Všechno uvidíme

• Francie On aura tout vu (více)

Francois Perrin, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo, lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky (oficiální text distributora)

B!shop

No tak nevim, kouk sem na film pac sem chtel videt nakou komedii, ale tohle moc sranda nebyla. Je fakt, ze napad je vcelku originalni, film svizne odsejpa, je prijemnej, ale vtipu tu je tak 10 maximalne. Ale tentokrat to neni tim, ze by nebyly vtipy vtipny, ale proste tu nejsou. Na druhou stranu, je tu slusnej pribeh, sem tam tu je naka ta naha holka a Pierre Richard ve vaznejsi roli, kterou bez problemu zvlada, coz film zachranuje a nenudil sem se, ale vic jak 3* to nebude. ()

Angelopul

Filmy režírované Georgesem Lautnerem připomínají svojí nevyrovnaností výkony našich sportovců. Jednou jsou výjimečné, jindy podprůměrné. VŠECHNO UVIDÍME je ten druhý případ. A přitom se na něm podílelo tolik zajímavých tvůrců. Například za scénářem stojí Francis Veber (VELKÝ BLONDÝN S ČERNOU BOTOU). A nutno říct že scenář bude asi tou největší slabinou. Film je moralizující, ale zároveň amorální - postavy se staví k pornografii jako k něcemu velmi zavrženíhodnému, přičemž si ale sami bez skurpulí provádějí daleko zavrženíhodnější věci. Celý problém, který se pak ve filmu 100 minut řeší by se dal vyřešit v prvních čtyrech a postavy se chovají naprosto hloupě a absurdně oproti tomu, jak by člověk čekal vzhledem k jejich motivacím. A není to bohužel skoro vůbec vtipné, jak by človék od bláznivé komedie s Pierem Richardem očekával. Pierre a Miou Miou se k sobě vůbec nehodí a její role je napsaná tak, že si člověk celý film řiká, že to je pěkná vyděračská kráva. Humorný potenciál námětu se vyčerpá v první třetině filmu a zbytek už je nudný a protivný. A těch pár povedených fórů už to nezachrání. ()

emma53

Já jsem k tomuhle filmu přišla jak slepá k houslím, V hrabáku jsem na to hodila očko a vida, Pierre Richard, kterého jsem ještě neviděla a za bůra, no nekupte to. A když jsem si přečetla scénář, tak jsem byla ještě víc udivená....On, Francis Veber a téma : PORNO ? Tušila jsem pochopitelně kulišárnu a té se mi také dostalo. Je tam několik momentů, kdy jsem prskala smíchy, například u předváděčky takového pornografického filmu, který měl být mustrem pro natočení něčeho podobného právě Francoisem (Pierrem). "Tam je někdo plešatý? Ne, to je stínidlo od lampy". A podobně. Je to čtyřka na hraně, protože Pierre má v kapsičce přece jen lepší kousky, ale za to téma, které vyvolalo pousmání na mé tváři jsem to hodila o patro výš. ()

D.Moore

Všechna čest, že film o natáčení porna (navíc film francouzský) není zbytečně lascivní a pubertálně nesází jen na co nejlechtivější scény. Spousta věcí je naopak jen naznačena a když už dojde na košilatost, je většinou docela vtipná nebo naopak nečekaně vážná, Pierre Richard hraje umírněně a celé je to takové tiché... Pořád mám ale dojem, že se toho ve Všechno uvidíme děje méně než kolik by mělo a některé věci paradoxně přebývají (Charlotte s pornohercem atd.). ()

bloom

Jak Francois Perrin (Pierre Richard - kdo jiný) točil pornofilm a jak se ze scénáře "Zrcadlo duše" stala "Pochva". Situační komika a satirické prvky nezapřou rukopis Francise Vebera. Obsazení vedlejších rolí se povedlo, Jean - Pierre Marielle je opravdu vypočítavý pornomagnát, Henri Guybet má v podstatě podobnou roli jako ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu a Gérard Jugnot je také celkem často na plátně, nicméně nemá moc dialogů a nepředvede naplno, co umí. Vrchol filmu opravdu přichází ve chvíli, o které píše Mardoša. Sympatické mi bylo, že postava Miou - Miou byla členkou kabaretu Le Splendid, který skutečně existuje a dva členové souboru, Michel Blanc a Marie-Anne Chazelová, tu dokonce hrají sami sebe. Doporučuji se na to kouknout s titulky. ()