Bažanti jdou do boje

• Francie

Bidasses s'en vont en guerre, Les

• slovenský

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Jedna z nejlepších bažantovek. Velitele Jacquese Seilera nemluví Miroslav Moravec, ale Vilém Besser.(29.3.2006)

Tenhle film jsem viděla sice už dávno, ale moc dobře vím, že když jsem byla malá, byla tohle jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Vtipná, srandovní, dobrá oddechovka.(10.6.2014)

...a ten ich veliteľ s dabingom Miroslava Moravca....extáza :-)(16.5.2005)

"No a? Mám se snad napudrovat??" --- Předčasný konec bažantů. :( Škoda, že to s nimi Zidi netáhl déle ...(12.9.2010)

Docela sranda. Množství vtípků už dneska klidně nemusí budit tolik pousmání jako kdysi, ale Zidi komedie točit uměl. Když se mu francouzští hudebníci Les Charlots svěřili do jeho režisérských rukou, vždy z toho vzešla poměrně vtipná komedie, mnohem vyšších kvalit než s jinými režiséry. Doba, kdy se mně parta Les Charlots líbila, je ale zřejmě nenávratně pryč. Děj mně přišel dětsky naivní až lehce přitroublý. Už to tolik neobstojí jako v čase své největší slávy, kdy tady v podstatě v kinech nic jiného nebylo. Kdo však není obeznámený s partou sympatických zmatkářů, by si měl doplnit filmové znalosti zhlédnutím téhle komedie a porovnat to s dnešní tvorbou, jak se za tu dobu výrazně posunula, možná i k horšímu. Celou část odehrávající se na statku vystřihnout, protože jen děj zpomalovala a přišel rapidní úbytek gagů. 60%(3.1.2012)

• - Ve filmu si zahrál tehdy pětiletý syn Jeana Sarruse, Dorian - chlapce z vesnice. (hankabar)

• - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

• - Ve francouzských kinech viděly film více než čtyři milióny diváků a jednalo se o 6. nejúspěšnější titul za rok 1974. Režisér Claude Zidi ve stejném roce zaznamenal podobný úspěch ještě s komedií Hořčice mi stoupá do nosu (1974) s Pierrem Richardem. (argenson)