Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

M.i.k.e

jeden z těch pomalých,špinavých a poměrně drsných jižanských kousků,kde se nedějě zas tolik zásadního a fim jen tak plyne.Už v průběhu si ale divák uvědomí,že má svoje těžko definovatelné kouzlo,které nedovolí se nudit.Když se k tomu navíc přídá vyjímečně civilní a protentokrát ďábelsky nepřehrávající Nicholas Cage ve své nejlepší roli posledních let,překvapení je na světě...70% ()

Figu

Drsnej film! Tak krutej a skutečnej! Cage je pořád obrovskej herec a jen zde potvrzuje svoji originalitu a velikost. Zkušeností má na rozdávání a nemám po Vendetě a Joeovi pocit, že by neustále vymetal propadák za propadákem, jak o něm zdejší většina píše! Tenhle biják má určitě na vyšší známku, než mu tady v modrých číslech obalená problikává, jenže i na mě ta reálná drsnota byla proti srsti a neumím dát víc! 65% ()

Lischai

Je velká škoda, že Joe je jediná postava toho filmu, která má charakter. Kluk je celý kladný, jeho alkoholický táta a pimp s jizvou jsou zase celí zlí - nikde jiná barva, žádný jemnější odstín. V závěru jsem si skoro až připadal, že je to nějaká metafora s archetypy a ne psychologické drama. Závěrečná pointa potěšila, ale pořád mám pocit, že je to tou černobílostí takové nějaké vylhané. ()

Martin741

Hodne ludi nesuhlasi s anglickymi nazvami a ich zavadzanim do slovenciny - alebo do cestiny. Tu si vsak nepomozem : riadne WTF zalezitost. Ok, vsedchno je ponure, depresivne, pozitivnych hrdinov niet, ludia su tu bud kriminalnici alebo ziju v dysfunkcnych rodinach, kde chlapi fajcia a piju...hm, piju jak piju skor bych to nazval chlastackou. Sam som nefajciar a ked uz pijem, tak pijem malo, ale pijem dobre /whiskey/. Skoda, ze dobre vykreslena realita je dost zhodena planymi hereckymi vykonmi, ubohym dejom, ktory ani nestrhne a vyslovene planym tempom. Fakt ako videl som toho uz na mraky a dobry film ja poznam hned. Tu sa lisim od vsetkych tych vystudovanych filmovych teoretikov, - elitarov, lebo ja im na filmovu teoriu otvorene seriem a zaviedol si teda filmovu prax. Ako som uz napisal, reziser David Gordon Zeleny natocil svoj najlepsi film az Manglehorn 2014 s Alpa Cinom. Navyse jak pozeram, u Nicolasa Klec zas prepadak "se vsim vsudy"- to je unho uz asi folklor. Tak teda sice prepadak, ale kohorta mojich oblubencov to tu dost vynasa do nebies, tak jo - necham sa unasat prudom a som tomu rad 62 % ()

BarryLyndon

První pořádný herecký výkon Nicholase Cage od Obchodníka se smrtí ? Posledních pár let z něj mám herecky spíš srandu, ale sakra jsem ho jako malý harant zbožňoval. Sakra, vždyť on tam má za sebou 4 flky s absolutním hodnocením, co na něm stály (Leaving Las Vegas, Skála, Tváří v tvář, Con Air!). Škoda možná trochu rozplyzlého úvodu, protože jsem si k úvodní dvojici našel vztah trochu později, než jsem měl. Je to hodně příjemná béčková variace na Mud, Prince Avalanche nebo i Gran Torino. *:)* Otec hlavního hrdiny suverénně největší sráč ve filmu za hodně dlouhou dobu. Byla by velká chyba tenhle snímek minout. David Gordon Green mne hodně baví. 8/10 ()

bourec odpad!

Film nazvu bez uhejbání k tečkám,hvězdičkám,je to fakt plnohodnotná kundovina.Vlastně si myslim,že to bylo jak průchod kolem dvou největších pražskejch nádraží,Masaryčky a Wilsoňáku,kde je nachcáno u zdí,seděj tam posraný a zfetovaný zmrdi,smrděj,a jejich jediná cesta je záchytná stanice Olšany.Nějaký filmy Greena sem i viděl,ale tohle je teda něco,nebylo možný to dokoukat,a že do toho vleze můj oblíbenec Cage,kterej pravda už nějakou dobu stagnuje,a leze do pěknejch shitů,tomu bych ani věřit nechtěl.A že se najdou i jedinci s pěti nebo čtyřma,tak to je věc,a vysvětlil bych to jedině příslušností k rodině krávy Spáčilový.Fakt skvělej zážitek.0%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Streeper

Páni, nečekala jsem až tak dobrý film. Úplně mě to překvapilo a dostalo. Příběh je neuvěřitelně silný, plný akce, dramatu, dojmu. Nicolas Cage mi po dlouhé době nelezl na nervy a konečně se ukázal jako pravý chlap, ty vousy mu neuvěřitelně seknou. Při nějakých scénách jsem měla husí kůži a ke konci filmu jsem se neubránila slzám. Silný film, který by si tady na csfd (podle mého názoru) zasloužil alespoň 70%. ()

