Attack of the Puppet People

• USA The Fantastic Puppet People (více)

Choromyseľný výrobca bábik Franz má smrteľný strach z toho, že zostane sám, tak vytvorí prístroj, ktorý dokáže zmenšiť ľudí. Čoskoro si nahromadí skupinku zmenšených zajatcov, ktorých núti robiť mu spoločnosť. Keď zmenší svoju sekretárku Sally a jej snúbenca Boba, dvojica sa rozhodne bojovať proti dňom stráveným v úlohe bábik, snaží sa uniknúť a znova sa zväčšiť do pôvodnej veľkosti. (matriosa)

PKD

Tak takovouhle ujetinu, která nenudila ani na moment, jsem nečekal. Sice již nikdy neuvidím Johna Hoyta (který bude o 6 let později na palubě U.S.S.Enterprise pod velením kpt.Pikea v pilotu č.1 The Cage, jako séflékař) stejně, ale za tu bžundu a leckdy i vskutku napínavou podívanou....to když se např. zmenšení lidičkové rozhodnou využíti toho že pana Franze opět navštívil jeho kamarád z mládí, který vypadá jako Leninovo jednovaječné (nekecám) dvojče a oni se pokusí aspoň jednoho z nich zvětšiti do výchozího rozměru...tak to jsem si kousal nehty, jak to dopadne.;-) Sally byla moc pěkná (taky 50tky ne?) a alegantní od hlavy až k patě (doslova) a když ji ´´zlý´´ pan Franz již zmenšené, podává krásné šatičky (které jsme již před tím viděli na panence a které právě Sally pochválila, čímž dostává tato scéna squelle osobní rozměr) a miniaturní punčošky (doslova II.) to jsem byl velmi úchylně+roztomile potěšen. Jestli ji podával i ty apartní bílé lodičky, to jsem si nějak nevšiml, i když je pak měla na sobě.;-) Dnes by ji nejspíše podával ty úchvatné/elegantní kroksy:-/ Další topka jest např. volání (marné) na policii skrze hlasitou hudbu. To bylo cáklé a napínavé zároveň. Palce nahoru za koupání v plechovce aj. Rozhodně o řád lepší než režisérův, Kolosální Mr.Proper, na kterého se dívají v autokině nesmrtelný bard Agar a slečna sekretářka, která nastoupila (poněkud neochotně) do služeb pana ´jsem tak sáááám´ Franze. Jo, pokud by jen holka tušila, heh. Prý...práce snadná, plat dobrý. To tedy ano. Musím ale vytknouti 2 nesrovnalosti. 1. název není jen mimo mísu, když zde nejde o žádný útok, ale vždyť zde nejde ani o žádné loutky, ve smyslu hl. postav. To už spíše panenky, když už. Takže správně je to...Attack of the Doll People. Já osobně nejvíce preferuji 1 z prac. názvů, I was a Teenage Doll. Pitomé a zároveň geniální. A za 2., co se krucinál! stalo s ostatními po útěku z kufru v divadle???? Za to bych režiséra/scénáristu vykrákal za vlasy. Wikipedia píše...jejich osud zůstává neznámý. No, to teda fakt dík.:( Oni byli též důl. Ne jen ústřední pár, kterému to aspoň a v posl. chvíli vyšlo, což bylo natahováno vskutku na hranici stopáže filmu a mých rozjitřených nervů, po tomto úchylně/komediálním thrilleru. Nikoli horroru. Jedno z letošních 50tkových překvápek od kterého jsem čekal přinejlepším blbost...přinejhorším, nudu kombinovanou s blbostí. Delší stopáž, větší rozpočet na efekty a Neuvěřitelně se Smrskávající Muž má konkurenci. Byť ne tak vážnou, jako on.;-) ()

kaylin

Tenhle film vůbec v ničem nepřekvapí. Ve srovnání s "The Incredbile Shrinking Man" je to jen levná vykrádačka bez triků. No dobře, pár jich je, ale vykrádačka je to stejně. Film nenabídne nic moc nového, snad jen ten nápad s loutkami celkem ujde, i když to není nosná myšlenka a dál je zaměřeno jen na to, aby to vypadalo zajímavě. Nevypadá. ()

Campbell

Další béčko s Agarem který má nos jen na špatný filmy.... A ty já miluju. Společně tentokrát s Hoytem. Upřímě jsem čekal spíše to že malý lidé budou terorizovat okolí, ale ne. Jde o to že vědec se cítí sám a tak zmenší partu lidí aby měl společnost, a to sem jim samozřejmě nelíbí a začnou jednat. Je to blbost, ale celkově moc nenudí a po dokoukání jsem neměl záchvat zvracení. Efekty jsou ok, i když třeba auto co málem malý lidi přejelo bylo celkem srandovní. Rekvizity jsou výborné. Ale celkově film působí spíše průměrně. ()

Lima

Sugestivní název i plakát samozřejmě lžou jako když tiskne. Žádný útok malých lidí tu opravdu neuvidíte. Jde tu o to, že šílený výrobce panenek zmenší za pomocí speciálního přístroje šest lidí do velikosti loutky, uchovává si je ve sklenici a zahání jimi svoji samotu. Inspirace o rok starším, geniálním THE INCREDIBLE SHRINKING MAN je tu zřejmá a používají se tu stejné trikové fígle, ovšem v horší kvalitě. Takže je tu k vidění spojování obrazů z rozdílnými parametry, překvapivě funkční přední projekce stolu (na kterém pidilidi rozjíždějí svoje „radovánky“), věci v nadživotní velikosti, jako např. obří telefon, sklenice, kufr, mýdlo i koupání v plechovce se tu najde. Na druhé straně, v posledních deseti minutách pidilidi utíkají před děsivě nezvládnutou průsvitnou krysou, pobíhají před okatými zadními projekcemi ulice a zahánějí vzteklého psa (trikově to ale žádné terno není). Co také hodně pobaví, je typická Gordonova self-promotion, tentokrát hlavní postavy sedí v kině na jeho THE AMAZING COLOSSAL MAN a zjevně se jim to zamlouvá :o) ()

fisus

Vybral jsem si tenhle film podle názvu,protože jsem čekal nějaký liliputí útok na americké velkoměsto a těšil se na pravé nefalšované béčko ve stylu Plan 9 from outter space!Bohužel jsem se dočkal jen šesti malých lidiček trsajících na stolku,šplhajících po telefonním kabelu a koupajících se v plechovce.A závěrečná scéna s krysou už jen dokreslila celkový dojem.Staré klasiky chovám v úctě a vždy přehlížím nedokonalé triky s ohledem na dobu vzniku,ale tenhle snímek pro mě byl jedním velkým zklamáním!Škoda! ()