Bart Cordell se vrací do Francie převzít impérium svého otce, který zahynul při letecké katastrofě. Je však obviněn z pašování drog a začíná tušit, že otcova nehoda i jeho obvinění jsou součástí rafinovaného spiknutí. (oficiální text distributora)

MI-380

Zajímavý a sympaticky široký příběh, k tomu ostrý střih, jen Belmondo bez svého obvyklého humoru nebo alespoň kaskadérských kousků poněkud nepřesvědčivý. Trocha šarmu a obrovské množství typické pařížské arogance nestačí, občas i odpuzuje. Jako by opravdoví herci byli jen ti ve vedlejších rolích (Rochefort, Denner). Zajímalo by mě, jak ženy hodnotí dobový macho pohled na vztahy, ve filmech s Belmondem i Delonem jasně patrný: muž - hrdina potřebuje pořádného přítele - chlapa, to je vážný vztah, no a potom potřebuje nějakou pěknou ženu, těch může být víc, mohou se měnit, střídat. To jsou vztahy, které už se tak vážně neberou... 60%. ()

Pavlík

17. 05. 2011 (172.); být neúměrně bohatý se někdy nemusí vyplatit, unést syna z hlídaného domu by se dnes asi nemohlo stát ()

charlie_ando

Bart Cordell je lovec, který má slabost pro krásné ženy a je zvyklí vítězit. Zvlášť nebezpečné se mu stane propadnutí kouzlu svůdné a tajemné Liz (Carla Gravina). Po tragické smrti svého otce zapříčiněné leteckou katastrofou se vrací ze Státu domů do Francie, aby převzal otěže nad rodinným průmyslovým impériem. Jean-Paul Belmondo ve vážné roli ekonomicko-politického dramatu o nebezpečných zákulisních hrách. Nečitelnost a nevyzpytatelnost charakteru jeho postavy se stane hrozbou pro široký okruh jeho konkurentů a Ti se ho snaží eliminovat. Díky flashbackům, které nás vracejí do jeho mládí se dozvídáme o jeho složitém dospívání a komplikovaném vztahu s otcem. Postupem času zjišťuje, že letecká katastrofa nebyla náhoda a začíná po odkrývat roušku velkého tajemství. Film má pomalé tempo vyprávění, ale poctivě si buduje lehce napínavou a komorní atmosféru. Jean-Paul v pro sebe tak netradiční roli podává svůj tradiční poctivý výkon a posouvá film o hodně dál. Neveselé drama s lehkými náznaky francouzského kverulanství proti evropské integraci. ()

keoma26

Fragmentaristicky vyprávěný příběh, kde střih a montáž obrazu plus pohyb kamery nahrazují veškerou akci: v dramatickém detailu se odehrávají triviální úkony (schůzky v kanceláři,  setkání na letišti, svádění ve vlaku, sledování v hotelích atd.) a naopak ojedinělá akce (poprava technika) je snímaná ve velikých nepřerušovaných záběrech a celcích ... tenhle postup sám o sobě vyvolává napětí, aniž by se ve filmu po celou dobu dělo něco jiného něž intriky v pozadí a suchý humor navenek ()

Bohemák

Líbilo se mi, jak děj odsejpá, Belmondo je samozřejmě velmi šarmantní, ale nic převratného nepřišlo. Superhrdina bojuje za spravedlnost... ()

Kovaja

Krásná je scéna kdy novinářka chce udělat s Belmondem rozhovor ve vlaku a on začne zatahovat záclonky v celém kupé že se sní chce pomilovat. Škoda nenechala se:-))) Nakonec ji však zlomil ve fackovací scéně kdy mu za nemravné návrhy jednu střelí bohužel pro ni nečekaně Belmondo vrátí trošku silnější facku. Holčina si řekne že to zkusí znovu a tak chytne opět :-))) ()

DaeGurth

Záleží na tom, co od filmu očekávate. Pokud pochmourný příběh o člověku s páteří s krimi podtónem, jste na správné adrese. Pokud humorně podanou krimi, tak budete nespokojeni. Já měl výhodu, že většinu Belmondovek až tak nemusím, ale tahle mi prostě sedla. ()

