poster

Osudové léto

 • USA

  Blue Crush

 • Slovensko

  Osudové leto

Drama / Romantický / Sportovní

USA / Německo, 2002, 104 min

Režie:

John Stockwell

Kamera:

David Hennings

Střih:

Emma E. Hickox

Kostýmy:

Susan Matheson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Velmi příjemná pohodovka, krásný holky co provazují snad nejkrásnější sport na světě. Dávám 3* ale je to se znaménkem + za velmi dobře odvedenou kamerovou práci a dobrou music.(7.6.2006)

 • RAiken
  ***

  Film na jednu stranu překvapující svým vizuálním zpracováním, zejména co se týče samotného surfování, které je velice dynamicky natočeno, nastříháno a obzvláště skvěle „sejmuto“ rukou víc než zručného kameramana. Pokud byste chtěli něco natočit víc sexy než to ve skutečnosti vypadá, zaměstnejte onoho kameramana, který byl pro dokonalý záběr surfu společně s pěkně nasvíceným zadečkem ochoten dělat pár hodin ve vodě skopičiny. Na druhou stranu film oplývá klasickou klišovitostí podobných sportovně – romanticko – dramatických snímků, která je však příjemně nabourána více než sympatickým hlavním mužským představitelem. V součtu s pěknou hudbou a dobře nastíněnou atmosférou Havaje se jedná o příjemný filmeček…(7.9.2007)

 • jonyyy
  ***

  Průměrná romantika, která má navíc skvělé záběry vln a surfařů. Ty vlny byly ohromujícía tý 9timentrový už bych se fakt asi trochu bál. 65%(7.7.2009)

 • Shit
  ***

  Nic moc, aspoň že tam holky běhaly v bikinách(30.1.2005)

 • castor
  **

  Velký podíl na snesitelnosti Osudového léta (produkovaného mj. Brianem Glazerem) má kameraman (a zřejmě i speciální efekty), který se projížděl v těsné blízkosti surfujících slečen, tu a tam se ponořil pod hladinu, aby se někde jinde vynořil, udělal u toho pár úžasně vypadajících fines a fetišisticky se vrátil ke svým objektům. Jen kdyby scény, které ty surfové obklopují, nebyly zahaleny v naprosto naivním balení. Hlavní dějovou linkou je totiž jeden velký životní sen „outsiderky“ Anne Marie, její peripetie s mladší sestrou, s živobytím i s novým objevem. A zejména s psychikou, která jí brání dostat se do optimální závodnické formy. John Stockwell, který před šesti lety mile překvapil dramatem Šílená/krásný s Kirsten Dunst (která je mimochodem podstatně lepší herečka než Kate Bosworth), tentokráte sází na atraktivní prostředí rozbouřeného oceánu a absolutně kašle na uvěřitelnost okolních situací, ve kterých jednotlivé vztahy a jejich krize a drobné zápletky vypadají jako ze špatného seriálu pro mladé. Až místy získáváte pocit, že dialogy vznikaly přímo na place. 40%.(29.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace