Nástrahy velkoměsta

Komedie

Itálie, 1984, 90 min

Giuseppe Moccia

Detto Mariano

Podařená komedie s velkým množstvím skvělých gagů a (ne)zapomenutelných situací a hlášek (u mě vede všechno, co souvisí s rezidencí). Celou záležitost mi ale strašně shazuje závěr. Skutečnost, že se postava ve filmu rozhodne úplně jinak, než bych se rozhodl já a to rozhodnutí ovlivní celý následující život, u mě zaručeně způsobí dlouhotrvající depku, na kterou nemají ani avantgardní režiséři :-). Subjektivním pohledem to vidím objektivně na čtyři, ale jsou tu i nějaké další nepříliš snadno vysvětlitelné antipatie.(28.1.2007)

Výborná komedie. Obsahuje plno scének, které zaručeně pobaví a zpříjemní vám den. Např. jak sledují projíždějící vlak. Narazil jsem na tento film úplnou náhodou. Herec v hlavní roli je skvělý. Jinak film obsahuje poučení, že [spoiler] sedlák, sedlákem zůstane.(20.6.2010)

• WANDRWALL

Kde jsou ty časy, kdy zemědělství i v Itálii bylo v plenkách. A mohli se na něj dělat zábavné filmy. Nakonec zemědělství je už jinde, ale filmy zůstaly, takže proč na to nekouknout, když se tohoto kousku člověku zachce?(1.6.2011)

Typ "podbízivého" lidového humoru, který třeba v našich končinách až k absurditě přivedl Zdeněk Troška, mě zase až tak i tenkrát při uvedení v našich kinech nikdy nebral. Tradičně vysoké hodnocení některých uživatelů tohoto filmu a jiných italských komediálních "skvostů" je dáno příjemnými vzpomínkami, kdy tenkrát vedle angažované, převážně sovětské produkce, byly právě tyto nezávadné taškařice jedním z mála úniků z každodenní "rudé" přítomnosti...(18.7.2009)

Scénář: Franco Castellano, Giuseppe Moccia .. Prostě super bláznivá italská komedie! Pokud máte možnost vidět, neváhejte.. Nezklame a "cvrknete" si smíchy!:)(20.9.2004)