Found

Marty, fanúšik hororových filmov a komiksov, je v škole obeťou šikany. Prednedávnom však prišiel k hrozivému nálezu - odrezanej hlave nachádzajúcej sa v bratovom šatníku. Objav mu pomohol prísť na skutočnosť, že jeho brat je brutálny sériový vrah. Všetko zlo sa na neho začína rútiť z každej strany, ale on si musí zachovať chladnú hlavu, čo v dnešnom svete plného násilia ľahké nie je... (ash99)

Corpsegrinder

Nejdřív mě zarazil hodně levnej vzhled ale když se od toho člověk odpoutá tak je to vlastně docela fajn film. Gore je občas hodně nechutný a atmosféra kolem vraždícího bráchy naprosto super. Hvězda navíc z milosti. ()

HonzysKISS

Jeden z perfektních příkladů, kdy nízkorozpočtový film s mladým režisérem dokáže být vážně velmi dobré dílo. Čekal jsem, že to bude obyčejný snímek, na kterým se jenom mávne rukou. Ale tohle je konečně psycho horor, který je opravdu krutý, ze kterého může naskočit husí kůže, aniž by šlo všechno vidět. Tak to má být. ()

peetriss

Psychologický thriller, pracující s prvky hororu, depresivně tíživý svou reálností. Slovo psychologický bych podtrhl. Nízkorozpočtová nezávislá sonda do nitra násilných a sexuálních deviací, jejich vzniku, inspiračních prvků (kdy se režisér Schirmer nezdráhá detailně ukázat, o čem mluví), spouštěčů a vlivu sociálního prostředí. Found si sice nedělá ambice býti podrobnou psychologickou analýzou, přesto dokáže diváka šokovat a deptat svou temně a mrazivě účinnou atmosféričností, nepříjemnou, nikoli nereálnou, nezakrytostí. Závěrečné vyvrcholení jen vystupňuje znechucení na maximum, současně však nastartuje přemýšlení, proč se tito devianti a násilníci mezi námi vyskytují, jaké jsou jejich pohnutky. Schirmer ukazuje, že má talent, s ničím si nebere servítky, zároveň si však udržuje jistou úroveň. Jeho dílo ve mně bude ještě dlouho rezonovat. ()

Magika82

Vzhledem k částce 8.000 Dolarů, za kterou byl tento snímek natočen, by se měli mnozí tvůrci filmů požívající rozpočtů s mnoha nulami navíc aa zaštiťujících se se společnostmi jako Lionsgate, Lakeshore, Universal, Summit, atd., povinně podívat. Vytvořit psychologické drama s prvky horroru v této kvalitě za minum peněz, to je u mne umění hodné ocenění. Svou kvalitou překonává totiž mnohé z nich. A nemusím ani přivírat oči nad jistými hluchými scénami a ne zcela propracovanými dialogy, kterých filmy s mnohem vyššími rozpočty leckdy mají přehršel. Za vše výše uvedené dávám 75% a tudíž 4 hvězdy. ()

cskomando

Chci poděkovat zdějším pánům Bloody13 a bestlama od kterých mohu čerpat takovéto parádní hororové krvelačné masakry ! Místama dech beroucí momenty a napětí jak to vlastně dopadne co se stane, neskutečně až dojemně smutný...asi budu za přeceňovače, když tu dám jako jediný 5 hvězd, ale řídím se hlavně pravidlem méně známý film= lepší film než kde jaký filmový hit co v kinech stojí za pěknou p***. Sice jsem ktomu nenašel žádné titulky a rád jsem i za tu možnost najít vůbec tento film ! Musím uznat nenašel jsem snad jedinou špatnou věc na tomto filmu co bych mohl říct to se nepovedlo. Co s člověkem udělá pouhá nenávist a inspirace z hororů... ()

Standic1

Začínající Scott Schirmer předvedl, že točit zatraceně umí. Naprosto perfektní sourozenecká dvojice. Mladší dvanáctiletý introvertní a slušný klučina, který se snaží přežít každodenní šikanu ve škole tím, že kouká na horory a maluje komiksy. Hned v úvodu nám představí svého staršího bratra, který je také fanouškem hororu, ale co víc - má ve skříni lidskou hlavu v bowlingové tašce. Může se zdát, že už Vás nic nepřekvapí, ale právě naopak. Film je točený velmi zajímavě a horor "Headless", který má starší bratr na VHS a je mu inspirací, je naprosto šílený, nechutný a znepokojující. Závěr nelze komentovat jinak než... WOW! Fakt síla! Těším se na další kousek, protože jestli se tohle dá natočit za 8.000 USD, tak jsem zvědav, co nám Schirmer přinese příště! ()

Petrus1

Vždycky jsem si myslela, že mít staršího bráchu musí být děsnej opruz. Furt by mě hlídal - kam jdu, s kým se scházím, určitě by mi neschvaloval moje neinteligentní kluky punkový, ba co víc, by jim vyhrožoval zmlácením, kdyby si na mě dovolili chmatat. Ale jak jsem tady zjistila, mít staršího bráchu je vlastně docela fajn. Sice trochu brblá, že mu mladej leze do pokoje, ale má obstojnou sbírku hororů, který ochotně půjčí. A to se vždycky hodí. Poslouchá dobrou hudbu a vlastní plynovou masku na hraní. Taky má ve skříni hlavy zabitejch lidí, což jak musím uznat, nemá jen tak někdo. Je to prostě kůůůl bráška. Jen s tou sourozeneckou láskou to přehání. Jak říkám - opatrovatelskej komplex je prostě vopruz. A že to nepřehání jen trochu, o tom se přesvědčíme na vlastní oči. Takže nakonec jsem přece jen ráda, že žádnýho bráchu nemám. I když tenhle má i umělecký sklony - jeho závěrečnej výtvor by byl úžasnej jako plakát nad postel. :-) No, ono je tam takových výživných záběrů víc, ale ten závěrečnej je prostě krásná třešinka. Navíc musím říct, že jsem snad nic podobnýho neviděla (ale já toho ještě neviděla) - takovou kombinaci docela drsný vyvražďovačky masovýho vraha s maskou a psychologickýho dramatu o šikanovaných klukovi, kterej má zálibu v hororech - až nakonec zjistí, že v jednom žije. A já byla hodně překvapená, že tahle kombinace funguje. Masky se taky povedly, příběh dobrej a jak tady čtu, tak jde nejen o nízkorozpočták, ale i o začínajícího tvůrce. Tak to klobouk dolů. Jen jsem si tak přemýšlela nad tím, zda by všichni nadšenci do hororů zachovali v podobné situaci tak chladnou hlavu jako Marty. ()

Junys

Marty je fanoušek hororů a jeho koníčkem je tvorba komiksů. Jednou najde ve skříni u svého bratra kabelu ve které je odřezaná hlava. Marty zjišťuje že jeho bratr je brutální sériový vrah který je schopen všeho. - Po celý film docela nuda... Dvakrát nebo kolikrát tam byla ukázána hlava a to je vše. Konec o něco lepší než zbytek filmu ale taky vcelku nuda žádné záběry nic... ()

johnymdoe

Konečně jeden originální horor. Osvěžující vidět něco nového. Dobrý casting, dobrá hudba, dobrá režie a samozřejmě ten velice dobrý scénář. Škoda, že režisér nesehnal více než 8000 dolarů na celý film, mohlo to být ještě o chlup lepší. 90%. Film pro silnější nátury. ()

M.Myers

Tak tady to klidně ohodnotím plným počtem. Místní horor fans museli být samozřejmě spokojeni také... jelikož sledujem ve filmu také horor fans, kteří nejsou vlastně uplně normální, zřejmě jako my :-) Ale ted vážně. Neznámý nadšenec si natočil vynikající, komorní, temné, psycholigické, hororové drama, kterému nic nechybí. Za pár tisíc dolarů strká do kapsy vetšinu současných hororů s takovou lehkostí, že do pana režiséra asi budu investovat, aby nám to ve svých dalších filmech natřel ještě více. ()

Rathalos

Psychologicka drama s prvkami hororu,ktora vas donuti premyslat,velmi intenzivna,znepokojujuca,drsna a smutna zalezitost o tom,co moze sposobit,ked sa rodicia nestaraju a nezaujimaju o svoje deti,klobuk dole pred reziserom Scottom Schirmerom,natocil film,na ktory clovek len tak skoro nezabudne,spokojnost nadovsetko...:-) ()

