Nástrahy velkoměsta

• Itálie Il ragazzo di campagna (více)

Artemio (Renato Pozzetto) je obyčejný venkovský farmář, dokonalý typ burana a vidláka. Stará se o své políčko, kydá hnůj, odhání všivé vrány, uniká nástrahám vdavekchtivé uhraté Maria-Rosy (Renato D'Amore) a bydlí se svou matkou (Clara Colosimo) v domě, jenž se jen stěží dá nazvat sladkým domovem. Když opět nastane čas jeho narozenin, a Artemio s hrůzou zjišťuje, že již čtyřicátých, uvědomí si, že dosud byl nejdále za humny. A tak se rozhodne na traktoru vyrazit do Milána za svým úspěšným příbuzným Severinem Cicerchiou (Massimo Boldi). To že je Severino zloděj zjistí až ve chvíli, kdy se s ním dělí o ukradené kabelky. Jenže Artemio je čestný a tak se rozhodne kabelku vrátit a tak pozná Angelu (Donna Osterbuhr), svou velkou lásku. Jenže zabydlet se v neznámém nepřátelském městě a získat srdce své dámy je pro vesnického naivku náročnější, než to na první pohled vypadalo. (monolog)

agassi68

Áno, ako puberťákovi sa mi to páčilo oveľa viac, ale teraz po rokoch som sa nezasmial ani raz. Jediné, čo ma na tom bavilo teraz bola Donna Osterbuhr.. ()

atmen

Nepopírám, že jsem se při některých scénkách nesmál (koukání vesničanů na projíždějící vlak, přijímací pohovor v pojištovně a určitě by se našly další), ale myslím, že z daného tématu šlo vytěžit více. A tak když bláznivou komedii, tak zůstanu u osvědčených Bláznivých střel s charizmatičtějším L. Nielsenem... ()

Pavelpi

Moc hezky natočená komedie.Ukazuje velké rozdíly mezi městem a vesnicí v Itálii.Kdykoliv si vzpomenu na ranní hygienu a stříhání nehtů,musím se smát ( vždycky mě to dostane). ()

drankeryth

Zo zaciatku komedia nabrala obratky s humornymi situaciami, ale neskor sa na tom polavilo a uz to nebolo to prave, ale stale to bolo zabavne. Takze je to slusna komedia, kde nebola nudza o humor a blaznive situacie, ktorych aj mohlo byt viacej. Obcas som sa pristihol, ze v nejakych usekoch filmu to nebolo zabavne, ale nudne. Tychto momentov bolo nepatrne mnozstvo, co sa da v klude prehliadnut pri tomto filme. ()

John8

Mám rád komedie tohoto rázu, ale nevím, možná jsem Nástrahy oběvil moc pozdě, možná mi chyběl styl ala Fantozzi, kdy co se může zkazit, to se zkazímnohem víc. Jednoduše řečeno, nečekal jsem že hlavnímu hrdinovi toho tolik "vyjde"... netuším, bavil jsem se, ale už jsem se bavil i lépe. ()

cure

Juve! Juve!, vemte mi 4 litry, pred holením roztáhnete nohy, Artééémio, jdeš dnes do kina?, ukradnutá kabelka, Platini, perfektná garsónka, manikúra, boží dážď a veľa daľších........... oproti fantozzimu o krapet "dospelejšie" a o tých pať percent lepšie. 95%. ()

Yojimbo

Tomuto filmu všichni dávají tak vysoké hodnocení z nostalgie, že? Inu, já byl o Nástrahy velkoměsta v dětství ochuzen... A dobré (nebojím se říci i chytré) nápady ve snímku oceňuji, ale to nic nemění na tom, že jsem se ani jednou nezasmál. Smutné. ()

Lucas87

Asi jsem ten typ co miluje ulítly starší komedie z Itálie, ale ten blbec Artémio mě fakt dokázal pobavit a měl velice kvalitní ženskou :) ()

HappyDeath

Proč ne? Jemné, příjemné, úsměvné a zbytečně nepřeplácané....Mohu jen doporučit na sobotní či nedělní dopoledne :-) ()

loleknos

Tolik sem se už dlouho nenasmál, připomíná mi to staré dobré "trapné" komedie, s povrchním humorem, který je ale u takto starého filmu snad nadčasový. Radost podívat se. ()

zipoo

Sympaťák Artemio a kost Angela :) Příjemná komedie s několika vyšperkovanými gagy. "Potřebuju na zásnubní prsten 120 000 lir. Kolik dáváte za odběr krve?" "40 000 za litr" "Vemte si tři" ()

