Nástrahy velkoměsta

Komedie

Itálie, 1984, 90 min

Giuseppe Moccia

Detto Mariano

Jedna z nejlepších italských (a vůbec) komedií osmdesátých let, R. Pozzetto jako vesnický balík , jenž čelí "nástrahám velkoměsta".(21.9.2004)

Mimořádně povedená komedie o vidlákovi, který se rozhodl z vesnice přestěhovat do velkoměsta.Skvělé herecké výkony, skvěle fungující komediální situace - paráda.Brilantní komedie z Itálie.97%(12.1.2011)

Byl to moc inteligentní pes, znal všechny ulice nazpaměť! A pak mi chcípnul.(15.3.2008)

"Co to dělá ??" - "Musí si vás osahat, aby věděl, jak vypadáte !!" - "Panenko Marjá, to je ale držka !! To už byl lepší ten pes !!" - "No, ale já aspoň nedělám hromádky na chodníku !!" ;)(3.1.2014)

Krásná vzpomínka ještě z dob socialistické České televize, kterou jsem si nedávno osvěžil. Koho by nerozesmály nesmrtelné hlášky jako: "Mám byt samý koutek", ""Kde jsi byl tak dlouho? - Byl jsem na druhé straně bytu" nebo "Při holení široce rozkročte nohy". Podle mě nejlepší smršť vtipu je nahuštěna do prvních asi 10-ti minut, zabírající jedno všední ráno od probuzení po odchod z domu hlavního hrdiny...(4.12.2008)