USA, 2013, 112 min

Mám s tím jeden velký problém. Nicolas Cage, v jádru dobrosrdečný a respektovaný chlapík, je vylíčen coby štvaná oběť společnosti, po které ostatní rádi šlapou za každý její prohřešek, zatímco Garyho otce, starého ochlastu a fyzicky i mentálně nejodpornějšího stvoření amerického vidlákova, si nikdo výrazněji nevšímá a on může mlátit celou rodinu hlava nehlava bez větších námitek. Možná to má být metafora na to, jak je život hnusný a nefér, ale filmu s jeho nastolenými pravidly to příliš nepomáhá, děj je zbytečně roztahován do rádoby existenciálních výšin a obě zmíněné postavy se nakonec vždy zachovají přesně tak, jak se od nich od začátku očekává. Řemeslně a hlavně herecky je vše v pořádku a bezútěšnost prostředí se odráží do hodně tísnivé a špinavé atmosféry, ale nemohu se zbavit pocitu, že podobných námětů už Hollywoodem prošla pěkná řádka a že Joe z nich většinou, jakkoli pozorně a bez větších chyb, otrocky opisuje. Večer u televize ok, do kin ale určitě ne... 65%(24.5.2016)

• 6thSun

Film, jenž obsahuje takové množství předvídatelných scén, že naprosto pozbývá jakéhokoli smyslu.(1.9.2014)

|72%| Tak a máme tu další film s Nicolasem Cagem. Už jsem se těšil až opět svého oblíbence uvidím. Ve výsledku to není nějaká velká pecka, ale já jsem přesto spokojen. Zajímavý a reálně zpracovaný film, který nemá nějak zásadní chybu. Drama je dost rozsáhlý pojem, takže záleží jak tento snímek divákovi sedne. Není to nějaké srdceryvné, kdy běží dramatická hudba, člověk se bojí o hlavního hrdinu, napínavost atd – to zde není. Má to pomalejší tempo, hodně postav dostává prostor, je zde spousta dialogů atd. Reálnost je zde velká a dost nekompromisní. Dokonce místy i brutalita. Příběh je zde prostý. Je tu teda dobrá myšlenka, a to sblížení Nicolase Caga, který hrál postavu Joea a patnáctiletého chlapce Garyho. Abych trochu upřesnil postavu Caga. Nehrál úplně spořádaného člověka. Kdysi býval zločinec, nyní kouřil, pil, občas něco vyvedl. Dělal ale dobrou věc, že dával lidem práci, a to sekání stromů atd. Právě o tu práci se uchází Gary, který se se svou rodinou do tohoto městečka nastěhoval. Ukáže se, že chlapec je pracovitý a těžká práce mu nevadí. Víc mě zaujalo, jakého měl Gary otce. Ani se nedá nazvat, že to byl jeho otec. Jednak, vzhledem připomínal nechutného bezdáka a chováním to byl naprosto agresivní alkoholik co hodněkrát Garyho během tohoto film surově zbil. Takže Gary viděl v Joeovi něco jako otce. Takže celkově to prostředí v tomto zapadlém městečku mě zaujalo. Vidlácké chování, zvyky, chudoba, chlastání, laciný bordel atd – takže se dalo furt na co dívat. Co bylo záporem ? Myslím si, že ani tak žádný zápor tu snad nebyl až na konec filmu, který mi moc nesedl, ale špatný vyloženě nebyl. Spíš bych šel daleko do hloubky. Víc nápadů bych dal, přidat více efektivnějších scén a hlavně konec byl divný no. Hudba zde ani moc nebyla a vlastně nebyla ani potřebná. Herci krom hlavních dvou byly v pohodě – všichni uvěřitelní. Takže reálně a nekompromisně pojato v jednoduchém odvaru. Trochu, ale jen trochu či vzdáleně mi to připomnělo film s Cagem, a to: Špatný polda. Ten nemá teda s tímto konkurenci, ale to ne moc správné chování a způsoby života mi to dost připomínalo. Takže jako velký fanoušek Nicolase Caga jsem spokojen. Mohlo to být lepší, ale přesto to nadprůměrná zábava je. Takže rozhodování mezi třetí a čtvrtou hvězdou jsem už překonal. A dávam slabší, ale zaslouženou čtvrtou. Ještě se k filmu určitě někdy vrátím.(11.5.2014)

• *CARNIFEX*

Drama bez dramat, ala Nicolas "Klietka" v ďalšej zo svojich márnych úloh. Tento chlapík ide rovnako strmhlav dolu vodou ako "EU". Nebudem prekvapený keď sa do roka a do dňa objaví v hlavnej úlohe šoféra slečny Daisy. Nuž, dane treba platiť.(30.10.2014)

Skvěle vykreslená atmosféra jihu za doprovodu epický hudby, v těchto ohledech bych to klidně přirovnal k true detective. Drsný příběh o násilí, chudobě, ale také přátelství. Cage je opět skvělej a je na něm fyzicky znát, že dost cvičí. Konečně vzal film, který není béčko a jde mu to výborně. Toto je jeden z těch kousků, kde si člověk uvědomuje, že se vlastně sám osobně nemá tak špatně. Snad na tento úspěch navážou i další jeho snímky, které jsou na cestě ( Tokarev, Outcast, NT 3 ). 8,5 / 10(16.4.2014)