Bažanti jdou do boje

• německý

Die tollen Charlots - Die Trottel von der 3. Kompanie

• francouzský

Les bidasses s'en vont en guerre

• italský

5 matti vanno in guerra

• slovenský

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Asi nejlepší z komedií Les Charlots.. tahle konfrontace pohodářského salámismu se zeleným zupáctvím je geniální a některé scény jsou (pro nás co jsme měli s vojnou (tou opravdovou) tu čest osobně) i po letech nezapomenutelné (např. kontrola ešusů :-)(15.9.2008)

Jedna z nejlepších bažantovek. Velitele Jacquese Seilera nemluví Miroslav Moravec, ale Vilém Besser.(29.3.2006)

Turbulentná zábava plná preparádnych situácií, uťahujúca si zo sveta uniformovaných pravidiel a ľudí. Až na to zakončenie! Záverečný útok na farmu a následný viacsobáš svojou prehnanosťou a slepačím humorom a z toho vyplývajúcou nezaujímavosťou totiž narušil dovtedy kompaktne srandovnú parádu.(22.2.2005)

Možná ještě o fous lepší než jednička, čili příjemná zábava.(19.12.2006)

Tenhle film jsem viděla sice už dávno, ale moc dobře vím, že když jsem byla malá, byla tohle jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Vtipná, srandovní, dobrá oddechovka.(10.6.2014)

• - Ve francouzských kinech viděly film více než čtyři milióny diváků a jednalo se o 6. nejúspěšnější titul za rok 1974. Režisér Claude Zidi ve stejném roce zaznamenal podobný úspěch ještě s komedií Hořčice mi stoupá do nosu (1974) s Pierrem Richardem. (argenson)

• - Přestože je film francouzský, znamenal ojedinělé setkání před kamerou pro dva významné italské herce - Paola Stoppu (plukovník) a Marisu Merlini (majitelka statku), kteří spolu hráli častěji v 50. letech v Itálii. (argenson)

• - Jean Sarrus si v době natáčení filmu zlomil nohu při nehodě na motorce. Sádra obalená hnědým obvazem je chviličku vidět ve scéně, kdy jsou bažanti na kolotoči. (hankabar)