Anna

Mindscape

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Velká Británie, 2013, 99 min

,,NEJSEM SOCIOPAT. JSEM JEN NATOLIK BYSTRÁ, ABYCH TAK PŘEMÝŠLELA...“ /// Po parádním atmosférickým úvodu nastává čas seznámit se (v rychlosti) s agenturou Mindscape. Paměťoví detektivové – zdá se to bejt super nápad… navíc je tady ten případ labilní, nadaný a strašidelný dívky Anny. Mám velmi (kurva hodně!) rád tuhle atmosféru. Včetně toho, jak si mě připravujou, abych jim nespadl z lopaty, až ze mě začnou dělat čuráka. Přesně na tohle se těším! Vzpomínky nejen že maj krásnou atmošku, ale jsou tam emoce a hlavně jedou v rychlosti, takže nezdržujou píčovinama. Taky se tady nepitvá agentura, ale jde jen a jen vo Annu. Pokuď jste zvyklí dávat pozor (nebo prostě jen máte vyšší IQ), zřejmě nebudete mít problémy s tím, komu uvěřit. NO A CO! Baví mě na hra na čuráka, Mark Strong a mladá Farminga dělaj co uměj, takže si přeju jen jedno: nezkurvěte závěr! Atmosférickejch (malejch) filmů není nikdy dost! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám strach z transference. 2.) Sem dost dobrej ve zkoumání lidskejch vzpomínek. 3.) Thx za titule ,,DoubleJo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(18.5.2014)

Mark Strong, velmi zajimava zapletka, dobra atmosfera, rafinovany scenar a velice solidni mindfuck na zaver, hned nekolik duvodu, proc si tento psychologicky thriller i pres nektere mouchy uzit a nechat se snadno vtahnout...(12.7.2014)

Vůbec ne špatné malé scifi, místy až s příměsí hororu. To, že scénáristé s divákem vyjebávají (a tak to mám rád), se dá odhadnout vcelku brzo. Indicie jsou předkládány dost důrazně a díky tomu jsem věděl, že na nějaký zvrat dojde, ovšem pointu samotnou jsem z nich neposkládal, takže jsem byl ve výsledku vcelku překvapený. Atmosféru to má, Anna je zahrána skvěle, detektiv na mě působil trochu nevýrazně, ale nemůžu říct, že by něco kazil.(20.8.2014)

Nenáročný psychologický thriller s manipulující Annou, který místy funguje docela dobře i je pěkně natočený, ale jehož pointa se dá odhadnout v polovině filmu. Co mě ale nejvíce štve je ta nedotaženost, která z celkového filmu/pointy vychází. Ale na večer dobrý, neurazí ani nenadchne.(16.5.2014)

Pamäťový detektív má ťažké remeslo, špárať sa v spomienkach a mysliach ľudí nie je žiadna sranda a tak ako sa hovorí, že príde na psa mráz, prišlo aj na Johna, už aj tak dosť traumatizovaného spomienkami na vlastnú minulosť. Anna sa ukáže byť tvrdší oriešok ako si spočiatku všetci mysleli... Nebolo to zlé, ale ani som nehíkal od nadšenia. Najväčší problém vidím v plytkej dejovej linke, navyše zbytočne predimenzovanej. Od tohto námetu tiež očakávam lepšiu mysterióznu atmosféru, ktorá diváka hneď od začiatku pekne usadí, pričom sa do hlavy zavŕta množstvo nevysvetlených otázok, ktoré postupom času naberajú na intenzite a na pocite tajomna. V tomto smere však snímok neponúka žiaden zázrak. Čo sa týka Taissy, no, má ešte čo doháňať aby sa aspoň trocha priblížila svojej známejšej sestre. Po všetkých stránkach priemerný snímok. 60/100(28.11.2014)