Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

Setman

Zajímavé zpracování originálního nápadu - starobylé prokleté zrcadlo kontra moderní kamery. Film samotný už je bohužel slabší, způsob vyprávění moc dobře nefunguje a konec je velice dobře odhadnutelný předem. Přesto, dívat se na to dá, úvodní vysvětlování "jak tu věc porazíme" je důmyslné a Karen Gillan je jednoduše nádherná. ()

Mitsouko

Príspevok obsahuje SPOILER. Dosť neobvyklý psycho ride, oproti Absentii omnoho viac napínavý, prelínanie dvoch časových rovín, udržovanie napätia priemerné. Koniec predvídateľný a v podstate celý film bol o tom, čo sa hneď na začiatku vysloví. Tatko zabije mamku, a tatka synáčik pred očami sestry. S asistenciou zrkadla. A sestru po desiatich rokoch brat. A? A? A s asistenciou zrkadla. A o tomto to celé je. Stále dokola, z pohľadu každého člena rodiny. A zrkadlo si len pokojne visí za zvuku šepotu a kvázi napínavej hudby. Dej neprinesie nič nové, za horor by som to nepovažovala. Žiadne bububu sa nekonalo, čakala som aspoň náznakovo vysvetlený pôvod prekliatia zrkadla... ()

fillipos

Nebylo to tak děsivé, jak bych doufal, ale i tak velmi dobře zpracovaný film. Minimum jumpscare, hudba dobře podtrhovala atmosféru, herci slušní, kamera a editing geniální. Velmi povedená atmosféra, kdy se člověku ztrácela linie mezi realitou, iluzí a vzpomínkami. Příběh byl trochu slabší, hlavně v poslední části, ale celkový požitek to nezkazilo. Solidních ****. ()

Tomoso18

v tomto filme o nervozitu nie je núdza... Člověk sa však može relatívne rýchlo stratiť v častých prestrihoch do minulosti. Koniec je na moj vkus veľmi zamotaný, čo sposobí, že člověk odchádza z kina trochu sklamaný. Ale ani tieto malé chybičky nezmenia nič na mojom názore, že sa jedná o jeden z nejlepších hororov poslednej doby. ()

entokr

Sranec jež nemá obdoby... Takovou slátaninu bez hlavy paty a jakýhokoliv rozuzlení jsem v životě neviděla. Poslední dvě hodiny bych využila líp, i kdybych je strávila na wc po zápřahu mexickým jídlem... Vypadalo to tak nadějně... Fajn herci sympatičtí a dobře hrající, ale ten kdo celé tohle vymyslel musel bejt padlej na hlavu... Ještě do třetice zavřou chudáka Timotiho do blázince a nasadí tomu korunu největší hovadiny, co nemá obdob... Takže Flanagane návrh na další díl - ještě párkrát zavřete Timotyho do blázince omílejte v nesmyslnejch rovinách časoprostor jež není ani přítomnost ani minulost, ale normální sranec, hokej a taškařice a všichni budem spokojení... Z tohohle budu mít ještě dlouho noční můry... Ne že by to bylo tak děsivý, spíš z té režie a celkovýho zpracování... Tady zas někdo hodně šňupal, dávkoval orálně a nitrožilně než tohle stvořil... ()

brondy

nudná kaša všetkého a ničoho, ktorá ma vyslovene nasrala svojou neoriginalitou. NIČ mi na tomto filme neprišlo zaujímavé. dve hviezdy, lebo sa to páčilo mojej 13 ročnej dcére. ()

romcaulrych

než sem pochopil oč se jedná tak mi to chvilku dalo :D. Poté přišla sem tam lekavá scéna trocha napětí asi jako když ve fotbale hráč kope penaltu a z 99% se trefí, strašně předvídatelné scény, po chvilce mě začalo štvát ono prolínání děje z minulosti do současnosti ovšem horory v dnešní době stojí za velkej prd takže u mě průměr neboť je daleko horších filmů s podobnou tématikou než tento. ()

justaboy

Cituji @LIVINGDEAD: "Tak nudný horror jsem už dlouho neviděl. Žádné napětí, žádná akce, žádná krev, žádná děsivá hudba." Je vidět, jak slaboduší a nenároční diváci ničí žánr hororu. Poptávka po krvi a lekavých scénách je tak veliká, že kvalitní horory, které jsou vystavěny na napětí, strachu z neznámého a ne na gore efektech a hlasité hudbě u lekavých scén, jsou odsouzeny k neúspěchu. Pokud to takhle půjde dál, tak hororový žánr bude hodnocen dle intenzity hudby, počtu lekavých scén, hektolitrů prolité krve a míře nechutnosti vražedných/mučících scén. R.I.P. kvalitní hororový žánr v kinematografii a hurá zpět ke knihám S. Kinga s tímto přístupem diváků. ()

JerryPilsen

Zajímavě pojatý a konečně i originální horor,bavící hlavně dvojitou dějovou osou.Pomalu budovaná atmosféra není na škodu a čekání na závěr se vyplatí. ()

FocusForcePi

Tržby celosvetovo: $44,030,246. Tržby USA: $27,695,246 Rozpočet: $5,000,000 (OK) Kamery: Arri Alexa Plus (Zdalo sa), Objektívy: Zeiss Ultra Prime a Angenieux Optimo, Pomer strán: 2,35 : 1 Rozlíšenie mastra: 2K ()

Martin29

Ty 2 hvězdy jsou jen za tu historii zrcadla a ten konec jinak není o co stát. Film na jedno podívání a zapomenutí nic světoborného takových hororů vychází desítky. ()

vrch07256732

Už len podľa jednotlivých hodnotení veľmi rozporuplný film pre vyznavačov hororov. Ja osobne takýto štýl milujem, postupné budovanie atmosféry, tu a tam nejaká lakačka, skrátka u mňa inteligentný horor bez zombíkov, FF kamery, tupých kanibalistických vidlákov z USA a podobných otrepaných tém, kde hororová stránka sa koncentruje na hektolitry krve a vyrvatých vnútorností - všetko ostatné bolo myslím už uvedené v predchádzajúcich komentároch - nebudem sa opakovať. Snáď na záver veľké plus aj za herecké výkony v podaní neokukaných hercov. Určite kvalitnejší snémok ako Sinister či Hrôza v Connecticute. ()

tXtX

Lepšie ako Before I Wake a Hush - čo sú okrem Oculusu jediné filmy, ktoré som od Flanagana videl. Inač nemám s týmto hororom takmer žiadny problém. Má to niekoľko zimomriavkových scén a navyše dosť dobrý koniec. Jeden z tých filmov, pri ktorých sledovaní človek nemá šancu uhádnuť, čo sa stane o 5 minút, a to je veľké plus.. Ani neviem prečo som sa tomu tak dlho vyhýbal.. 80%. ()

Dalajlada

Oculus má něco do sebe. Nenajde se tu moc lekaček. "Hlavní" zloduch není nijak extrémně strašidelný. Pocit horroru navozuje pocit bezmoci z toho, že nevíte co je pravda a co jen zdání. Prolínání se přítomnosti s minulostí mi ze začátku lezlo pěkně na nervy, ale na konci, když se oba děje začaly proplétat, tak už mi to tak nepřišlo. Co mi vadí nejvíc je to, že zde není vysvětleno vůbec nic. ()

lukas.pukas.

Osobně se mi to líbilo , časove střihy byly dobře provedené pěkně na sebe navazovaly, atmoška byla potržena docela dobře provedenou zvukovou stopou . Uměl bych si klidně představit i pokračování .65% ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)