Bažanti jdou do boje

• Francie

Bidasses s'en vont en guerre, Les

• slovenský

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Turbulentná zábava plná preparádnych situácií, uťahujúca si zo sveta uniformovaných pravidiel a ľudí. Až na to zakončenie! Záverečný útok na farmu a následný viacsobáš svojou prehnanosťou a slepačím humorom a z toho vyplývajúcou nezaujímavosťou totiž narušil dovtedy kompaktne srandovnú parádu.(22.2.2005)

Muj oblibenej film s Les Charlots. Tentokrat se celej odehrava na vojne, takze vetsina vtipku vychazi ze zneprijemnovani zivota pana velitele. A je to fakt skvela sranda. Jeden vtip za druhym a vsechny super. Tempo trochu polevi akorat v momente, kdy se hlavni hrdinove dostanou na statek, ale jakmile zacne utok, tak se to zas rozjede. A ze jsou hlavni hrdinove velky sympataci musi bejt jasny snad kazdymu. Jasnejch 5*.(6.3.2007)

Né tak bláznivý jako jiní Bažanti, které jsem viděl, ale také se tu našlo pár slušných momentů, přesto zůstanu u třech hvězdiček.(5.1.2014)

Už i zvířata blbnou...(23.3.2012)

...jo jo, armáda nás ošatí... :-D)(11.12.2005)