A tak se po deseti letech vrátil člověk, kterej až do teď harašil v těch největších filmovejch žumpách, který vytahoval z hoven svým extrémním herectvím a dělal z nich tak alespoň obstojný komedie. Nicolas Cage už nikdy nejspíš nebude první liga a až do smrti zůstane slavnej právě díky těm svým hereckým excesům, pokud by ovšem zůstal - stejně jako třeba Matthew McConaughey - na poli nezávislý tvorby, jednou by se třeba mohl těšit velkýmu combacku, protože jeho výkon zde dává vzpomenout na devadesátá léta, která mu vynesla Oscara. A stejně jako on i David Gordon Green dokázal, že i režisér kterej má na kontě tři sprostý brutální "komedie", může natočit skvělý atmosferický drama. Kdo viděl Muda, Joe ho asi nijak šokovat nebude neb oba filmy jsou si dost podobný, každopádně jsou na stejnym levelu ve všech ohledech.(13.4.2014)

Dost pomalej film, u kterýho jsem měl docela zkrachovalou náladu, ale stejně jsem se nenudil. Hezká hudba, spousta nesympatickejch, ale typově dobře vybranejch a zahranejch buranskejch jižanů, k tomu po dlouhé době opravdu geniální Cage, kterýmu sem takhle žádnou roli nežral už hodně dlouho. Navíc tu z něj de opravdu respekt, takže si od něj nechá dát do držky třeba i místní policajt a radši vykuleně drží hubu. Překvapilo mě, že to režíroval Gordon Green (Travička zelená), ale tady projevil, že má opravdu cit pro postavy a takový ty správně poutavý záběry. Hezkej snímek.(11.4.2014)

Mám s tím jeden velký problém. Nicolas Cage, v jádru dobrosrdečný a respektovaný chlapík, je vylíčen coby štvaná oběť společnosti, po které ostatní rádi šlapou za každý její prohřešek, zatímco Garyho otce, starého ochlastu a fyzicky i mentálně nejodpornějšího stvoření amerického vidlákova, si nikdo výrazněji nevšímá a on může mlátit celou rodinu hlava nehlava bez větších námitek. Možná to má být metafora na to, jak je život hnusný a nefér, ale filmu s jeho nastolenými pravidly to příliš nepomáhá, děj je zbytečně roztahován do rádoby existenciálních výšin a obě zmíněné postavy se nakonec vždy zachovají přesně tak, jak se od nich od začátku očekává. Řemeslně a hlavně herecky je vše v pořádku a bezútěšnost prostředí se odráží do hodně tísnivé a špinavé atmosféry, ale nemohu se zbavit pocitu, že podobných námětů už Hollywoodem prošla pěkná řádka a že Joe z nich většinou, jakkoli pozorně a bez větších chyb, otrocky opisuje. Večer u televize ok, do kin ale určitě ne... 65%(24.5.2016)

Neviem kde vyhrabali toho vzorného tatka, ale hral to perfektne. Ruku do ohňa síce nie, ale zopár eur by som dal na to, že ho zavolali na fušku, keď ho človek zo štábu videl, ako prehrabáva odpadky. Tento film je taký výsek zo života, možno nemá bohvie čo dej, ale zachytáva život ľudí. A najlepšia bola anatómia božieho výrazu :D(30.5.2014)

Zásadní lákadlo nikdo nezmínil. Joe je film od režiséra Prince Avalanche. A zase má ty krásný pohledy do krajiny, kde jsou jen stromy a pár lidí, kteří dělají hodně hodně zvláštní práci. Nicméně, teď to zase uklidním - Joe zdaleka na předchozí Greenův počin nemá. Ale asi to neznamená, že bych Greena přestal sledovat, protože chyba je tu ve scénáři. Tlačí na pilu tam, kde není třeba a pak to celé rozetne v utopeném finále, které je jen, aby bylo. Přesně tam, kde Prince Avalanche zatlačil na emoce tím, žbyl stále "ničím", tak přesně v tom bodě udělá Joe obrovskou chybu a přinese zvraty. A ty bohužel působí trochu uměle. Joe je na tři hvězdy, protože občas si říká o facku, ale Joe je taky na čtyři hvězdy, protože v těch záběrech něco je. Bavilo mě to celou dobu, ale stejně tak jsem nemohl dostat z mozku pocit, že to mohlo být ještě o tooooolik vousů lepší. Ale ten cool face, ten sedl. 7/10(17.9.2014)

• - V 23. minúte, keď Joe (Nicolas Cage) prichádza autom k obchodu, mu z rádia znie skladba "Annihilate" od už rozpadnutej blackmetalovej skupiny Eyes Of Noctum jeho syna Westona Cagea. (Edhelharn)

• - Garyho (Tye Sheridan) otec bol v skutočnosti bezdomovec Gary Poulter. Režisér si ho všimol, pretože sa často obšmietal okolo štábu pri natáčaní jeho filmov. Zomrel na ulici v Austine pár mesiacov po natáčaní. (misterz)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)