PROCESOR

Po shlédnutí má člověk chuť se rovnou zastřelit. Tolik deprese a nicoty, bezmoci, frustrace a bídy, je na jeden snímek opravdu moc. Pokud máš běžnou náladu a chceš mít o dost horší tak směle do toho! Sonda na sociální dno v malebném prostředí amerického maloměsta, kde jsou téměř všichni zkrachovalci. Nefungující rodina, chlast, děvky, špína, bordel, domácí násilí, tatínek-pasák, houmlesák, který by " snad" kvůli flašce chlastu vraždil...a další pohodové obrázky si užijete opravdu na plno.... ()

dresi

Typicky temné, špinavé a pomalé jižanské drama. Cage se konečně zase našel. Snad se na stará kolena zvedne a přestane marnit čas a talent. Úplný konec mi ale přišel hodně na sílu. Mělo to skončit na mostě. ()

ceskyhonza

Tak tohle je skutečná "lahůdka". Snímek o nejlepší zemi planety, USA, zemi nekonečných možností a neomezené svobody. Film o americkém snu. Pochopíte, že v USA už není co zlepšovat, vše je krásné, nejlepší, proto je potřeba vyvážet americký sen, svobodu a demokracii do dalších zemí. Bůh žehnej Americe a nás ostatní před tou sračkou chraň. Amen. 4* za film natočený bez růžového filtru před objektivem, jak je tomu u 95% jejich jiné produkce, kde nás krmí tím svým zázrakem, kde jsou všichni happy, mají postavy modelek a playboyů, jsou úspěšní a bohatí - to, co platí v reálu je jen pro mizivé procento... Tohle jsou USA, syrové a reálné ... ()

markyz.

Ty vole, Nicolasi, musel si mezi tim točit takový blbosti, když máš na víc? Námět hodně podobný filmu Mud, ale i tak krátkou dobu po něm dokázal překvapit. Skvělý herecký výkony, naprosto dokonalá kamera. ()

Nivenx

Není nad to, si občas pustit i nějaké to drama. Joe je chvílema překvapivý a má dobrý nádech. Nicolas Cage se do role báječně hodí a je vidět, že je to kvalitní herec. Bohužel oproti "lepším" dramatům, je to ještě slabé a spíš to kráčí za úspěšnějšími filmy. Nenudil jsem se, ale ani nejsem nadšený. 60% ()

chelseaman22

Mikuláš a Kravata zabíjí stromy, inhalují oxid uhelnatý a hlavně nejsou spokojeni se svým živořením. Proto si pořídí masivní truck od kanadské odnože GM a začnou přiškrcovat listnáče ve velkém! Naneštěstí otec Kravaty by pro loka vína zabil, kamarád Mikuláše nejde kvůli nevhodně formulovanému odmítnutí s broky daleko a nebozí policisté si nad tím vším rvou trichomy! A divák rovněž. 35% ()

Qitek

Za mě silný čtyři. Nečekaně skvělé, místy podivně zvrhlé a celkem drsné drama s konečně opět výborným Cagem. Otce alkoholika ve filmu snad vytáhli někde z nádraží a slíbili mu chlast? V opačným případě oskar za vedlejší alkohol trosku ever.  David Gordon Green překvapil. ()

Tosi

Snad jsem byl svědkem znovuzrození Nicolase Cage, který se po několika hrozných filmových volbách předvedl v promyšleném filmu. Joe (Cage) šéfuje malé lesnické firmě, zaměstnávajíc několik ztracených existencí a bývalých zločinců, jejichž náplň práce je otrávit stromy v texaských lesích a tak uvolnit cestu pro nové zdravé stromy.O práci brzy žádá mladý Gary, jenž žije v dysfunkční rodině, kde je pravidelně fyzicky týrán svým otcem Wadem, jehož hrál opravdový bezdomovec Gary Poulter, který ve svých 53 letech vypadal mnohem starší a bohužel velmi krátce po natáčení zemřel. Film se dostává do roviny kdy se Joe stává Garymu náhradní otcem a hraje tak významnou roli ve vytvoření lepší Garyho budoucnosti, ale zároveň tím vyvolává střety s jeho pravým otcem. Joe tak hraje příběh o vykoupení své sebedestruktivní povahy, jenž chce bojovat za správnou věc, doufajíc, že tak otočí svůj doposud špatný život v dobrý. Někdy temně, jindy dojemně působí Joe jako film, kopírujíc tak vlastně povahu Joea, který se občas dusil v agresivních náladách a jindy působil klidně a vyzrále. ()

Sfinkter

Mám slabost pro jižanský nádech, pot, smrad, buranské charaktery a nefalšovanou depresi ruku v ruce se syrovou agresivitou. Cage si střihl výbornou roli a snímku v podstatě není co vytknout. ()

venison

Hodně zvláštní komorní drama, které bych v repertoáru Nicolase Cage rozhodně nečekala.. Vidlácký příběh z končin, kde neplatí žádná pravidla a morálka místních lidí je jako zdivočelých psů.. Hodně pomalý nástup nakonec odhaluje velmi zajímavý příběh, který se režisérovi velmi napínavě vyvedl.. Už dlouho jsem žádnou filmovou postavu tak nenáviděla jako "taťku".. Asi není pro všechny, ale fanoušky si najde ;-) ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem