Věž smrti

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

Prometheus69

Upřímně jsem byl ze začátku trochu znuděn a říkal si" nj zase jeden z těch typických popcoornových Východních počinů.... Proboha! on to snad podpálí ten kuchař! O_O Ale teprve ve chvíly kdy započne scéna z helikopterou která začně bezhlavě létat po průletu turbulencí nad hlavami zděšených občanů k kyblíkem ledu. Jsem věděl že tohle bude skutečně stát za to. Trikové scény, naprostá vizuální novela. Tedy pár slovy, nejvizuálnější katastrofický konzert který kdy kdo natočil.... Pořád se tam něco děje opravdu minimum chluchých scén..... Se týče pro někoho možná stupidních dialogů, tak to je spíš o tom jak moc chápete či znáte Východní kultůru. Například debata o černých nudlích, které budou hostům hotelu dávat zdarma.... jakožto typický japonský konzumní pokrm. Jako mi máme třeba řízek... tak oni budou mít "řízek" jako že zdarma a podobně... Japonci prostě rádi melou a hrajou na city, jejich kultůra dokonce i jazyk je hodně o těch citech. Ano né každému se tento způsob může líbyt. ale pořád lepší než Indové ze svímy 3 hodinovými filmy proloženými z poloviny hudebními videoklipy....... takže když pominu ten fakt že to začíná jako vcelku veselá tipická Japonská komedie a že se na humor nezapomnělo ani v případech kde už by ho nikdo nečekal.... (opravdu rádi vás.. pfuuu, pfuu vidíme :) holt Japonci, ty to propašujou prostě všude. :) Jedná se skutečně o jedinečnou, po všech stránkách propracovanou akční katastrofickou záležitost za kterou by se na Východě rozhodně neměli stydět. Opět světu dokázali že umí o tom žádná. Že to svět tak nevidí to už je holt věc názoru... ale dát tomu 1 nebo 2 dvě hvězdy? Lidi vy si na tom musíte normálně léčit nějaké svoje komplexy.... takhle to srážet. Nechápu. O_O Ano že to tak trochu vykrádá prakticky stejně stylizovaný amícký film "Skleněné peklo. Je dost znát.... ale zase nadruhou stranu se nebojím říct že ho i v ledasčem překonává.... Tím nemyslím jen tu vizuální stránku snímku, jako že technologie které měli k dispozici tenkrát nemůžu v žádném případě srovnávat z těmi jaké mají k dispozici dnešní filmaři. Ale spíš duchem jakým je to natočený. Například bitva z ohniskem v skudku Samurajském stilu.... kdy se doslova požárníci, ale především velitel pere z ohněm jako by to byla ohnivá krutá saň.... je naprosto úchvatná. Scéna na nebeském mostě... skutečná nádhera, jak se to najednou začně rozpadat a neodmyslytelné všudy přítomné výbušné scény a jak to všechno postupuje... nejdříve vše požírající oheň, po té zničující zemětřesení a ve finále troška vody která všechno zpláchne.... Prostě nádhera... To že herci tradičně krapet přehrávají, se překousnout dá.... ale i tak si myslím že předvedli velmy dobrý herecký výkon.... zejména u obětních scén i slza ukápne.To vše je podtrhnuto skutečně kvalitním soundtrackem.... který rozhodně neurazí. Velmy dobře investovaný rozpočet, né jako u podobných současných snímků kde většinu peněz sežerou herci a štáb. Taktéž dojem který to vyvolá... u lidí kteří to ještě neviděli, ale při čtení řádků o 1-2 hvězdě se nechají odratit. Škoda jen že se to nejspíš nezaplatí a takové práce to dalo... Holt lidé už jsou nespíš tak zakrnělí z hlediska fantazie, už je z té jejich letargie nevytrhne ani takovíto vizuální epos.... Co by chtěli? Být přímo u toho a nechat se olizovat plameny? nechápu. O_o Prostě za mě, jako gurmána podobných vizuálních projektů.... Jednoznačných 99% plus 1 hvězda za sounstrack. () (méně) (více)

Immortal17

Korea opět vložila do akčního/katastrofického filmu tolik vtipu, že jsem se párkrát, dokonce i při těch napínavých scénách, vážně od srdce zasmála, to nemá chybu, nikdy nezklamou ve své práci. :) Je to hlavní důvod, proč tyhle filmy tak často vyhledávám. Skvělá podívaná, přiznávám se, že i přes veškerý smích při filmu, jsem na závěr utřela i několik slz, ona k tomu filmová hudba docela napomáhá. ;) ()

SniperG1

Asijské filmy nemám moc rád ( nelíbí se mi jejich humor a herecké podání ). Čirou náhodou jsem narazil na zajímavou recenzi toho dle snímku a tak že se zkusím na to mrknout! A vůbec toho nelituji, první půl hodinku sem se tedy držel abych to nevypnul, ale pak to byla jedna velká jízda plná parádních efektů, emocí a výborné atmosféry!! Hasiči mají těžkou práci a za to mají můj velký obdiv!! Konečně po dlouhé době výborný katastrofický film... 80% ()

sniper18

Je to vydarený katastrofický thriller. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa na štedrý večer v luxusnom modernom obytnom komplexe zloženom z dvoch veží, kde sa práve chystá konať veľkolepý vianočný večierok a tak majiteľ ignoruje správy o tom, že na niekoľkých poschodiach prestal fungovať hasiace systém. Lenže všetko sa pokazí, keď vrtuľník kvôli nečakaným komplikáciám narazí do jednej z veží a spôsobí rozsiahly požiar, ktorý uväzní množstvo ľudí a tak musia bojovať o svoje životy. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce toto nie je práve typ filmu, ktorý by som bežne vyhľadával, ale toto sa až na pár výhrad skutočne vydarilo a kľudne by som to označil za priam ukážkový príklad, ako má podobný film vyzerať. Úvod je možno trochu dlhší, ale nemám s tým problém, ideálne zoznámi s množstvom zaujímavých postáv, či už medzi personálom, civilistami alebo aj požiarnikmi, jedine by som vytkol to množstvo dobrej nálady, tých neustálych pohľadov na usmievajúcich sa ľudí, pričom divák vie, že čoskoro budú všetci trpieť je tu predsa len trochu moc, no to je skôr len detail. A keď sa už začne diať to hlavné, tak sa je na čo pozerať, celá táto katastrofa je podaná výborne a to zo strany všetkých zúčastnených, teda nielen ľudí, ktorí sa snažia prežiť, prípadne ich zachrániť, ale aj ľudí zvonku, ktorým zase ide o ich záujmy. No najviac priestoru má samozrejme situácia v budove, pôsobí to správne napínavo, stále sa niečo deje, nie ako vo väčšine podobných filmoch, kde sa niečo stane a potom len postavy niekde čakajú, prípadne sa pomaly presúvajú, tu sa tempo drží stále. Ku koncu to už síce začne trochu strácať dych, za čo môže tá nadbytočná záverečná fáza, podľa mňa sa to malo ukončiť o štvrťhodinu skoršie, ale ani toto nie je zlé a celkovo mám z toho veľmi dobré pocity. Sadlo mi aj celé to veľkolepé podanie, dali si skutočne záležať, aby to vyzeralo a aj pôsobilo skvelo. Síce ma prekvapila prítomnosť komediálnych scén a to dokonca aj v hlavnej časti filmu, ale je ich málo, asi len tri, serióznu atmosféru filmu nerušia a sami o sebe sa aj celkom vydarili, takže aj toto nakoniec beriem skôr pozitívne. Čo sa týka tých akčnejších scén, tak som veľmi spokojný, sú výborne natočené, rozmanité, veľkolepé a aj napínavé, takže sa je na čo pozerať, obetí je tu nespočet, takže to má aj tú správne drsnú atmosféru, jediným záporom je čiastočná neprehľadnosť posledných okamihov niektorých týchto scén, kedy som mal niekedy problém si okamžite uvedomiť, ktorá postava situáciu neprežila. Herecké obsadenie je výborné, o nejakej skutočnej hlavnej postave sa tu moc hovoriť nedá, skôr si ten priestor plnohodnotne rozdelili, ale to hlavné civilné trio v zložení Son Ye-Jin, Kim Sang-Kyung a postava dcéry si ma získali okamžite, k tomu výborní požiarnici a plno známych tvárí v menších úlohách, ktoré vždy rád vidím. Len Ahn Sung-Ki mohol dostať viac priestoru, jeden z najcharizmatickejších hercov, akých poznám a tu sa objavoval len zriedka. Réžia a technická stránka mohli jedine trochu ubrať na tých emóciách, ale inak je to v rámci tohto typu prvotriedna kvalita. A som rád, že si režisér Kim Ji-Hun od svojho posledného filmu, ktorý mu až tak dobre nevyšiel napravil reputáciu. Som veľmi spokojný, katastrofické filmy zvyčajne nepozerávam, keďže dobrý film z tohto žánru je skôr výnimkou, ale práve tento medzi ne rozhodne patrí. Už si ani nespomínam, kedy naposledy som si nejaký katastrofický film takto užil. 78% () (méně) (více)

Stanislaus

Z jihokorejské produkce, co se týká katastrofických filmů, jsem viděl již Tsunami z roku 2009, takže jsem věděl, do čeho jdu a nespletl jsem se. Po technické stránce jde o solidně natočenou akční podívanou, které dominují slušně udělané vizuální efekty a pěkná hudba. Avšak po herecké stránce - to už je trochu jiné kafe! Asi nikdy nepochopím styl hereckého projevu v jihokorejských filmech, protože mě docela často štvaly ty všemožně přehnané emoce a hloupé grimasy, kterých bylo během těch dvou hodin požehnaně. Několik dojemných a srdcdervoucích scén se povedlo, zatímco jiné byly spíše vynucené a méně uvěřitelné. Zkrátka v podstatě o tři roky mladší bráška Haeundae, který je svému předchůdci podobný ve všech ohledech. ()

• V den premiéry 25. prosince 2012 se prodalo 431 759 vstupenek, což znamená druhý nejlepší otevírací den v historii korejské kinematografie. První je s počtem 436 628 prodaných vstupenek film Zloději (2012). (Kritiq)
  • Postprodukce filmu trvala 2 roky. Důvodem je i fakt, že ve filmu je 1 700 digitálních a trikových záběrů. (Kritiq)
  • Režisér Ji-hoon Kim byl k natočení filmu inspirovaný jeho vlastní zkušeností. Když poprvé jako mladý viděl v Soulu mrakodrap, představoval si, jaký je to pocit, být v něm uvězněný. (Kritiq)

Časové pásmo bylo změněno