Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

ahed

Jestli jsem se někdy opravdu bavil na celkovým pojetím filmu, pak je to Lola. Dobrá muzika, která posunuje celý film kupředu a když v první částí Lola umřela, říkal jsem si: Sakra, cože? Třicet minut po začátku? Naštěstí je Tykwer stejnej blázen jako já:-) ()

gstudio

Hmm...tak to jsem tedy čekal hodně víc. Rozhodně ne tři nepříliš logické varianty příběhu o dvou dost hloupých sockách, navíc proložené rádobyfilozofickými postelovými vsuvkami. Už samotný začátek mě pobavil. Manni je výstavní debil, který sice vyhrožuje, že se zbraní vyloupí obchod, ale na druhé straně se potrousí, když uvidí kolemjdoucího policistu. Pokud ten převoz peněz měla být zkouška, pak si Manni rozhodně zasloužil být zastřelen. "Tak fajn Manni je idiot, ale Lola bude něco jako jeho anděl strážný, taková odbarvená Supergirl z předměstí", říkal jsem si. A tady mne čekalo první a současně poslední překvapení snímku. Lola je atletka (netušil jsem, že to má být sportovní film - ale fakt je, že název mne měl varovat), ale tím její vyjímečné schopnosti zjevně končí. "Geniální" Lola vymyslela, že si půjčí peníze od fotra - že mu je ukradne - že je vyhraje v kasinu (deux ex machina, když tvůrce neví kudy kam, snese se na jeviště Bůh a vše vyřeší - nic nového, tento pricip používala už antická tragedie). Důležité je, aby u toho Lola hodně běžela a mohla vrážet do chodců a do aut (což umožňuje vkládat do děje jakési mini "Bravo foto seriály"). Tykwer vsadil na to, že efektní klipový styl potáhne celý chabý námět a děj a zřejmě mu to u mnoha lidí vyšlo. Pro mě je ale Lola zklamání a horší průměr. ()

sydney

Nemohu si pomoct, ale tenhle film mne nic moc neoslovil. Tři alternativní řešení problému je sice zajímavá myšlenka - poslední možnost je z říše fantazie - ale to je asi tak všechno. ()

arcy666

Tolik možností a tolik řešení, ale jak vybrat to správné a zachránit jediného člověka na kterém záleží? Nevyjde-li předchozí varianta, prosím přetočte na počátek a zkusíme to znova. Nemůžu najít jedinou věc ve které by Tykwer při režii selhal a ta hudba jak se do ní krásně pohybují vířící rudé Loliny vlasy, na to bych mohl zírat neomezeně dlouho. ()

Rosssss

Asi nejlepší německé filmové dílko za poslední dobu, které vyniká hlavně ve své svižnosti vytvořené prostřednictvím permanentního běhu hlavní hrdinky, nádherně úsečných dialogů, výstižné hudby, krátké stopáže a především výborné střihačské práce. Alternativní dějová trojlinie nápaditá, herecký výkon Franky Potente chvályhodný. Tasche, tasche, tasche... ()

LucMosss

Prostý námět, nekonečný běh o peníze pro život... Nebo naopak? O život pro peníze? Zkrátka a dobře, tato nenáročná podívaná se mi líbila. Holt, má oblíbená německá produkce je u mne ceněná právem a zaslouženě. ()

belmonďák

Film který tak trochu předběhl dobu. Režie, střih, kamera, hudba, děj a hlavně Franka Potente alias Lola mne při sledování filmu nenechali vydechnout..... a hlavně ta taška....taška!!! ()

void

Tenhle film je moje osudová záležitost. Tři příběhy záchrany (ze všech možných) hrají ruletu - schválně, na co vsadíte.. Tři linie a zároveň tři další uzly.. kterou variantu zvolit? Ty emoce jsou nepopsatelné (díky bohu, že je Tywker vyjádřil obrazem). První a nezapomenutelné seznámení s Frankou Potente - tak obyčejná a tak skvělá! Soundtrack je jeden z nejsilnějších zážitků co znám a v kombinaci s dějem tvoří další dimenzi. ()

Borin.P

Za režii, zpracování a nápad bych dal klidně i plné hodnocení, ale když přihlédnu k celkovému dojmu z celého filmu, tak s hodnocením hodně váhám. Nějak jsem běžící Lole nepřišel na chuť. Dávám lepší 3* a jsem zvědavý na další Tykwerův počin. ()

marrrrian

Hudobný doprovod podobný tomuto som nečakal, ale prekvapený som nebol. Bol dokonale nemecký. Tá hudba akoby bola adrenalín a každým úderom ho pumpovala. Od kedy sa vo filme zmienili o 20 minútach, čakal som, ako ich natiahnu do celého filmu. Spravili to tak, ako spravili, čo som príliš nepobral a rád by som sa niekedy dopátral k vysvetleniu ako to bolo možné. ()

kikin01

Parádní podívaná. Ani německá kinematografie mě neodradila a to už měla na krajíčku. Ale jsem rád, že se tak nestalo. Výborná hudba. ()

Taarg

SPOILER ALERT: Po shlédnutí filmu mne jen mrzí, že neumím německy a nevnímal jsem texty písní, které se (alespoň doufám) u každého běhu mění. Základní pohádková trojice, která je zde podepřená třemi hlavními muži, kteří děj ovlivňují (Manni, Houmí a Tatíček) s jednou domninantní ženou není nakonec tak pohádkově laděná. Zvlášť když vlastně ve šťastném vyvrcholení se přemístí zbraň do rukou bezdomovcových, a otec jako zdroj všeho zla v příběhu umírá... ()

SZYslak

Manni: Wenn ich jetzt sterben würde, was würdest du tun? Lola: Ich würde dich nicht sterben lassen. Pri cteni odpadu, jedno a dvouhvezdickovych hodnoceni jsem se musel usmivat. ()

hony23

V jednoduchosti je síla! Manni přijde o 100 tisíc, na krku má gangstery a jediný, kdo ho může zachránit, je jeho dívka Lola. Dnes již kultovní německý film nabízí 3 skoro stejné příběhy, pokaždé však s jiným koncem. Skvělý nápad, hudba i kamera, film utíká stejně rychle, jako Lola. ()

987Castiel

Netušil som čo idem pozerať ale ostal som v úžase ako ma to bavilo! Tento zvláštny nemecký krimi thriller je daľším z dôkazov ako originálna dokáže Európska produkcia byť. Vďaka skvelému nápadu, šikovnej réžií a len 81 minútach si film zachoval špičkovú dynamiku od prvej sekundy po poslednú (doslova). Prepracované a zároveň vtipné prvky s ukážkami budúcnosti okoloidúcich. Všetko od Toma Tykwera sa mi zatiaľ mimoriadne páčilo. ()

sibskyn

Ze začátku to je, jako by vám někdo píchl injekci s tisíci orgasmy, po 30 minutách vám ten člověk dá ještě ránu kladivem, aby vás to dodělalo. Jo to fakt jízda, ale po prvním příběhu, to trochu na mě ztratilo účinek, ale pořád je to velmi slušné. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku