poster

Nástrahy velkoměsta

 • Itálie

  Il ragazzo di campagna

 • Slovensko

  Nástrahy veľkomesta

Komedie

Itálie, 1984, 90 min

Scénář:

Giuseppe Moccia

Hudba:

Detto Mariano
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dan9K
  ***

  Podařená komedie s velkým množstvím skvělých gagů a (ne)zapomenutelných situací a hlášek (u mě vede všechno, co souvisí s rezidencí). Celou záležitost mi ale strašně shazuje závěr. Skutečnost, že se postava ve filmu rozhodne úplně jinak, než bych se rozhodl já a to rozhodnutí ovlivní celý následující život, u mě zaručeně způsobí dlouhotrvající depku, na kterou nemají ani avantgardní režiséři :-). Subjektivním pohledem to vidím objektivně na čtyři, ale jsou tu i nějaké další nepříliš snadno vysvětlitelné antipatie.(28.1.2007)

 • duklak2
  ****

  Výborná komedie. Obsahuje plno scének, které zaručeně pobaví a zpříjemní vám den. Např. jak sledují projíždějící vlak. Narazil jsem na tento film úplnou náhodou. Herec v hlavní roli je skvělý. Jinak film obsahuje poučení, že [spoiler] sedlák, sedlákem zůstane.(20.6.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Kde jsou ty časy, kdy zemědělství i v Itálii bylo v plenkách. A mohli se na něj dělat zábavné filmy. Nakonec zemědělství je už jinde, ale filmy zůstaly, takže proč na to nekouknout, když se tohoto kousku člověku zachce?(1.6.2011)

 • FilmFan24
  ***

  Typ "podbízivého" lidového humoru, který třeba v našich končinách až k absurditě přivedl Zdeněk Troška, mě zase až tak i tenkrát při uvedení v našich kinech nikdy nebral. Tradičně vysoké hodnocení některých uživatelů tohoto filmu a jiných italských komediálních "skvostů" je dáno příjemnými vzpomínkami, kdy tenkrát vedle angažované, převážně sovětské produkce, byly právě tyto nezávadné taškařice jedním z mála úniků z každodenní "rudé" přítomnosti...(18.7.2009)

 • Renton
  *****

  Scénář: Franco Castellano, Giuseppe Moccia .. Prostě super bláznivá italská komedie! Pokud máte možnost vidět, neváhejte.. Nezklame a "cvrknete" si smíchy!:)(20.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace