Nástrahy velkoměsta

Komedie

Itálie, 1984, 90 min

Giuseppe Moccia

Detto Mariano

...To je zajímavý. Když se sousedům ztratí kočka, tak máme k obědu králíka.(15.9.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších italských filmů vůbec. Pánové Castellano a Moccia skutečně nápady nešetřili a všechny skvělé hlášky a bláznivé situace se na poprvé ani nedají zaznamenat. Nevím, co bych měl vyzdvihnout nejdříve, jestli stříhání nehtů. nejprostornější byt světa nebo sledování vlaku. Prostě a jednoduše, tomuto snímku byste se neměli vyhýbat, protože takové roztomilé a opravdu vtipné komedie se vidí málokdy.(3.5.2011)

Absulutní humor.(15.10.2008)

Povedená bláznivá komedie o "vidlákovi", který se rozhodne odjet do velkoměsta. Jeho útulný byteček je naprosto k sežrání a darování krve mě dostalo do pětiminutového výtlemu. Na plný počet to není, ale určitě můžu jen a jen doporučit....(25.3.2008)

K Fantoccimu ma Artemio ještě daleko, ikdyž asi není v jeho zájmu předhánět se v tom, kdo je větší idiot. Nástrahy velkoměsta jsou jistě každému známy. Doprava, ubytování, finance a s nimi spojená práce a celkově hodně odlišný život od toho na vesnici. Na Artemia tak čekají nástrahy velkoměsta, o kterých nemá ani potuchy. Ojediněle k zasmání, občas k pousmání a místy pěkná nuda. 50%(7.10.2010)