Bývalý tajný policista Phil Broker se rozhodne odejít do civilu poté, co se nepovede jedna speciální akce. Je přesvědčen, že malé venkovské městečko mu zabezpečí klid na výchovu jeho dcery a se svým dávným kamarádem tam chce začít podnikat. Netuší však, že místní drogový mafián se ho hodlá zbavit tím, že informuje Brokerovy bývalé nepřátele o jeho pobytu. Na policistu ve výslužbě tak čeká další z bojů o život, tentokrát ale zároveň i o život jeho dcery. (TV Nova)

Morholt

Ááááá, stará dobrá klasika. Stallone jako scénárista nezklamal a naservírovali nám s Feldrem Jasona coby policistu-vdovce, který dostane do kriminálu motorkářský gang a odjíždí s dcerkou na rok relaxovat na venkov. Jenže jak už to tak bejvá, čert nikdy nespí a policajt je ve službě pořád. Střílení, bouchání, mlácení, autonahánění a zmalovaná Winona. Všechno co jsem chtěl, jsem dostal. A kdo čekal něco jinýho, je tele. 80% ()

castor

Aneb jak americký strýček s italskými kořeny napsal pro svého synovce z britských ostrovů naprosto rutinní příběh a poctivý řemeslník Gary Fleder (thriller Sběratel polibků) mu vtiskl civilnost a atraktivitu. Spoléhá se tu na látku jak vystřiženou z osmdesátých let (však ji měl Sly dlouho v šuplíku), kterak se bývalý tajný polda Jason Statham přesune s dcerkou (ano, maminka byla vážně nemocná) na venkov. Jenže tam se zaplete s rodinkou drogového princátka (James Franco slušný, ale opravdu z něj strach nejde), který mu pořádně zavaří. Tu se objeví solidní drsoň Frank Grillo, tam si potřebuje šlehnout vychrtlá Kate Bosworth, tady se objeví stále krásná-zapomenutá Winona Ryder (kdepak ty oscarové role z let devadesátých jsou?). Nejprve v sympatické atmosféře totální klaďas v kšiltovce seřeže několik buranských prudičů, aby to ve velkolepém finále solidně rozjel. Nic víc, nic míň. Stathamovky bývají často o režisérovi a choreografovi akčních (bojových) scén. Tady se to sešlo. Tradičně nesmlouvavý, ale tentokrát docela usměvavý a taťuldovsky naladěný Statham velmi dobře ví, že netočí pro kavárenské intelektuály a že po něm nikdo nevyžaduje recitovat Hamleta. Ví to i Fleder, který uvařil z béčkových klišé slušnou večeři. Holt, v jednoduchosti je síla. Za posledních minimálně pět let mi tenhle Stathamův kousek sedl nejvíc. Stallone se mohl v nějakém cameu klidně objevit. 70% ()

Chrustyn

Za posledních několik let, rozhodně jedna z nejlepších Stathamových sólovek. Film nepřináší nic nového, (bývalý policajt, který se v utajení snaží vychovávat dcerku a vyhýbat se problémům) ale vše známé podává přijatelným a zábavným způsobem a Statham je málokdy takto charismatický. O akční jízdu se ale rozhodně nejedná. ()

Spiker01

Těšil jsem se a ani jsem moc nebyl zklamaný jako ostatní. Snad u každé novější Stathamovky se zmiňuju, že Jason vytvořil nový, vlastní žánr a jede stále dokola ve stejném mustru. Když jsou ale kvalitní bitky, dá se to odpustit, protože o tom to celé přece je. A pár jich film nabízí, takže pohoda. Franco byl náhodou hustej...65% ()

nascendi

Nielen mizerná ponuka dobrých filmov ma donútila upraviť kritériá hodnotenia. Ide najmä o to, aby som hodnotil filmy podľa žánrov a nie podľa nejakých univerzálnych kritérií. Tento Stalloneho-Stathamov film môže poslúžiť ako príklad. Nepredstavuje žiaden scenáristický, filmársky ani herecký zázrak, neprináša prakticky nič také, čo by sme už predtým nevideli, ale na druhej strane je dobre pozerateľný a to tiež nie je málo. ()

• Inspiraci filmoví tvůrci čerpali z knihy "Homefront" Chucka Logana. (Conspi)
  • Scenár napísal už pred rokmi Sylvester Stallone, ale dlho sa nerealizoval z rôznych dôvodov, až herec od stvárnenia hlavnej úlohy vzhľadom na svoj vek upustil a prenechal miesto pre Jasona Stathama. (beso74)

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt