Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

Master19

Trošku to létá mezi komedií a dramatem, ale to není na škodu. Je to parádní přestavení Belmonda se vším všudy. ()

zdenny

Zde (u belmondovek) musím říct, že je dabing na místě. Jirka Krampol jím prostě žije. A tento dabing je vlastně jako originál a to proto, že především francouzské komedie se u nás pouštějí takřka od nepaměti a lidé jsou prostě zvyklí. Jinak zde typický Belmondo - okouzlující, šarmantní a vtipný. Typická role jemu šitá na míru. Velice jsem se bavil, a protože jsem byl v alkoholové náladě, určitě si film pustím ještě za střízliva. ()

lykan9

Ať se jedná prakticky o jakýkoliv film s Jean-Paulem Belmondem, tak se jedná skvost a dílo napěchované charismem. A Policajt nebo rošťák patří mezi ty úplně nejlepší. V době, kdy tento film vznikl jsem sice ještě dlouho nebyl na světe, ale hláška "To je nemilé, Kamile.", mě doprovázela celou základní školu. Je to prostě nadupaná akční podívaná plná skvělých hlášek a v jakémkoliv věku okouzlujícím Belmondem. ()

Autogram

Trochu slabší Belmodo, ako som zvyknutý. Hláškovanie niekedy nestačí, ak je divný priebeh a ešte divnejší koniec. ()

THE_Mirec

Stará klasika,ale ten český dabing je na nezaplatenie.Ak to raz tie slovenské kurvy predabujú do slovenčiny tak si to už nikdy nepozriem. ()

jatamansi

Notoricky známé, a přesto sledovantelnější než leccos ze současné produkce. Zločince a jejich komplice známe od začátku, hraje s v podstatě s odkrytými kartami, a tak už jen můžeme sledovat herecký koncert, navíc se skvělou hudbou. A ještě k tomu Česká televize vykutala verzi, kdy ještě Belmonda daboval Tříska a nikoli Kramol. „ˇČasy jsou zlé, Kamile.“ „Časy jsou zlé pro každého.“ Takže i když sedím v práci a spíš poslouchám a koukám jen po očku, je to zážitek. I když naháče v telefonní budce jsem si ujít nenechala. A také snadnost a lehkost, s jakou jdou Francouzi spolu do postele. Je to vtipné, osvěžující a i ty mrtvoly nejsou až tak vážné. ()

Jello Biafra

„Lokaji, ohlašte své paní, že přišel Antonio Serutti!“...........Pre mňa je tento film kultovou záležitosťou. Už keď som túto krimi-komédiu videl vo svojom detskom veku, tak som sa u nej skvele bavil a mnohé hlášky či situácie z filmu dodnes považujem za absolútne geniálne. Už treba scéna ako frajersky Belmondo dokáže utiecť desiatkam policajtov či následná scéna ako im uteká v aute z autoškoly. Pre mňa úžasná filmová klasika. ()

Georgex

Co vás napadne, když se řekne francouzská krimi komedie? Mě rozhodně tento nezapomenutelný film s žijící legendou evropské kinematografie Jean-Paulem Belmondem. Zamotaný příběh plný nečekaných zvratů s kapkou bláznivého francouzského humoru v podání tohoto nezapomenutelného herce je kombinací přímo dech beroucí. Celý film má výtečné tempo, které vás od prvních minut přiková k obrazovce a nenechá vás vydechnout ani na minutu, takže se ani na chvíli nenudíte. Film je exemplárním případem jak by měla vypadat kombinace akce a komedie. Jean-Paul Belmondo podává standardně fantastický výkon a dokazuje, že uměl krom kašpárků zahrát i pořádně drsné chlapy. Nemohu opomenout ani fantastické výkony herců ve vedlejších rolí, které si zahráli další velká jména francouzské kinematografie jako například Michel Galabru. Celkově se jedná o jeden z nejlepších filmů s touto francouzskou filmovou ikonou, u kterého se skvěle pobavíte a zároveň odreagujete. Moje hodnocení 85% ()

venca163

Tak o tomhle zpívají Tři sestry! Je to víceméně stejný jako všechny Belmondovo filmy. Pobavila mě scéna z autoškoly. (70%) ()

Fox85

Tenhle film nepatří mezi mé nejoblíbenější kousky s Belmondem, ale i tak je to skvělý mix krimi a komedie. A kde jinde uvidíte hlavního hrdinu vjet s krásným autem do obýváku ()

ArdathBay

Na to, že Belmonda moc nemusím, na tento film jsem se těšil. Kamarádi mi ho doporučili. A jsem velmi zklamán. Belmondo tragicky přehrává - hlavně v baru v motelu, který poté zapálí. Galabru na mě působil naprosto neschopný velitel. Jedno z mála, co jsem ocenil, byl vynikající český dabing a našlapaný sporťák. ()

LexBarker

Film je natočen podle předlohy Michela Grisollii Inspektor od moře.Opět výborný Belmondo v roli drsného komisaře Borowitze v příběhu oscilujícím na hraně mezi komedií a drsnou kriminálkou.Dobří herci a kvalitní dialogy Michela Audiarda zaručili snímku jen ve Francii 3 950 436 diváků a tím pádem druhé místo za Četníkem a mimozemšťany. ()

G.W.Bush

Zrušte inspekci ministra vnitra a nechte už policajtům právo na korupci. Jean-Paule tohle už nedělej, víš jak je těch kluků málo. ()

Maynard.

Belmonda můžu... Ale tohodle rejjžu, kterej s ním natočil Profesionála a Veselý Velikonoce prostě nějak nedávám. Tohle měla bet francouzská kriminálka, ale já si připadal jak když sleduju ruskej horor. Vlastně sem to dokoukal na dvakrát, ale ani den poté mi to nedávalo příliš smysl. Postavy nudný, Belmondo jakejsi podivnej a napětí? Krájet se nedalo... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo