Stalker

• Sovětský svaz Stalker (více)

UnCool

Opravdu zajimavy snimek, porad cekate co se stane a ono nic. :) Ne neni to o nicem, ale je to docela slozite na pochopeni. Primitivove jako napriklad verbal tomu daji hodnoceni odpad!, protoze jejich mozkove zavity, neco takto sloziteho pochopit nemohou. Kazdopadne pokud se na to rozhodnete podivat, tak si doprejete vice nez 2,5 hodiny napinave mysteriozni podivane okorenene filozofickym nadechem. ()

heroin88

Atmosféra Tarkovskeho filmov je magická v tomto diele ako aj v iných ,klasicky komorné ,neprijemne zdlhavé avšak plné celkom kvalitných myšlienok a dobrý materiál na zamyslenie. ()

atrofonic

priznám sa, že keď som sa rozhodol, že si tento film pozriem, čakal som, že ho vypnem, alebo pretrpím...no som milo prekvapený z toho ako som sa mýlil....tento snímok radím medzi najzaujímavejšie, ktoré som videl..každé slovo, každý pohyb...preto 5* ()

Astu.

A.T., Zapečetěný čas: V žádném z mých filmů nejsou symboly. Zóna je prostě zóna. Je to život, kterým člověk musí projít, a buď při tom pohoří, nebo vydrží. ()

Ragnyy

Abych pravdu řekl, na tento film jsem se rozhodl podívat poté, co mě uchvátila stejnojmenná hra, vytvořená na motivy filmu. Nejsem však žádný zapálený filosof a proto mě myšlenka filmu moc neuchvátila a vlastně jsem filmu vůbec neporozuměl :D velice se mi však líbila atmosféra filmu, ta neměla chybu. ()

swater137

Krásná kamera, skvěle vybrané lokace, kvalita na Vás dýchne už od samého začátku. Film chytne a nepustí celých 160 minut. Holt západní německo ). Doporučuji a dávám s radostí 5 hvězd. ()

StarFsh

Že iná bomba! Žiadne efekty a už vôbec nie CGI efekty a predsa neskutočne atmosférická záležitosť, od ktorej sa nedokážete odtrhnúť ani po záverečných titulkoch a uvažujete, že si to pustíte celé ešte raz... Akurát nerozumiem tomu, ako takú jednoduchú pointu nedokázala taká kopa divákov pochopiť. Skúste si prečítať knižku, možno potom... ()

Espiritu

Prapodivné, úchvatné, cizí...Asi tohle mohu k tomuto brilantnímu filmu povědět. Pokud máte náladu na ne-zrovna lehký film s chutí do toho! ()

JWK

Dokonalý film. Film který promlouvá až do nejhlubších podlaží lidské duše. Film, který bolí, způsobuje štěstí i strach. Film na který musí mít člověk rozpoložení aby se s ním mohl srezonoval. ()

pekos

Ruská duša. Film Stalker, ktorý je distribúciou filmov predstavovaný ako sci-fi film, má s týmto žánrom pramálo spoločné. Snáď je to tým, že zodpovedný pracovník reklamy, ktorý mal film propagovať pre verejnosť, tento film vôbec nevidel. Meno Strugackých síce patrí do sveta sci-fi, ale tento film hovorí o "ruskej duši" a je o tom, ako sa vyvíjajú vzťahy ľudí v krízových situáciách. Film je len pre tých, ktorí chcú poznať, že film sa dá natočiť aj inak, nielen akčne. A môže to byť výborné. ()

4tune

Ohodnotit tento film je velmi obtížné, je to něco úplně jiného, než co jsem doposud viděl, jak vizuálně tak i mentálně, úplně nový zážitek. Je neskutečné jak se třemi lidmi v poničené továrně lze udělat takový skvělý film. Všechno je takové pozvolné a rozvláčné, ale to je právě to, co dělá, kromě jiného, tento film zajímavým. ()

Hansolo35

Stalker není Piknik u cesty. Jako takový nemá moc chyb. Bohužel mám již pod kůží zavrtané Pásmo, Zrzka, Ježibabí rosol, zlatou Kouli přání a další mimozemské artefakty s pozemskými názvy. Tarkovského vize je především depresivní, černobílá...dokonce i ta barevná místa jsou dost černobílá. Až na nutnou užvaněnou scénu během odpočinku pořád putujeme Zónou a vlastně se nic neděje. Zvláštní na tom je, že se na to dá koukat téměř bez dechu. A vlastně se opravdu nic nestalo. Zvláštní věc. Na rozdíl od Solarisu se mi tohle zpracování podle knihy líbilo. Piknik u cesty se nedá srovnat. Jde o úplně jiný příběh, Pásmo, postavy...podoba čistě náhodná. ()

virus5161

Knížka nemá chybu. Proč je u premiéry 11.3.2006? Viděl jsem to někdy koncem osmdesátek bych řek´, normálně v kině, no, možná ve filmovym klubu, to asi spíš. V šestnácti nepobratelný. ()

žbrluch

Film jsem viděla dlouho poté, co jsem jako dítě četla knihu a film byl natočen podle mého soudu úplně odlišným stylem, než na mě kniha zapůsobila, tzn. krásný, napínavý, akční thriller(už za komárů!!) se silným, obdivuhodným hrdinou, který si přál (považte) štěstí pro všechny! Film jsem tedy nedokoukala, stydím se za to,ale z knihy, kterou jsem několikrát přečetla tam mnoho nezbylo. Asi to bude tím, že nebyly peníze a takové ty věci. Sakra, proč jsou knihy lepší , než filmy? ()

Draik

Jeden z nejgeniálnějších filmů co jsem kdy viděl. Pro toho kdo nechce vnímat je o ničem, ale to co skýtá je naprosto uchvacující obraz, který chápat ani nemusíte, aby vás oslovil. V kombinaci s tím, že jsem fanoušek hry STALKER, mi tenhle film přijde jako z jiného světa. Jako objevené původní poselství, které objevíte až po shlédnutí daleko populárnější akční verze. Bezpochyby film, co vás vytrhne z reality, ať už je ta vaše jakákoliv. ()

stadoblec

Není to zas tak špatné, jen jsem měl po celou dobu v hlavě pocit, jako by mně někdo jebl pořádně velkým železným kladivem. ()