USA, 2013, 112 min

Rozpočet $4miliónyTržby USA $373,375Tržby Celosvetovo $2,426,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $448,077 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $1,921,103 //počet predaných kusov ?║ Nicolas Cage raz za čas natrafí aj na zaujímavý projekt, kde dokazuje že stále má čo ukázať, drsný snímok /70%/(3.11.2015)

Nečakane vynikajúca dráma. Vôbec som nečakal, že ma tak zasiahne. Príbeh o totálnej chudobe a nešťastí, ale aj v časoch najťažších môže prísť iskrička nádeje v podobe nezištného priateľstva a dobrého srdca. Nie sú tu síce zvlášť hlbokomyseľné, vyšperkované dialógy, ale aj napriek tomu je odkaz veľký. Človeka prinúti uvedomiť si jednu vec, a síce: "sakra, veď ja sa nemám až tak zle." To najlepšie na filme je však neuveriteľne hustá, deprimujúco-skľučujúca atmosféra, ktorá vás chytí hneď na začiatku, bez žiadneho zdržovania, a až do záverečných titulkov už nepustí. Nepamätám si, kde by som videl niečo lepšie, dámy a páni, toto je atmosferická bomba! Všetko je umocnené úžasnou hudbou, ktorá sem zapasovala ako riť na šerbeľ. Casting bol urobený dokonale, postavy južanských primitívov už nemohli byť vybrané lepšie. Najhoršie na tom je to, že to vôbec nebolo prehnané. Cageovu postavu som zhltol aj s navijakom, už som ani nedúfal, že ho uvidím takto hrať. Zamakal na sebe, aj fyzicky a bolo to aj vidieť. Je späť a treba s ním počítať. Nie je veru jedno, do akej rodiny a akého prostredia sa človek narodí. To je jedna z tých najdôležitejších vecí v živote.(21.4.2014)

• *CARNIFEX*

Drama bez dramat, ala Nicolas "Klietka" v ďalšej zo svojich márnych úloh. Tento chlapík ide rovnako strmhlav dolu vodou ako "EU". Nebudem prekvapený keď sa do roka a do dňa objaví v hlavnej úlohe šoféra slečny Daisy. Nuž, dane treba platiť.(30.10.2014)

Celkom zaujímavá dráma s dobrým príbehom. Nicolas Cage v úlohe tvrdého predáka v miestnom mestečku kde má na starosti akúsi partiu likvidátorov alebo hubičov lesa a aby mohol byť les vyrúbaný, musia stromy napustiť jedom aby stromy uschli. Zaujímavé. Začiatok je uťahaný a pomalý a až potom sa začnú diať zaujímavé veci. Nicolasovi Cageovi táto rola po dlhej dobe znamenite sadla. Nenútila ho prehrávať a tak Joeov príbeh vyznieva v jeho podaní veľmi prirodzene a vierohodne.(10.2.2015)

• Wacoslav1

Ano samozřejmě, že je to dechberoucí drama. Cage hraje bejvalýho nekalýho živla co se chce napravit, vykoupit přestat kouřit a já nevím co ještě. Zaměstnává lidi na mačetování nevhodných stromů (?!) ehh nebo tak nějak jsem to tu někde četl? Mno ono to tak nějak je týpci co tu podsekávají stromy soutěží o titul největšího mačetáře a hrajou si při tom na samuraje. Hmm... no to je teda nářez... A hle Cage si oblíbí 15letýho pracovitýho chudáka kluka z posraným životem co má fotra odpornýho netahavýho vychlastanýho dědka co ho bije no to je smutné jdu si pro kapesník. Cage od začátku do konce nasazuje neskutečně smutnej trpitelskej výraz, že už z toho mám slzy na krajíčku, ale pozor má to silné momenty. Ten mladej kluk se nedá!!! Je osobnost snaží se předělat fotra a nedá si rozbít držku od frajera kterej chce sejmout Cage. Po tom jdou nakonec i policajti možná i ufoni no prostě celej svět! A vše vyvrcholí do grandiózně depresivního finále!! A sakra, tak už snad radši nic.10%(27.4.2014)