Angry Birds ve filmu

Angry Birds

Angry Birds vo filme

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 98 min

Občas osud proste chce, aby som si aj ja pozrel animák. Tento krát to bolo toto. Hra išla mimo mňa, takže som nebol ničím ovplivnený. A dobre som sa zabavil. Pekný vizuál, vtipné postavy, rozumná minutáž a skvelá narážka na Quicksilvera. Oddychovka pre celú rodinu, ktorá nevybočuje zo žánru, ale je podaná svižne a má dobrý základ na dvojku. 3 z 5 ( Testovacia projekcia 4DX, CinemaCity Aupark, BA )(12.5.2016)

Od filmu som nečakal dokopy vôbec nič výnimočné. Všetci už v dnešnej dobe vieme, že je len veľmi málo dobrých filmov podľa hier. A čo sa týka "Angry BIrds", tak musím povedať, že to podľa mňa mohlo dopadnúť oveľa horšie. Je to typický priemerný animák, ktorý je miestami vtipný a miestami neskutočne trápny až na pár miestach aj nechutný. Ale ako divák som sa celkom zabavil. Animácie sú podľa mňa veľmi dobré a dokonca film nevyužíva len počítačové animácie, ale je tu aj pár ručných. A veľmi dobre vyniknú. Príbeh je síce stokrát omieľaný, ale nie je to nič absolútne iritujúce. Najväčším momentom filmu je podľa mňa záverečná tretina, kde konečne uvidíme Angry Birds v tom, v čom sú naozaj dobrí. Odpaľujú sa prakom a likvidujú prasatá presne tak, ako to poznáme z hier. A je to potom skutočne veľká dávka zábavy. Ak čakáte komédiu, ktorú si užijete s deťmi, tak sa toho asi dočkáte. Ale nie je to nič na viac videní. Plus je to obrovské množstvo referencií a mimo iného aj na "The Shining" od Stanleyho Kubricka. Už vidím všetky decká, čo to pochopia. Ale úprimne poviem, radšej by som odporúčal ísť si pozrieť Disneyho posledný animák "Zootopia". Je to oveľa inteligentnejšie a kreatívnejšie. Toto je pozerateľné, ale asi len ako jednorazovka. Hodnotenie: C+(14.5.2016)

Vzhľadom na to, aké obrovské HALÓ sa robilo okolo tohoto animáku, z kina som odišiel dosť sklamaný. Hry Angry Birds som hral zrejme všetky a sú fakt návykové, ale toto ma akosi vôbec neoslovilo. Celkom nuda, teda až na pár hlášiek, úplne zvláštny výber soundtracku (decká nemohli tušiť tú spojitosť) a dosť nelogický a otravný dej. Celkom som aj uvažoval, že Angry Birds sú skorej pre dospelého diváka, ale na moje prekvapenie, práve deti sa bavili.(24.5.2016)

Mé hodnocení neberte v potaz od poloviny filmu jsem prakticky spala. Každopádně humorné mi to nepřišlo, ale rodina co seděla za mnou se řehtala od začátku do konce, takže pro cílovku asi dobrý. A bohužel mi nějak ušlo, proč že to ti ptáci neumějí létat. Když tak mi to napište do zprávy, dík.(25.5.2016)

• El Gato c.B.

Není špatné. Jen trošku nuda...(14.5.2016)