi dlhý videoklip. Budúcnosť postáv zobrazená vo fotografických prestrihoch bol tiež zaujimavý nápad. Strih a kamera sú naozaj excelentné, ostatní nemeckí režiséri môžu Tomovi Tykwerovi len závidieť. No a samozrejme nesmiem zabudnúť na červenovlasú (pristalo jej to) hlavnú hrdinku, ktorá musela spáliť ohromné množstvo kalórií a získať kondíciu, ktorá mne tak strašne chýba :)) Zhrnuté a podčiarknuté, zaujimavý nápad s určitou dávkou originality, skvelé ozvučenie, technické spracovanie, réžia, hlavní herci a rozumná stopáž radia tento film na popredné miesta nemeckej a možno aj európskej kinematografie. Možno siahnem aj po niečom ďalšom z tvorby Toma Tykwera, vzhľadom na konzistenciu jeho "červených" filmov :)) ()

VojtaMarek00

Skvělá kamera a střih, film má stále drive a ani jednou nepřestane bavit. To celé doplňuje německý techno/elektrika přelomu osmdesátek a devadesátek. ()

JosefTomas

Až moc experimentální, bez jediného ohlédnutí na diváka. Rozdělení na tři odlišné varianty sice zkouší být variací na časové smyčky, ale tam, kde jiné filmy dokáží díky rychlým scénám a momentům držet krok, Lola strádá. Možná by to chtělo kratší úseky a dát jich víc, ale takhle se skoro děj nikam neposune, načež i postavy nejsou kdo ví jak zajímavé a fandit jim bylo vcelku obtížné. ()

iz67

Vidím to po 15-ti letech a, ... Zub času je trochu vidět, ale stále velmi dobré! Jeden z filmů, na který můžete koukat s odrůstající dcerou a předávat jí filmové know-how. ()

adamix

Od okamihu, kedy Lola upustí telefón a začne bežať za záchranou svojho priateľa, sa začne nečakane energická a podmanivá naháňačka s geniálnym techno soundtrackom. Nebyť PARFUMU, tak je toto to najlepšie od Tykwera. Za mňa 90%. ()

Blazkowicz

Lola běží třikrát jinak a já se v autobusu dobře bavil. I když časově mi to nějak nevycházelo. Za 20 minut to nemohla stihnout ani omylem. Zajímavý německý film. 4-* ()

Dass

Velmi originalne ztvarneni pribeh, kterysam o sobe je bohuzel velmi slaby. U me se k tomu pricita fakt, ze nemam rad techno. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku