Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

laserr

Geniální spojení krimánlky a komedie v čele s nezastavitelným Belmondem. Legendární hlášky jako: "Časy jsou zlé Kamile." nebo "Ty si chceš určitě zavolat." mi budou znít v hlavě až do smrti. ()

pend

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Belmondem. Škoda, že v závěru film trochu ztrácí tempo. ()

kowalski

Geniální, geniální a ještě jednou geniální. Nejlepší komedie přecpaná legendárními hláškami. "nebudu vás uhánět - řekněme zítra ráno v půl dvanácté" ()

Gastovski

Pohodový mix se špetkou krimi a komedie. JPB je k těmhle rolím přímo stvořen a některé vtípky jsou opravdu vydařené. ()

inachisio

Fantastická hudba a skvělé kaskadérské kousky Jeana-Paula. To jsou ty nejsvětlejší stránky filmu. Jinak je ve všem velice průměrný. ()

zdeny99

Geniální Belmondo jako šašek nad věcí. Už chápu, proč byl tak zbožňován. [9336. hodnocení, 297. komentář, 81%] ()

DannyBoon

Svlíkni se do naha. - Aa? - Řek jsem do naha. - Dobrá, tak do naha.... - Vystup, určitě si chceš zatelefonovat. - Jseš cvok?! -... Jo. - Dobrá, zatelefonuju si. - Ani se nezeptáš komu? - Ne....a co můj vůz? - Potřebuješ ho k telefonování? - Ne, vůbec ne. - Tak vidíš. ()

nopud

Naprosto úžasný film s naprosto úžasným humorem. Tento film si pouštím několikrát do roka a stále mě neomrzel ()

MickeyStuma

Špatný film to není, ale mezi vynikající bych ho také neřadil. Slabší dobrý. Bebel tu se svým klasickým úsměvem řádí jako pominutý, jen aby potrestal policisty, kteří se nechali zkorumpovat. Že jde nato netradiční metodou snad ani nemůže překvapit. Překvapením naopak může být pro někoho M. Moravec coby dabér Belmonda. Zhostil se toho bravurně a přijde mi lepší než Krampol. Samotný film však proudí jak vlak. Rozjede se a vzápětí brzdí a divák už už začíná zívat, když se to zase rozjede, aby po chvíli zase přibrzďoval. Škoda. Bebel dělá co může. Přesto se tento snímek dá doporučit. Je vtom nostalgie klasických kriminálek. Například ztvárněná scéna v úvodu, kdy je nalezena mrtvá nahá žena na posteli se v současných filmech již spatřit nedá. Proto se rád budu k tomuto filmu vracet. ()

Evander

Belmondo ve výborné formě. Policajt nebo rošťák je velmi příjemnou rodinou akční komedií, u které se člověk s chutí zasměje. 85% ()

L'Alpagueur

Je-li Lovec hlav podle mého názoru nejlepší Belmondův film, pak je tento film jeho nejhorší. Nachází se někde mezi komedií a vážným kriminálním dramatem a skládá se z jednotlivých skečů s Belmondem, které spolu někdy ani příliš nesouvisí. Samozřejmě Jean Paul Belmondo má obrovské charisma a Marie Laforet je krásná, ale to jsou asi tak veškerá pozitiva tohoto filmu. ()

BOURQUE

Film, v ktorom Belmondo potvrdzuje, že role ako Antonio Cerutti / Stanislas Borovitz mu sedia viac ako na 100%. Veľmi solídne akčné scény, za to celkom zábavne napísané dialógy. Niektoré pasáže a hlavne záver by však potrebovali viac pozorností. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

Joeey

Akce a vtip jsou v tomto snímku zhruba na stejné úrovni, avšak celý příběh je založen na kriminální zápletce. Ani po jistém počtu zhlédnutí jsem neměl jasno v tom, jestli hlavní hrdina je ve skutečnosti Cerutti nebo Borowitz... Až tady v obsahu filmu jsem si přečet, že Borowitz. :-) ()

tranquill

"My máme společný styl, pane komisaři. Předpisy nám příliš nevadí..." Pro mne kultovní film s Jean Paulem. Dokonalá fúze jeho tvrďáctví, nadhledu, sarkastického humoru a především nonšalantního herectví. "Tak ve zkoušce jste neobstál! .. Nejste puntičkář?" ()

PavelZava

Představuji vám divizního kapitána Borowitze , Achille. Chodí, jak buzerant. Buzerant,teda vopravdu nejsem ! Časy jsou zlé, Kamile. Zajímavé je, jak JPB bydlí v kempu ve stanu. Zaplať tlusťochu ! ()

DAPDO

Jeden z těch slabších filmů s Belmondem. Komedie s ním byly k zasmání, kriminálky vynikající plné akce a napětí, tenhle snímek nemá ani jedno, byla to chvílema pěkná nuda. V začátku jsem se naprosto ztrácel, myslel jsem, že to jsou snad sestříhaný scény z celýho filmu jak to šlo bez děje za sebou. Pár okamžiků samozřejmě dobrých, jízda v autoškole snad jediná u které jsem se zasmál, ale po nasazené laťce od Belmondových filmů musím hodnotit slabě. Včera jsem to zrovna zkouknul, takže to není jen takovej výstřel do tmy, že bych si to po tolika letech nepamatoval... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo