Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

Stanix

Naprostá klasika patřící bezesporu do předních příček hitparády úspěšných Bebelovských "odlehčených" kriminálek. K tomu si připočtěte jeden z nejlepších neoficiálních soundtracků od Tří sester - Lihová škola umění..., kde se čerpalo ještě z Muže z Acapulca a vyjde vám nesmrtelný snímek. "Lokaji, vyřiďte své paní, že přišel Antonio Seruti. - Má smutek, nepřijímá! - Neřikej!" ()

Paviozo

Prostě Belmondova klasika, která si na nic složitého nehraje, nesnaží se předstírat, že to bude nějaká super intelektuální práce, přesně víte co od koho čekat a jak to dopadne, přesto to všechno klape. Jenom tu dcerku by tam nemuseli cpát, ta mi tam moc neseděla. Ale divizní komisař Stanislav Borovitz, specialista na velký čistky, oddělení vnitřního vyšetřování - to je přesně proč miluju jeho filmy. ()

Rattlehead

Můj nejoblíbenější Belmondo - silný příběh, krásná hudba, silné scénky (snad úplně nejlepší je autoškola), skvělí herci = jasných pět hvězdiček. V naší rodině je tento film kultovní. ()

hanicka16

Dost husta komedie. Na jedne strane vynikajici policista ktery si ve svem volnem case hraje na lupice a grazla. na druhe ztrane dva zkorumpovani policajti Massard a Rey. A nezaponenutelna hlaska: ČASY JSOU ZLE KAMILE. ()

charcoal

"Hej lokaji - vyřiď své paní, že ji přišel navštívit Antonio Seruti ." Počítám, že hlášky s Kamilem budou reprodukovat i pravnoučata. ()

Spectacle

Z Belmondových "vážných" filmů jeden z nejlepších. Líbí se mi, jak se všema padouchama nakonec chytře zatočí. Ústřední melodie mi bude znít v hlavě pořád. Super film! ()

Stejšn

Divný film. Belmondo se tu snaží působit jako hrozný frajer, ale nějak mu to nevěřím. Navíc jako policajt si dovoluje podpalovat bary a auta a vyhazovat do vzduchu kasina? A ještě ke všemu je ten film dost zmatečný, občas není jasné, kde se o čem dozvěděl (třeba ty drogy v králíkovi)... taky mi příjde, že je asi trochu úchylná bukvice, protože na začátku chce po zlodějích, aby si sundali kalhoty, pak nechá šéfa kasína svléknout do naha a nakonec říká tomu strejdovi na letišti "půjdem se spolu vyčůrat". No ale aspoň za scénu s autoškolou musím snímek pochválit. ()

Locksley

Od doby, kdy od diváků v pořadu film na přání dostal nejvíc hlasů někdy v osmdesátých letech, tak je to moje nejoblíbenější belmondovka. ()

subic

Komediální kriminálka se slušnou akcí. Belmondo se třeba projede někde v lomu jen tak na laně. Jedna věc mi vadí a to je dabing Miroslava Moravce, který se hodí víc ke Kojakovi než sem. 70% ()

Pitryx

Jeden z nej filmů tohoto žánru. Francouzská herecká elita si zde dala sraz. Líbil se mi styl humoru v některých scénách. Nelíbily se mi scénky „rodinné“, ty tam být nemusely. Byly i zbytečně dlouhé, za to hodnocení sníženo.2015030210112/10234 ()

TonyStark

Tenhle film dělí lidi na dva tábory - buď je to pro ně "ta lepší" Belmondovka, anebo naopak. Já jsem někde mezi. Uznávám, že tenhle kousek má všechny atributy žánru, v čele s legendou, které to opravdu sekne a troufám si říct, že Belmondova fyzička je v tomhle filmu asi na maximu (mám na mysli svaly,ne kaskadéřinu).Každopádně nějak jsem tomu nemohl přijít na chuť. Je to žánrově nevyprofilované - chvíli komedie, chvíli krimi a ....ne,nechci použít slovo nuda.Belmonda mám rád.Solidní tři hvězdy ať nežeru. ()

helrohir

Na tento film som narazil úplnou náhodu v TV a v podstate ide o moju prvú skúsenosť s typickou starou francúzskou kriminálkou s Belmondom (alebo kýmkoľvek) v hlavnej roli. Nuž a skúsenosť je to skôr negatívna. Možno to bude tým, že nejde o čistú kriminálku, ale o mix krimikomédie, ktorý však nie je ani vtipný ani napínavý. Belmondo je síce sympaťák, ale jeho výkon mi príde trochu prehnane teatrálny. Zvyšné postavy, čo sa týka ich výraznosti a zapamätateľnosti, nie sú na tom o moc lepšie. Mnohým fanúšikom "belmondoviek" sa možno bude zdať moje hodnotenie ako prísne, ale mňa to fakt nebavilo. Snáď sa v budúcnosti stretnem aj so zaujímavejším filmom z tohto ranku. 40%. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo