Nástrahy velkoměsta

• Itálie Il ragazzo di campagna (více)

Artemio (Renato Pozzetto) je obyčejný venkovský farmář, dokonalý typ burana a vidláka. Stará se o své políčko, kydá hnůj, odhání všivé vrány, uniká nástrahám vdavekchtivé uhraté Maria-Rosy (Renato D'Amore) a bydlí se svou matkou (Clara Colosimo) v domě, jenž se jen stěží dá nazvat sladkým domovem. Když opět nastane čas jeho narozenin, a Artemio s hrůzou zjišťuje, že již čtyřicátých, uvědomí si, že dosud byl nejdále za humny. A tak se rozhodne na traktoru vyrazit do Milána za svým úspěšným příbuzným Severinem Cicerchiou (Massimo Boldi). To že je Severino zloděj zjistí až ve chvíli, kdy se s ním dělí o ukradené kabelky. Jenže Artemio je čestný a tak se rozhodne kabelku vrátit a tak pozná Angelu (Donna Osterbuhr), svou velkou lásku. Jenže zabydlet se v neznámém nepřátelském městě a získat srdce své dámy je pro vesnického naivku náročnější, než to na první pohled vypadalo. (monolog)

waltosin

Platí že sedlák zůstane sedlákem i když navštíví město a v tomto filmu u kterého jsem se bavil se to jenom potvrdilo, ta pěkná slečna byla dobře na vošuk. Renato Pozzetto tuto roli skvěle zahrál a překvapil mě i celý film. :) ()

Pimpy

Komedie o vesnickym balíkovi Artemiovi, který rezignoval na vesnický život a vrhl se po hlavě, teda přijel traktorem, do velkoměsta. Poprvý sem tuhle pecku viděl někdy v deseti letech a ještě dlouho potom sem nepochopil, proč měl Artemio při holení dámským strojkem roztážený nohy :))). Naprosto ultimátní hlášky: Maminka: "A nemrač se na svět, máme krásnej den jako ze zlata.". Artemio: "A já v tom krásným dni musím kydat hnuj....pak ten hnuj odvezu....pak ho zas rozházím.....celej den neuvidím nic než hovna.". ()

turistta

Výborný film, ktorému sa málo čo vyrovná v rámci komédií. Celý film je stále sranda a to je podľa mňa pravá komédia. ()

martins

Ano kultovní záležitost, ikdyž o chlup se mi líbí více Panna nebo Orel. Ale úvodních zhruba 15 minut je naprosto geniální. Stříhání nehtů, práce na poli nebo sledování projíždějícího rychlíku, která je pro vesničany zábavou rovnající se návštěvě 3D kina. ()

rewind

Tohle můžete buťo milovat nebo nenávidět. Jediná italská komedie co mi zůstala po dlouhá léta v povědomí a ještě dlouho zůstane. Souhlasím s tím, že se jedná skoro o kultovní záležitost. Kolikrát sem to už viděl se mě ani neptejte. Takový geniální gagy se viděj fakt jen v italskejch filmech. "Bože, ať zaprší ..." ;)) ()

david666

Pravda, že dnes již tato komedie nepůsobí tak dobře jako před 20 lety. Pořád se ale jedná o slušnou podívanou, která má u nás kultovní charakter. Takže nezapomeňte si při holení dát nohy co nejdále od sebe:-). ()

DansteR

Film jsem si stáhl úplně náhodou protože byl schovaný pod jiným názvem, chtěl jsem to smazat (italské filmy fakt moc nemusím), ale když už jsem to jednou měl tak jsem si řekl, že se podívám. Byl jsem mile překvapen a celkem dost jsem se i nasmál. Prostě Italská adaptace Vesničko má středisková. 80% ()

Muf911

Samozřejmě si na ten film vzpomínám, když ho ještě dávala za totáče Československá televize a tak jsem si ho teď stáhnul a připomněl. Musím uznat, že na svou dobu vzniku to není zas taková blbina. Když si uvědomím, kolik italských, německých nebo francouzských komedií z téhle éry je ještě dneska koukatelných bez úšklebku nad tehdejší úrovní, tak zrovna tahle věc docela ujde i dnes. Některé frky jsou nezapomenutelné, např. minimalistický byt s koutem na jídlo, sprchu, postel, atd. Nebo tradiční krádež kabelky ze skútru (tipico italiano). ()

pds

Klasika môjho detstva. Kultové scény ako ráno na vidieku, "útulný" byt vo veľkomeste a veľa ďalších :) 75% ()

v.indruchova

Nezapomenutelná komedie. Já mám prostě takový-to druh humoru a stáří komedií prostě ráda. když jsem jí viděla po prvé smíchy jsem málem spadla s postele. Teď už to znám nazpaměť, ale úsměv opakovaně vykouzlí. Ten kdo má rád legraci a film by mu neměl chybět zářez v pomyslné pažbě zážitků ve světě filmu. Z některých vtípků prostě nechápete. Když v práci stříhám nehty zákazníkům občas si vzpomenu na scénku jak maminka svému přerostlému synkovy stříhá nehty :) ()

Jayk19

Kultovní záležitost v mnohém ne nepodobná panu účetnímu.Pamatuju na ni jako dítě kde jsem se fakt nasmál a i po letech mě dnes bavila,i přes to jak je špatně zahraná téměř všemi herci.4* ()

daleba

Naprostá klasika! Věřím, že mladší ročníky to moc neocení, ale pro mě je to kult! A Töpfer je prostě boží ()

PavHer

Když jsem byl malý, tak tohle byla jedna z mých nejoblíbenějších komedií, dokázal jsem si ji ještě spolu s Fantozzim pouštět i několikrát denně. Italové prostě tyhle crazy komedie umí, a cesta typického vesnického burana Artemia do velkoměsta mě dostala i nedávno, když jsem si ji z nostalgie pouštěl na PC. ()