Anna

Mindscape

Mindscape

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Velká Británie, 2013, 99 min

Díky samotnému začátku ke konci dost předvídatelné, stejně tak je právě začátku škoda, protože navnadil na film o lidech, kteří dokážou číst vzpomínky jiných. Být to sci-fi thriller ve stylu Minority Report a podobných, mohla to být pecka, takhle je to jen průměrná vyšetřovačka. Taissa mi narozdíl od své starší sestry příliš neuhranula, zato Strong tu byl asi největším kladem filmu, hrál výtečně. 50%(13.5.2014)

Moc fajnovej psychologickej thriller s nádechem mysteriozna. Perfektní herecké výkony hlavních postav, výborný look/vizual (chvílemi mi připomínal "giallo styl", ale s giallem to nemá absolutně nic společného ...), hrátky s lidskou myslí, vzpomínkami, "kostlivci ve skříni", traumaty ... Prostě parádní věc, na kterou já slyším a která mne fakt zaujala. I přes pozvolný způsob vyprávění jsem bylve střehu po celou stopáž ... vše se nese ve velmi přitažlivé formě. Příjemný zážitek! (Děkuji uživateli George Stobbart za upozornění na takkvalitní snímek ;-) ) ...(22.4.2014)

Čítam že niekomu to pripomínalo Počiatok, mne skôr Minority Report - komornú verziu je to však jedno, pretože obe mali spoločnú jednu vec, resp. osobu a to vizionárskeho tvorcu, ktorý vie čo je pre jeho dielo najlepšie. Doradova Anna rieši záhadu a keď sa na konci dostane k riešeniu (nutno podotknúť že pomocou pekného twistu, ktorý som neodhalil), vyrieši to hlavné a the end. Kopa otáznikov zostáva (SPOILER! prečo pokus o trojnásobnú vraždu? prečo zvádzanie učiteľa? čo z toho bola realita, čo Annin plán "dostať sa do cieľa", čo spomienky skreslené nahliadnutím do nich? .. Koniec SPOILERU!). Rozčarovanie ale nebolo tou emóciou, ktorú by som v závere pociťoval. Bolo to skôr sklamanie. Tento film sa minul žánru.(14.5.2014)

Proč jsou některé skvělé filmy tak podhodnocené? Tento počin si zaslouží být v červených číslech. Skvěle vypointovaný příběh který sice staví na stejném konceptu jako Inception, zato se však ubírá jinými cestičkami které jsme v Nolanově velkofilmu neviděli. Skvěle obsazené hlavní role v čele s (nedá se to říct jinak) ultrabožím Markem Strongem, který je pořád od dob filmu RocknRolla chodící reklama na charisma, a Taissa Farmiga z úspěšného seriálu American Horror Story. Anna je velmi neobvyklým, svěže podaným filmem, na který se rád podívám znovu.(24.8.2014)

Už dlouho jsem neměl u filmu pocit, že by tvůrci něco hodně podstatného nedořekli a nedotáhli do konce. Zahrané a natočené je to ale poměrně zdařile, takže to není jen tak nějaký obyčejný spotřební thriller bez nápadu, jak by se mohlo podle plakátu zdát.(9.5.2014)