Jednotka 7 má těžký úkol: vyhnat z města síť obchodu s drogami a skoncovat s její rozleptávající silou, která převzala moc nad ulicemi. Jednotce velí Angel, mladý důstojník, který aspiruje na pozici detektiva, a Rafael, násilnický, arogantní, ale výkonný policista. Operace jednotky však překračují hranice zákona, používají násilí, nátlak, lži a polopravdy. Pro ně je každý prostředek dobrý. Jak operace jednotky pokračují, ti dva se začínají rozcházet. Angel sleduje své ambice a pokračuje v excesech, zatímco Rafael se pomalu mění kvůli ženě, se kterou se setká. (Filmbox)

petikacka

No, nebylo by to špatné, kdyby nebylo těch prazvláštních seků v ději a ve scénáři. Kdyby to bylo kompaktnější a plynulejší, tak by to zase jednou byla Grande Hispaniola. Takhle pouze slabší průměr. Za mě 70% ()

mala_kea

Z nuly hrdinou, z hrdiny nula. Typičtější příběh jsem snad čekat nemohl. Jsem fanoušek těchto motherfucker aktivit, ale třeba takový The Sweeney byl přeci jen o třídu lepší. Ne-li o dvě. ()

MickeyStuma

Klasický boj proti drogám, tentokrát ve španělské produkci, který spíše vyniká dramatizací, než napínavou, alespoň, thrillerovou podívanou. Máme tu další nově vzniklou čtyřčlennou speciální jednotku, pod tentokrát pod názvem Jednotka 7, která má za úkol se postavit proti překupníkům. Nepřekvapujíc s nimi jedná železnou rukou a pohybující se na hranici zákona. A jak už to většinou u takovýchto motivů bývá, netrvá dlouho a celé se to poněkud zvrhne jinam. Základní struktura děje je tedy u diváků takových příběhů poměrně známá. Španělský režisér Alberto Rodriguez se sice rozhodl pro drsný, ničím nezdobený realistický přístup, ale místy jakoby to stále o něco zakopávalo. V rámci děje explicitní násilné scény nechybí, ale vyznívají spíše jako nutnost. Příběh chvilkami zajímavý je, chvilkami zase spíše nudí. Dojem televizní filmové tvorby už dokonává to poslední. Své diváky si snímek najít může, proč také ne. Každopádně punc tvorby dob 70. či 80. let se nezbaví. ()

Kingjiri

Scénář z části mapuje zásahy pánů policajtů, při kterejch občas někoho zmlátěj nebo zatknou. Což je docela fajn, jen jsem postrádal nějakou (pořádnou) zápletku nebo aspoň zajímavější příběh. Mimo zásahy se buď nezajímavě kecalo nebo řešilo trápeníčko Rafaela, což na mě působilo jako oslí můstek ke spojení "časosběru" akcí Grupo 7. Filmařina, herci i akce ve směs dobrý, jenže jsem se často nudil a dle hodnocení (btw. jedinej důvod k projekci) jsem očekával mnohem větší zábavu, dvě silnější hvězdy. ()

Franc1s

Po shlédnutí novějšího filmku La Isla mínima, jsem si řekl, že zkusím i tento od toho samého režiséra, jestli jsou aspoň trochu stejně dobré a nejsou.. Námět super, založeno prý na skutečnosti, ale určitě šlo z toho dostat víc, než "jen" sestřih několik zátahů, narafičení drog, trocha té romantiky, přestřelka a psycho-detektiv Angel. Radši bych znovu koukl na Troppa de Elite. ()

Shitonit

Natočeno vcelku chytře, brutus a macho poldové jsou vcelku věrohodni. Jinak to je příběh, postavený na moci jedněch a nemoci(nemohoucnosti) druhých, a neb kterak si v rámci zákona s jinými prdel vytírat. ()

DJ Kritik

Temer reálne podanie obyčajného života policajta. Problémy, klamstvá bitky a strach. Žiadny princ a ani vzdelaná prostitútka, žiadna vina či poctivosť. Jednoducho temer realita. ()

aannemer

Totálně nudná slátanina. Ani jedna postava mě nezaujala a nezískala si mé sympatie. Děj zlomkový a zcela tápající. Jediné, co oceňuji, je způsob, jakým se zacházelo z dealerama drog, ale na vyšší hodnocení to rozhodně nestačí. Komando 7 Podruhé nikdy více. ()

kolodej1

pro mě dost průměrné, je sice na co koukat, ale postupně mi přijde, že se scény do značné míry začínají opakovat, je to málo dramatické a jen tak se na to dívám, ale že by to působilo na mé emoce, tak to se zrovna neděje. A to by v tomhle žánru určitě fungovat mělo. Až pak v samotném závěru film přece jen trochu vygraduje, ale je to podle mého už dost pozdě. Možná by filmu výrazně pomohlo, kdyby se místo ročních skoků v ději vyprávěl celistvý příběh ()

Saxos

Světová výstava Expo 1992 v Seville bez problémů proběhla, tak se práce jednotky č. 7 nejspíš zdařila. I když je na konci pěkně rozprášili. Dějovou linku v pohodě nahradilo domlouvací kladivo a striptýz na obou stranách španělské barikády. ()

Chicharron

Nesympatický film z nesympatického prostředí plný nesympatických postav, kde se prakticky nelze s nikým stotožnit. Zapomenutelná záležitost. ()

Googooplexer

Blíži sa EXPO 92 v Seville a grupo7 má za úlohu dostať drogy z centra, aby turisti videli aká je Sevilla krásná (to je zápletka! (ani neviem či to myslím ironicky)). Celý film je poriadne rozbitý, rovnako ako rozostavná Sevilla. Inak by to aj bolo celkom dobré, ale koľko takých filmov tu už bolo. Tento je originálny len tým, že dej sa odohráva v Seville. ()

AmericanX

Právě jsem se dodívala a musím říct, že jsem trochu zklamaná... Téma je určitě hodně zajímavé a aktuální. Příběh Jednotky č.7, která chce dostat drogy ze Sevilly a používá neortodoxní metody( mlácení, ponižování, trocha korupce, kradení peněz z drog) a trochu se jim to vymkne, je jistě hodně chytlavý, ale NĚCO mi tam prostě nesedělo. Možná ta snaha o nějaký romantický příběh hlavních protagonistů, ukázka jejich soukromí.. to mi přišlo dost nedotažené a hlavně nevýrazné. (Např.tam byl dvakrát zmíněn bratr Paulo, u španělského Chucka Norrise- Antonio de la Torre, ale nic víc k němu nebylo řečeno, jen náznak, ta chudičká linie k drogově závislé přítelkyni také nebyla dotažená.. ) Další věc:neustále jsem čekala, jak tvůrci použijí fakt, že Ángel ( Mario Casas) má cukrovku, a v dost pokročilém stadiu podle těch injekcí, ale ono nic. What´s the hell??!! Váhala jsem mezi 3* a 4*, nakonec jsem se přiklonila ke 4* ze dvou důvodů: herecké obsazení mi dost sedlo( Antonio de la Torre byl fakt drsný a Mario Casas je úžasný,když řve a mlátí kolem sebe) a některé scény byly opravdu hodně naturalistické (viz scéna s kladivem). ()

mdf

Retro výlet do praktik všemocné zkorumpované španělské policejní jednotky.Akce minimálně,slabší jízda. ()

Falanx

65%. Mladej polda s tváří Anděla, cukrovkou a ambicemi. Jeho čistou duši pošpiní pragmatické osvícení v podobě kariérního vzestupu. Dejme feťákům čehož si žádají a poslouží nám jako práskači (pozn. editora - práskači - uvědomělí občané spolupracující s represivními silami sloužícími k upevnění práva a pořádku) - a jednotka SEDM se stane základním kamenem pro EXPO92.--P.S. Maličko iritující jsou pro mne ta malá pivínka, která Iberové konzumují - holt půlitr je prostě základ, možná proto jim to takňák zouplna nevyšlo.... ()