USA, 2013, 112 min

Čistokrevný, pomalý a dokonale depresivní drama.Nečekejte žádný velký náhuly, i mrtvolný Out of Furnance s Balem jel o proti filmu Joe triskovým tempem.Byla radost jako prase vidět Cage konečně v nečem opravdu režijně dobrém.On sám tu vypadá výborně, pokérovanej drsňák a dokonale mu seděla i po letech paruka.Joe není žádný velký umění a už vůbec není strhující, je to obyčejný příběh obyčejných lidí v americkym prdelákově a ten fotr byl tak odpornej, že jste si prostě celou stopáž přáli, aby ho Cage konečně sejmul.Možná bych dal jen 3*, ale jak už jsem řekl, je radost vidět, že Cage jako herec pořád umí a umí hodně dobře, škoda, že si v roce 2014 vybral k hraní samé stupidní sračky.69%.(10.1.2015)

Je to celkom dobrá dráma s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o mužovi, bývalom trestancovi, ktorý síce nepatrí medzi najvzornejších ľudí, ale aj tak má vo svojom malom mestečku veľký rešpekt, dokonca aj od polície a živí sa organizáciou práce a najímaním ľudí na ničenie nevhodných stromov. Práve vďaka tomu sa zoznamuje s chlapcom, ktorý sa do mesta len nedávno presťahoval a túži pracovať, čo mu aj splní a keďže chlapcov otec je agresívny alkoholik, v mužovi nachádza svoj vzor, pričom ani on mu nie je ľahostajný a tak sa stávajú skutočnými priateľmi. Spracovanie sa mi páči, síce o nejakej skutočnej zápletke sa tu až tak moc hovoriť nedá a navyše som mal pocit, že sa to vlastne polovicu filmu skôr len rozbieha, ale to mi v tomto prípade ani moc neprekáža. Obe hlavné postavy sú zvládnuté výborne, pričom mi sadli v samostatných líniách, čo platí vlastne práve o tej prvej polovici, no hlavne v tej spoločnej, keďže ich priateľstvo sa mi skutočne páčilo. Nájde sa tu dostatok zaujímavých prvkov, napríklad samotná práca v lese, problémy s nebezpečným agresorom, ale samozrejme aj s chlapcovým otcom, občas to má to správne čaro, ktoré mi veľmi sadlo a veľkým plusom je aj tá atmosféra malého južanského mestečka, kde platia iné pravidlá, čo ma zaujalo napríklad pri zaujímavej scéne s policajtom. Síce práve kvôli týmto pravidlám sa tu nájde aj viacero scén, ktoré mi vadili, hlavne to správanie ku psom, ale tých kladov je našťastie viac. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Nicolas Cage ma po dlhšej dobe zase skutočne bavil, herecky to zvládol viac než dobre a navyše tu z neho skutočne vyžaruje aj ten potrebný rešpekt, bavila ma aj postava chlapca, ale úplne ideálne sú aj zvyšné vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tu nie je minimálny rozpočet ani najmenším problémom, vizuálne, atmosférou, ale aj zvyšnými zložkami je to v najlepšom poriadku. Takže keby to bolo trochu príbehovejšie, bol by som ešte spokojnejší, ale aj tak sa mi to dosť páčilo a hlavne konečne Cage zase predvádza dobrý výkon a v dobrom filme. 71%(26.4.2014)

Objektvině musím poznamenat, že se Nicolas velmi snaží. Po různých, více méně propadácích z poslední doby úplně změnil žánr. Už nejezdí na pekelné motorce, nějak extra nepřehrává, změnil image, nějaké to kilo přibral, prostě šel dost do sebe. Spolu s Tyem, který už byl k zapamatování, ve svém posledním filmu, dělají všechno, co můžou. Ale pro mě tak nějak polovičatě. Ostatně tohle můžu říct asi o celém filmu, takhle přesně na mě působí. Jako drama, ale tak nějak na půl. Jako, kdyby nevědělo, na jakou stranu nakročit. Není tak syrové a věrohodné jako třeba Winters Bone a ten výsledný efekt prostě víc, jak na ty tři není. To ani náhodou.(2.5.2015)

Celkom zaujímavá dráma s dobrým príbehom. Nicolas Cage v úlohe tvrdého predáka v miestnom mestečku kde má na starosti akúsi partiu likvidátorov alebo hubičov lesa a aby mohol byť les vyrúbaný, musia stromy napustiť jedom aby stromy uschli. Zaujímavé. Začiatok je uťahaný a pomalý a až potom sa začnú diať zaujímavé veci. Nicolasovi Cageovi táto rola po dlhej dobe znamenite sadla. Nenútila ho prehrávať a tak Joeov príbeh vyznieva v jeho podaní veľmi prirodzene a vierohodne.(10.2.2015)

David musí být šílený. Co zpočátku vyznívá jako tiché brnkání na dramatické struny indie žánru, rozpoutá se později v nefalšované pohlcující crescendo. Režisér dodnes střídal žánry jako Nicolas Cage grimasy, načež se mu konečně podařilo natočit pozoruhodný filmový kumšt, který stejnou měrou osloví diváky klidně i za třicet let. Dokonalost. Smekám, mistře.(13.7.2014)

• - Garyho (Tye Sheridan) otec bol v skutočnosti bezdomovec Gary Poulter. Režisér si ho všimol, pretože sa často obšmietal okolo štábu pri natáčaní jeho filmov. Zomrel na ulici v Austine pár mesiacov po natáčaní. (misterz)

• - V 23. minúte, keď Joe (Nicolas Cage) prichádza autom k obchodu, mu z rádia znie skladba "Annihilate" od už rozpadnutej blackmetalovej skupiny Eyes Of Noctum jeho syna Westona Cagea. (Edhelharn)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)