Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

Whitebeard

Zrcadlo, zrcadlo… Nesympatičtí a slabí herci, mám na mysli naši sourozeneckou dvojici hlavních hrdinů. I to zrcadlo jsem si oblíbil víc. Problesky mladších a starších sourozenců byly celkem nepřehledný, dalo se v nich lehce ztrácet. Film zachraňuje relativně dobrá atmosféra a některý scény jsou vyloženě povedený. Za mě průměr. 3* ()

helraiser

V dnešní době narazit na něco takového jako je Oculus se dá považovat za zázrak. V době kdy si divák pod pojmem horror představuje gejzíry digi krve a nebo hromadu lekaček, toto působí jako pohled z jiného světa. Opravdu úžasná podivaná, i když ne pro každého. Tady rozhodně nečekejte nával akce, či gejzíry krve tady jde o atmosféru a plíživí děs což tu funguje naprosto skvěle. Příběh je jednoduchý, zlo ukryté v zrcadle a dva sourozenci kteří s tímto zlem mají nevzřízené účty. Příběh má vlastně dvě části, přítomnost a minulost, které se navzájem prolínají a kupodivu to tentokrát opravdu funguje. Tohle se skutečně povedlo, opravdoví zážitek i když ne úplně pro každého. ()

jauzdu

Celý příběh i finále je průhledné jak moře na Maledivách a děsu jsem cítila asi tolik, jako kdyby přede mnou ve vzdálenosti 20 metrů proplavala ančovička. ()

deepspace101

Posadíme se před zrcadlo, nasadíme si paruku, zahrajeme si na violoncello a budeme předstírat, že po pěti minutách nevíme, o čem to bude a jak to dopadne. Nezáleží, jestli je spouštěčem strašení/bláznění špatné svědomí, pocit viny nebo prokletý předmět, když je to pořád na jedno brdo. Řemeslně zvládnuté slušně, zahrané obstojně, ozvláštněné ničím. ()

bif

První třetina vypadá dramaturgicky zajímavě. Čím víc ale minuty ubíhají (a že jich je zbytečně moc), tak vám začne docházet, že se jedná o mělký film, který vám nedá žádné uspokojivé rozuzlení. Konec je obrovské zklamání a o tajemném světě duchů se nedozvíte vůbec nic. ()

Kubc6a

Flanagan točí fajn věci. Prolínání mezi realitou a minulosti, duchové, co umí děsit tím, že prostě jen stojí a nic nedělají, a není třeba dělat jumpscary. Je to fajne, škoda ten konec, ale je to Flanagan, ten není moc na šťastné konce. ()

Denila

Musím tomuto dílu dát 4 hvězdy. Ne, nebylo to až tak strašidelné, ale něco to ve mě zanechalo. Zmatený příběh, že nevíte co je teď a co bylo tehdy. A já si tento způsob zamilovala! Ztrácela jsem se v tom a jak ráda! ()

Eventyrer

. MOžNé SPOJLERY - Na jednej strane je koniec geniálny, no na strane druhej ma ako diváka ochudobnili o pomstu tomu skurvenému zrkadlu! A tá chudinka ryšavá sa tak snažila a ako to s ňou dopadlo? Neviem či som nadšená, alebo nasratá. Je možné, že obe varianty sú správne, no ten chudák jej brat. Len kvôli tomu mínus jedna hviezdička. A to sa toho ani nechcel zúčastniť. ()

vlado90

Cakal som uplne nieco ine aspon podla toho hodnotenia a komentarov. Jedno velke sklamanie pre mna. Neda sa to porovnat s Insidious a Conjuring v ziadnom pripade je to omnoho slabsie. Cely film je prepleteny s minulostou vzdy sa to mota pritomnost a minulost a je to dost nudne kym sa nieco zacne treba cakat. A ku koncu sa ani nevyjadrujem, z toho napadu s prekliatym zrkadlom sa dal urobit uplne iny perfektny horor skoda. ()

Franc1s

Po nějaké té době, konečně zase horor na který se dá koukat. Napětí, správná atmosféra, zamotanej děj, lekačky a povedené finále nic z toho zde nechybí. Hodina a půl pěkné duchařiny, i když občas už mi vadilo až moc to prolínání minulosti s přítomností. Ale i tak 7,5/10 a rád si počkám na další horory od tohoto tvůrce ()

bakeero

Trošku netradiční forma vyprávění, ale jinak vlastně jenom další z řady. Podívat se, obstojně se u toho bavit, ale za týden zapomenout... ()

