Angry Birds ve filmu

Angry Birds

Angry Birds vo filme

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 98 min

Nebýt téměř hluché první poloviny, kterou občas prodchnul povedený humor či multikulturní narážka, asi bych šel s hodnocením výše. Angry Birds totiž začnou pořádně odsýpat ve chvíli, kdy se tvůrci zařídí podle konceptu hry. Přesně od té chvíle máte pocit, že hra, se kterou si krátíte dlouhé chvíle při čekání na autobus, se dočkala solidní filmové podoby. Bohužel, ta unylá první polovina tento počin posílá do hlubin filmové průměrnosti. Na závěr jen dodám, že jsem obdivoval snahu tvůrců implementovat do filmu problémy dnešního světa, jako například hrozbu islámu či nelegálních imigrantů. Tohle bych u filmu pro děti vážně nečekal. PS: Snad nejvtipnější scénu si pro sebe ukradl Mighty Eagle a jeho jezírko! „Greetings from the world of the pig!“(4.6.2016)

Kašlu na politickou nekorektnost, farma zvířat se bohužel nekoná, ale pár vtípů stojí za vidění. Evropani stejně nemají šanci a už vůbec ne, pokud by je vedl rudej s černým hustým obočím.(30.7.2016)

Nedovedu si představit, že z daného tématu by se dalo vyždímat víc. Vtipné, inteligentní (v rámci infantilnosti), roztomilé, skvělé postavy, nahláškované, skvělé odkazy a parodie na jiné (nejen) filmy a parádní soundtrack. Věřím, že kdybych to sledoval s kapkou (nebo flaškou) alkoholu v krvi a ve správné společnosti, byl by to neskutečně bránico-ničící zážitek a nebál bych se dát plnej počet. Tak možná časem.(12.9.2016)

Nasraní ptáci, které už dnes snad nikdo nehraje se přiřítili do animáku, který měl přijít tak před 4-5 lety. Ale vlastně dopadl lépe než jsem si třeba já dokázal představit, ovšem ani tak to žádné terno není, ale jelikož jsou ptáci hrozně ukecaní, tak tam přecijen nějaký povedený gag spadne nebo i nějaká narážka na popkulturní dílo či osobu jako třeba Kevin Slanina nebo přímá vykrádačka zpomalovačky z X-menů. Když už nic jiného, tak alespoň dětem film podvědomě vštípí nervozitu k arabským plnovousům...6/10(28.7.2016)

• Lanark

Boring birds...(18.5.2016)