Schlierkamp

Italská komedie vyprávějící o čtyřicetiletém farmáři Artemiovi (komik R. Pozzetto) ze zapadlé vesnice, kde žil celý život a který se rozhodl, že zkusí své štěstí ve městě. Nasedne tedy do svého traktoru a odjede do Milána. Následuje mnoho komických situací, při nichž zkouší najít práci, přijde o všechny své peníze a také o jediné zavazadlo a současně se seznámí s Angelou (Američanka D. Osterbuhr), mladou, zaneprázdněnou ženou, do níž se zamiluje. Tato dívka, fanynka Juventusu, k němu projevuje jistou náklonnost, ale Artemiovu nabídku k sňatku odmítne, neboť si chce užívat nezávislého života. Artemio neustále naivně opakuje, že ho čeka slibná budoucnost, slušnou práci však najít nemůže, a tak se pobouřen svými neúspěchy a neschopností se ve městě zabydlet, vrací zpět ke své matce do rodné vsi. Zde náchází svůj klid a své štěstí po boku Marie Rosy (S. Ambrosini), kterou dříve nepochopitelně odmítal, avšak po svém návratu tuto krasavici už neopustil. Líbila se mi i veselá úvodní píseň filmu. Režisérům F. Castellanovi a G. Mocciaovi se podařilo natočit velmi zábavnou, přímočarou komedii se skvělým R. Pozzettem, která milým a neurážlivým způsobem zobrazuje rozdíly mezi životem ve velkoměstě a na venkově. ()

duffi

Pravdou je, ze tento film proste nezapomenete, na to darovani 3 litru krve, na ten hotelovy minibytecek nebo na to sledovani kina (vlaku)... Opravdu neuveritelna komedie. ()

HonzaMag

Parádní komedie z osmdesátých let s excelujícím Renato Pozzetem. : "Kolik mi dáte za jeden litr krve? 30.000 lir. Tak si vemte 4 litry (cena zásnubního prstýnku byla 120.000 lir)".... Souhlas s Radyem - pro mladší diváky to bude jen stupidní komedie, ale já se řadím k té druhé skupině. ()

Nocturno culto

radši si to nechám udělat u kluků v dílně :-)))))) Artemio to je prostě bourák,má asi nejmenší byt na světě,k tomu skvělej povoz hodící se do velkoměsta(traktor) a tučňáka ve skříni,kterej se ale bude stěhovat,páč majitel domu si pořídí kamínka....škoda jen že si nevzal s sebou do Říma i budíček z venkova :-) prostě klasika-100000000% ()

junxi91

Co se asi může stát, když se obtloustlý vesnický buran vydá do města, aby si našel práci a vybudoval kariéru? Spousta vtipných příhod! Sedlák Artemio právě slaví 40 let a celý svůj život strávil v rodné vsi na italském venkově. Jeho matka jej tlačí do sňatku s uhrovitou, ale jinak hezkou Marií-Rosou. Artemio raději odjíždí do Milána, kde se chce sejít se svým bratrancem Severinem, který se živí krádežemi. Nejvíce jsem se smál, když ten buran blokoval provoz na ulici svým traktorem. Při čekání na bratrance u telefonní budky mu zase popeláři naložili a odvezli kufr. Severino vezme Artemia na projížďku na svém skútru. Artemio řídí, zatímco jeho vypečený bratránek okrade dvě ženy. To se Artemiovi nelíbí, rozejde se s bratrancem a vrátí kabelku na dotyčnou adresu k okradené ženě jménem Angela Corsi. Pak jej Angela se svým sousedem pozná, ale Artemio se obhájí, a ukáže se, že kabelku skutečně vrátil a tak jej Angela pozve k sobě domů. Angela pomáhá Artemiovi najít si práci a domluví mu pohovor na místo pojišťovacího agenta. To ale jaksi nevyjde kvůli tomu, že Artemio potřísní hlavnímu personalistovi drahý oblek inkoustem. Angela mu také najde velice skromné bydlení v mini-bytečku, kde je vše vestavěno do zdi. Artemio se do Angely zamiluje, ta je ale zaneprázdněna prací a zábavou. Jdou spolu na fotbalový zápas Inter Milán - Juventus Turín, a Juventus prohraje, což Angele zničí náladu. Artemio málem přijde k úrazu, když jej uvidí fanoušci Interu s vlajkou Juventusu. Příště Angela pozve Artemia k sobě domů, aby jí pomohl s úpravou květin na terase, což jej zklame, ale udělá to. Angela odejde na párty a Artemia nechá zamknutého na terase. Vrátí se a vezme s sebou souseda, protože si myslí, že má na terase zloděje. A tak dostane Artemio nakládačku, ale poté jej nechá Angela přespat nejen u ní doma, ale také u ní v posteli! Sex! A po něm přece musí následovat svatba, ne? No, Angela chce žít svobodně a užívat si, což se konzervativnímu Artemiovi nelíbí a tak se rozhodne skočit z mostu do řeky. Přistane na lodičce jednoho chlápka, který mu nabídne skvělou práci - prodávání trávy dětem před školou! To se ale Artemiovi také nelíbí, na všechny okolo se naštve, zanevře na celé velkoměsto a vrátí se na venkov. Zde se setkává s Marií-Rosou, která už nemá uhry a vypadá fakt dobře. Svatba je na spadnutí, ale nečekaně se objevuje Angela, která změnila názor a chce si Artemia nakonec vzít. Kterou z těchto dívek si tento lamač srdcí nakonec vybere, to se už nedozvíme. Ale bylo to celkem vtipné, sice totálně absurdní, místy trapné, ale párkrát jsem se zasmál. Italské komedie mají svůj vlastní styl, podobný těm francouzským. ()