KUFI

Amaterska nuda s otresnyma hercema a par gumovych hlav k tomu. Dalsi z mnoha filmu na csfd kterej me dokonale zmat svym vysokym ohodnocenim. Ale odted uz tu nikomu neverim ani slovo. ()

RobLord

Marty-fanoušek hororů a komiksů žije v rodině, ve které má každý člen nějaké tajemství: matka-křesťanka milostné dopisy od amanta, otec-rasista krabici pornočasopisů a bratr-sériový vrah hlavy černošek, které si vždy na čas ukládá ve skříni v tašce na bowlingové koule. Marty nedokáže těmto tajemstvím odolat. Probírá se jimi, přemýšlí o nich a zároveň čelí školní šikaně; v neposlední řadě čelí střetu různých úhlů pohledu na život (matka, otec, bratr, kněz...) Literární předlohu Todda Rigneyho jsem nečetl, přesto míním, že slovy lze tento příběh vystihnout mnohem lépe než vizualizací za 8.000 dolarů. Talentovaný Scott Schirmer sice evidentně snažil, nicméně snímek nízkým rozpočtem (ne vždy, ale na mnohých místech) vyloženě trpí. ŠKODA! Jinak jde totiž o tématicky zajímavý, znepokojující a poměrně depresivní celuloid. Režisér měl možná nejprve natočit krátkometrážní snímek a následně oslovit renomovaná studia. Asi jako když kapela natočí parádní demo v garáži a na základě nahrávky osloví věhlasný label. V této formě zkrátka nemohu jít nad 40%, neboť Schirmer to nakonec přeci jen neukočíroval tak bavůrně jako Richard Bates Jr. v podobném nízkorozpočťáku Excision. ()

Pekisan

Pozrite si uvod a uvodne titulky, rychlo pretocit na posledny zaber a je z toho 4 hviezdickova pecka. Medzitym je to vsak lacny mix rodinnej dramy degradujucej kazdou minutou na uroven mexickej telenovely. Skoda, ze sa viac nevyuzil komixovy pohlad mladsieho brata a nebojasnili motivy vrazd a rodinneho prostredia. Potencial na nieco lepsie tam bol. Nieco na styl sin city natoceny francuzmi. To by som si dal repete. ()

1985lula

Šikanovaný brat, čo sleduje horory a jeho starší brat - sériový vrah. Čisté psycho. Je to skôr znepokojujúce ako desivé. Inak veľká spokojnosť, pretože som dostala za málo peňazí veľa muziky...obzvlášť ten posledný záber rodinnej idylky...veľmi pôsobivé. ()

chlebo

Prekúsať sa cez Found k niečomu zaujímavému cez kopu nezmyselných blábolov a nudných uspávajúcich scén bol skutočne horor na úrovni a hoci koniec bol celkom slušná psycharina, žiadny hlbší dojem vo mne neostal. Mal by som si zapnúť niečo ďalšie a zachovať chladnú hlavu. Found je totiž spomienka, ktorú stojí za to potlačiť. ()

Shanen29

Velmi zlý film,sice nízkorozpočtový,ale plně fungující.Záběry z videotéky byly opravdu vzrušující ,pokud nám šlo o to doplnit si videotéku filmy jako Headless nebo Deep Dwellers.Psychologické prvky jsou zakomponovány ovšem velmi dobře a film táhne a to je jenom dobře.Schirmere toč dál. ()

Homerking

Film natočený podle knižní předlohy Todda Rigneyho. Příběh je vyprávěn očima dvanáctiletého chlapce Martyho z průměrné americké rodiny, ve škole bojuje se šikanou a se svým jediným kamarádem Davidem nejraději sledují horory a kreslí komiksy. Když Marty slídí po domě, najde v bratrově skříňi uříznutou hlavu v bowlingové tašce a zjišťuje že jeho bratr Steve ke kterému vzhlíží je sériový vrah. ()

Pitryx

Psychologický film, jako gore naprosto nezajímavý. Stejně jako slasher. Nebýt několika záběrů z filmu „Headless“, nestálo by to už vůbec za nic. Nic moc film, ale nepřetáčel jsem, takže tu dvacítku to ode mne s odřenýma ušima dostane. ()