Shaleman

Proč dávám 4*, když je to tak neoriginální, předvídatelné a poměrně proprané duchařino? Já vám ani nevím, prostě se na to dobře koukalo :) ()

Veronica27

Tak od tohoto filmu jsem čekala více.Vkusné zrcadlo na zdi, které by se mi hodilo taky do pracovny. Občasné halucinace postav, které způsobuje ono zrcadlo, zvadlé květiny a větší teplota v pokoji. Pro mě tady tohle bylo naprosto bez akce, ale na zabití času dobré . ()

Pavel82

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi kdo zemře další. Podobné horory s prokletými špígly, kuchyňskými spotřebiči, či záchodovými pomůckami nepatří k mým oblíbeným, protože jsem přesvědčený, že už bylo řečeno dost. Tenhle film na to proto jde trochu od lesa a místo, aby se nás snažil trapně, průhledně a neúčelně děsit, snaží se nás pozvolna dostat do atmosféry těžké paranoidní schízy a absolutní bezmoci. Kdy společně s oběma hlavními aktéry vlastně vůbec netušíte, jestli jste tam, kde jste, jestli jste ten, kdo jste, jestli děláte to, co děláte a jestli skutečně říkáte to, co říkáte. Nechápete? Potom jste na správné cestě. 70% ()

Kingjiri

Herci i filmařský řemeslo jsou v rámci danýho žánru lepší průměr. Sympatická je i snaha o netradiční způsob vyprávění (minulost vs. přítomnost), byť by těhlech prostřihů mohlo být kvůli lepší orientaci v příběhu míň. Budování atmosféry ale vychází tak nějak napůl. Děj totiž plyne příliš pomalu a správný napětí přichází až s blížícím se finále (závěr dobrej). Takovejhle slušnej námět by si určitě zasloužil lepší dramaturgický zpracování, který by přidalo víc napětí, akce i lekaček, což by mohlo mít za následek pořádnou atmosférickou žánrovku. V tomhle provedení jde jen o solidní průměr. ()

Rawar

Až za nějaký čas odcestuji dožít poslední zbytky svého života někam na venkov. Pořídím si do starého, cihlového domu také obrovské, gotické zrcadlo. Se svojí početnou rodinou a věrným psem, budeme o tento artefakt pečovat a s bázní před ním budeme klekat, abychom neprobudili dávné, démonické síly, stravující duše ubohých smrtelníků. Protože co dneska ty leštěné, pevné látky s vysokým obsahem oxidu křemičitého dokáží by udivilo i nejednoho vymítače. Příjemné, mrazivě strašidelné dílo s párem opravdu nechutných scén (ovocná žárovka), které dokazuje že i zrzaví lidé, sic nemajíce duši, dokáží cítit i velice lidské emoce, jako je třeba strach ()

lakart

V konečném výsledku se jedná o velmi povedený horor, který v mnoha místech překvapí především svým neobyčejným stylem vyprávění. Velmi mě bavilo neustálé prolínání dvou časových realit, ve kterých jsem se neztrácel a přesto jsem měl chvílemi pocit, že se odehrávají současně. Jediné, co bych vytkl, je samotný závěr, který jsem očekával rafinovanější a zajímavější. 80% ()

lol xD

Co se týče lekaček a husí kůže až za krkem, to nečekejte. Ale po stránce psychologické je tento horor fakt luxusní. Přesně vidíte, jak se psychika hlavních postav mění. Začínají hádky, vzpomínky na minulost, manipulace vědomím a k tomu je vše skvěle protkané příběhem, který zažili jako děti. Přes všechno opatření a chytře vymyšlené plány nad zrcadlem stejně nevyhrají, protože hlavě se prostě nedá poručit. V jednoduchosti je krása a tím myslím to, že tady celý film nelítá krev sem a tam. To vůbec ne. Nic přehnaného, ovšem scény, kdy vám zatrne rozhodně stojí za to. Třeba finále je opravdu nečekané a vezme vám dech. Film má hlavu a patu, divák pochopí děj a v ničem se neztrácí, což se u psychologického snímku plus. ...Nechtějte si koupit takové zrcadlo. :D ()

RajAthen

Komornější horor o zlu zabydleném v zrcadle a jednom smolaři, který dvakrát v životě vstoupí do téže řeky. Posedlost hlavní hrdinky a množství vyzjištěných informací v rámci vysvětlení pravidel hry byla trochu přehnaná a jakkoli nic proti vědeckému přístupu proti mystickým silám, zde bylo s hrdiny vyjebáváno od začátku, což si zejména mladá dáma zasloužila dost sama. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)