KOOHA

Dva týdny zpět jsem si koupil DVD a otálel se na to podívat. Včera v noci skoro spící jsem se rozhodnul se na to podívat a najednou mě únava úplně opustila. Koukal jsem na to do 2 do rána a nemohl od toho odtrhnout, film jsem hltal jedním dechem. Vůbec nechápu jak mi tenhle film mohl uniknout, protože mám Bebela rád a mám spoustu filmů s ním. Asi je to spojené s tím, že ho komouši nikdy nevysílali. Velmi syrový příběh jedné tragedie, s velice přesným náhledem na život lidí, kteří jsou proti obyčejným lidem úplně pryč, úplně mimo realitu. Je tam fantasticky zobrazen život člověka, kterej je plnej jak loď a může si dovolit cokoli a všechno natočeno novátorským způsobem (alespoň mi to příjde na tu dobu v které byl film natočen). Všechny ty flasbacky a přeskupování natočených scén, nedokončené detaily, které jsou divákovi předhozeny a pak jakoby pozapomenuty....fakt pecka! Rejža byl reportér, tak odtud ta filmařská technika. Přišlo mi to hodně zajímavý, kdo má rád luxus, spoustu penež, krasný ženský a francouzskou hereckou elitu (která se tady sešla snad v kompletní sestavě) s velmi kvalitním příběhem ať neváhá a sežene si film. Do pěti hvězdiček mi tam chyběla třešnička na dortu, ale i tak jeden z nejlepších filmů Bebela. A ten konec...a ten konec... ()

tranquill

"Vy jste stejný, věříte na úmysl, ale to nestačí!" Pro mne naprosto neznámý Belmondův film, který ale splňuje vysokou úroveň jeho dramat. "Vy jste samec v tom nejhorším smyslu slova!" ()

BigBang

Film se silným stylem: strohé dialogy, promyšlená vizuální stránka chladného dokonalého krutého kapitalismu, kde se lidskost a nedokonalost objevuje jen sporadicky. Spiknutí německo-italských průmyslníků pokračujících v díle Třetí říše. To vše by asi moc jako film neobstálo, nebýt úžasného J-P Belmonda, který to vše ustojí s velikým šarmem a nekonečnou suverenitou. ()

rivah

Belmondo se brání spiknutí proti němu jako dědici, chladný a upjatý, v obleku a kravatě.Solidní a nezábavné. ()

altaica odpad!

PRO MUŽE:Prožidovská, antifašistická agitka, kterou se Francouzi snažili nasr*t své odvěké rivaly Italy a Němce. Belmondo je zde v oblečku s kravatou vážnej tak, že nejspíš i sere mramor. Prakticky celou dobu bez hlášek a chytrej jak rádio. Vypnutý. Ještě, že si zachoval trochu té špatné pověsti a obšourníkem zůstal i zde. První půlka filmu má náběh na slušný krimi, ale postupem času to víc a víc sklouzává k levičácké propagandě a impotentní obžalobě průmyslníků s temnou minulostí za druhé světové. Samozřejmě cizích průmyslníků, Frantíci jsou přece čistí jak jejich královská lilie. Jakoby scénáře a obsahu filmu nebylo dost, to, co diváka spolehlivě dorazí je naprosto příšerná syntezátorová hudba – no hudba, odporný skřeky a zvuky. Belmondo neBelmondo to je jasný odpad!         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Stopy příslovečného šarmu Jean-Paul B nese i tento snímek, ale na rozdíl od desítek dalších, kde Bébel exceloval, je tento jen jejich slabým odvarem. A když říkám odvar, madame, tak myslím ten odvar, který je vhodný maximálně pro sedací koupele.          UKÁZKY: Pokud vlak pojede příliš rychle, mohou vystoupit. Takto si vás moc neoblíbí. Nechci, aby si mě oblíbili, chci, aby mě pochopili.//Nejsem žádný sexuální pokrytec. Když jedu vlakem, když letím letadlem, mám chuť se pomilovat. Zvlástě když mám před sebou dámu, kterou neznám. //Nejlepší jezuité se nacházejí mimo církev.// Máme novináře a ti nám připravují levicový tisk. Ne, názorový tisk. Mám zájem vydělávat peníze, ale také mám zájem dát je vydělat těm, které zaměstnávám. Mluvíte s odbory často?// Továrny Cordell vydělaly 15 milionů franků, v těch stejných továrnách má zahraniční dělník méně než 1000 franků. Nevím, proč by o tom moje noviny nepsaly. Všechno změníme. ()

milwaukee

Ten dabing je šílenej. Si na chleba můžu místo nutely namazat hovno. Vypadat to sice bude stejně, ale jíst (poslouchat) se to nedá. Hodnotit budu až najdu dabing s Krampolem, teď by to bylo akorát na návštěvu ušního oddělení v genitál hospital. ()

Bigfuckman

Nudné a ničím nezajímávé s trapným zakončením filmu. Točit ho dnes a přidat funkci tlačitka Angle ušetřili by tvůrci za závěrečné titulky. ()

Fajt

Jednu hvězdičku za Belmonda, ale -4 za NEMOŽNÝ A ZOUFALÝ DABING BELMONDA, který dokáže úplně zničit tento film !!!!!!! ()