Osudové léto

Tom Meyer

Kostýmy:

Susan Matheson
  • Radek99

Průměrné sportovní drama (obehrané schéma, kdy hlavní hrdinka - pokojská, nejdříve neznámá a tudíž bez šancí, nakonec slavně zvítězí...) řízlé s romantickou komedií, na kterém je zajímavé především to, že se odehrává v surfařské komunitě...i když surfařských záběrů je tam pohříchu málo. O surfingu bylo ale natočeno mnoho lepších a kvalitnějších snímků... Podobné filmy: Bod zlomu, V zajetí vln, Bra Boys, Nekonečné léto, Nekonečné léto 2, Billabong Odyssey, Riding Giants(11.10.2008)

Film na jednu stranu překvapující svým vizuálním zpracováním, zejména co se týče samotného surfování, které je velice dynamicky natočeno, nastříháno a obzvláště skvěle „sejmuto“ rukou víc než zručného kameramana. Pokud byste chtěli něco natočit víc sexy než to ve skutečnosti vypadá, zaměstnejte onoho kameramana, který byl pro dokonalý záběr surfu společně s pěkně nasvíceným zadečkem ochoten dělat pár hodin ve vodě skopičiny. Na druhou stranu film oplývá klasickou klišovitostí podobných sportovně – romanticko – dramatických snímků, která je však příjemně nabourána více než sympatickým hlavním mužským představitelem. V součtu s pěknou hudbou a dobře nastíněnou atmosférou Havaje se jedná o příjemný filmeček…(7.9.2007)

Pohodová letní romanticko - sportovní pohádka, která příjemně uspokojí, člověk si na ní sice asi za pár měsíců ani nevzpomene, ale hodinu a půl nenudí a příjemně vyplní volný čas.(30.6.2003)

Od Osudového léta jsem nic moc nečekal, takže ani nemohu být zklamaný. Příběh je jednoduchý a předvídatelný, i když aspoň ocením, že hlavní hrdinka celý surfing šampionát nevyhrála, protože to by bylo klišé největší, takhle jsem to prostě přijmul. Celé je to sice pojaté jak menší reklama na surfování a na předvedení těch děsně drsných týpků z pláže, ale i tak, když se člověk nudí vydrží hodně, k tomu se na hlavní představitelky dá koukat, i když o hraní kromě Kate Bosworth neslyšela rozhodně ani jedna. Mužský hrdina je sympáťák a hraje obstojně, takže neurazí nenadchne. Zkrátka film na jedno shlédnutí, pokud možno při velké nudě.(22.6.2006)

• SLOTH

nesnasim slecnu rodriguezovou(19.11.2007)

• - Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)