poster

Joe

 • USA

  Joe

 • Slovensko

  Joe

Drama

USA, 2013, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beckett51
  ****

  Nicolas Cage zařadil do starých kolejí a předvedl špičkový herecký výkon a Tye Sheridan se ukázal jako velice nadějný mladý herec. Jeden z mála filmů, kterej mě bavil, ikdyž byl strašně nudnej.(8.2.2015)

 • PinokKio
  ***

  Máš doma nějaký zvíře? - Jo, kočku. - Kočku? A čím ji krmíš? - Sakra, nevím. Granulema. - Jaká je tvoje oblíbená barva? - Červená. - Vykuř mi ho. - Dobře. No ty vole! Jestli někdo potřebuje dostat pořádnou nakládačku, tak je to Cage, aby se konečně probral a rozpomenul se, že kdysi uměl i trochu hrát a hlavně vybírat si role. Místo toho se tu ale pěstičkami ohání jeho Joe, ztroskotanec a sociopat, který dohlédne nejdál na dno své skleničky a všechno ostatní je mu putna. Tedy do okamžiku, než se na scéně objeví patnáctiletý otloukánek Gary. Pak už to Joeovi Putna (hra s velkým či malým písmenkem je čistě 4-procentně nenáhodná) není, probudí se v něm ochranitelské pudy a najednou by se roztrhal. Tenhle film se pro svoji jinakost musí líbit .. ovšem spíše někde na festivalu s partou škodolibých kamarádů než zpoza obrazovky, kde jsem ho viděl já a tím pádem ztratil svoje kouzlo nadchnout, překvapit nebo aspoň pobavit ..(27.11.2014)

 • Rocky62
  ****

  Joe se na první pohled zdá být víceméně přímočarým snímkem, který si hraje možná na víc, než má, avšak po několika minutách je tomu docela jinak. Není jen suchým dramatem ze života dřevorubců, nýbrž i sondou do té nejnižší sociální sféry. Místy se snaží na diváka zapůsobit poeticky a několik hlubokých pasáží tu rovněž nechybí. Cage zvládá role vochlastů téměř stejně efektivně jako Jeff Bridges a skutečný houmlesák Gary Poulter obstál taktéž na výbornou. Barvité drama, které je třeba vstřebat všemi smysly. 75%(29.9.2014)

 • xxmartinxx
  ***

  Nicolas Cage je Superjižan v směšně přetaženém dramatu, které předkládá hyperdramatické situace, protože přirozenost mu nejspíš přijde fádní.(16.7.2014)

 • kleopatra
  **

  Joe se živí umrtvováním stromů s růžovou mašlí, ale metaforu v tom nehledejme. Jak to celé funguje, sledujeme úmorných xy počátečních minut, a já mám strach, že mi tam skočil Pták Loskuták. Cage hraje dobře, ale ve filmu, který vaří z mnoha předešlých filmů o zoufalcích amerického smradlákova, působí po všech svých neohrožených Mikeších jak dělo na oko. Často se zde na můj vkus hrotí, tam kde není třeba, a tam kde by bylo, se neděje nic. Stejný pocit mám i z figury věčně zlitého otce - příliš vyhrocený na to, aby si ho už dávno někdo nepodal, zatímco po dobrákovi Joeovi jdou všichni jak zimnice. U mě slabota.(3.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace