Bažanti jdou do boje

• Francie

Bidasses s'en vont en guerre, Les

• slovenský

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Filmová komedie jak má být. Hudební skupina ostříhána a poslána na vojnu. V době uvedení v našich kinech povinná událost a velká zábava. Jo to byly časy :)(12.5.2003)

Skvelá situačná komédia s Les Charlots. Kedysi by som dal 5 hviezdičiek, ale časy sa menia.(20.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,100,000/60%/(20.9.2005)

Turbulentná zábava plná preparádnych situácií, uťahujúca si zo sveta uniformovaných pravidiel a ľudí. Až na to zakončenie! Záverečný útok na farmu a následný viacsobáš svojou prehnanosťou a slepačím humorom a z toho vyplývajúcou nezaujímavosťou totiž narušil dovtedy kompaktne srandovnú parádu.(22.2.2005)

• bassator

Třeba až zmoudřím změním názor, ale momentálně veškeří Les Charlots jdou mimo mě... - Viděno 1x cca - 0%(24.6.2011)

• - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

• - Přestože je film francouzský, znamenal ojedinělé setkání před kamerou pro dva významné italské herce - Paola Stoppu (plukovník) a Marisu Merlini (majitelka statku), kteří spolu hráli častěji v 50. letech v Itálii. (argenson)

• - Ve francouzských kinech viděly film více než čtyři milióny diváků a jednalo se o 6. nejúspěšnější titul za rok 1974. Režisér Claude Zidi ve stejném roce zaznamenal podobný úspěch ještě s komedií Hořčice mi stoupá do nosu (1974) s Pierrem Richardem. (argenson)