Banánový Joe přijíždí s bárkou plnou ovoce. Má sice trsy prvotřídních banánů, ale není mu to nic platné. Potřebuje nutně získat licenci, kterou požaduje mafie, ale ta se pro Joea stává nedostupnou. Silák zvyklý žít v přírodě se dočká ve městě pouze problémů. Útoky soupeřů řeší tak, jak jsme na to ve filmech s Budem Spencerem zvyklí - úderem obří pěsti. Pomůže mu jeho síla i k banánové licenci, nebo Joe vyřeší potíže jiným způsobem? (Warner Home Video CZ)

andrii

Se nebojí, nelekne. Záškodnických bójek, byrokracie. Vyráží. Má náboj v boji. Za svůj žlutý job, pod palmami. Nechť uklouzne po slupce ten, kdo má zálusk na sladká zákoutí. Jednu mu lupne. Megalomanovi, žroutovi. ()

Jizni Tlapa

"Kdo je ten Véna?Každej pořád o něm mluví"...jedna z nejlepších záležitostí samotného Spencera. Tradiční lepáky předloktím, líbivá muzika a tradičně duševně méně svěží záporák! ()

honz

Jeden z mála filmů s Budem Spencerem, který jsem v osmdesátých letech neviděl. Asi tehdy jako školáka by mě pobavil víc, ale musím uznat, že je to prostě klasika. Komedie, u které si jde odpočinout a zárověň se pobavit. "Véna":-) ()

noriaki

Bez Terence Hilla to Budovi Spencerovi tolik nesluší. Tady hraje ještě většího prosťáčka než obyčejně. Scenář toho občas využil, především ve skvělé scénce před televizí, ale většinou mu chyběla pohotovost a výrečnost modrookého parťáka. Takže za mě jen slabší průměr. V paměti mi asi zůstane jen vlezlá banánová píseň. ()

JohnSmith odpad!

Možná, že se ten film nakonec rozjel a byl super zábavný, ale po první půlhodině naprostých hoven jsem to prostě vypnul. ()

Styxos

Bud Spencer opět odrovnává lidi pomocí svých pěstí a cedí jednu hlášku za druhou, obzvlášť hlášku: "chtěl bych s tebou mít dítě" si budu pamatovat do konce života. ()

Georgex

Bud Spencer v roli prosťáčka žijícího v odlehlé vesnici, kde jeho jediný kontakt s vyspělou civilizací je cesta do města za účelem prodeje banánů, se dostane do spárů byrokracie. Zní to vtipně a ono to opravdu vtipné je, jelikož tato role byla na míru ušita tomuto populárnímu italskému herci, bohužel k úplné dokonalosti tomu chybí jediné, a tím samozřejmě je absence jeho neodmyslitelný herecký kolega Terrence Hill, nicméně je nutné konstatovat, že tato komedie se řadí k nejlepším samostatným kouskům a nese se v zaběhlém duchu komedií této nerozlučné dvojky. Bud Spencer nikdy nebyl žádný extra herec, nicméně do svých rolí vždycky skvěle padl, pobavil a zvládl je s velkou grácií, a jinak tomu není ani v roli Banánového Joa. Tato komedie rozhodně neurazí a pokud jste se právě vrátili z nějakého úřadu, udělá Vám rozhodně radost. Moje hodnocení 65% ()

SG-1

"Šel jsem k přepážce dvě, jak jste mě poslal, a ten bejk, co tam sedí, mi řekl, že mi rodnej list nemůže vystavit bez průkazu totožnosti." -Banánový Joe- ()

Han22

Nezávadná dobrodružná blbinka na noční. Banánový Joe jsem nikdy neviděl a docela mi to uteklo. Bud Spencer hraje tentokrát naprostého analfabeta, který ani nezná co je to televize, ale na malém ostrůvku se stará o děti, sklízí banány a prodává je za zásoby, což mu stačí ke štěstí. Jeho idylku přeruší zákon, protože Joe nemá licenci a nemá ani rodný list. Tak začíná strastiplná cesta za za licencí, kterou komplikuje velkoobchodník s banány, který chce jak jinak postavit fabriku a vykořisťovat nebohé domorodce. Bitek je  bohužel minimum, za břicho se smíchy popadat nebudete, ale pár scén je skvělých - boj s byrokracií nebo Joe v armádě vs. uřvaný seržant. Není to klasika, ale pohodovka s příjemnou reggae písničkou Banana Joe. ()

Balu...

Hahaha..Ti Italové sou děsní vymaštěnci. Styl jejich komedií je.. ..jakbychtořek.. ..specifický.. Věřím, že ovlivněn určitými látkami ( kupříkladu banánovým pyré) při nastolení určité atmosféry (obklopit se spoustou banánů) se to některým jedincům může líbit.. Mám rád banány ale tohle bylo moc i pro mě jakožto ortodoxního úchyla =) ()

Lukiš

Spencer umí hrát dobře i bez Hilla, všechny jeho fóry a bitky mám moc rád, ale tohle byla snad ta největší blbost co kdy natočil. Tohle by nezachránil ani Hill. ()

wosho

Málo podařená Spencerovka, ochuzená o Hilla. Steno jde ve vyšlapaných kolejí předešlých filmů italského obra. Bohužel ikdyž námět měl potenciál, minimálně jako oddechová a nenáročná jednohubka v duchu toho nejpodařenějšího co Spencer natočil. Nestalo. Akce je málo a ikdyž občas v choreografii bitek nalezlo něco nového, nestačilo to. Banánový Joe je jaksi nudný. Navíc ani herci se moc nepředvedli. Spencer je už krapek přestárlý, ale ještě formu má (navíc hraje všechny své role stejně). Problém je, že nemá žádné pořádné protihráče, či přihrávače, nebo parťáka. Zatímco v jiných svých solových projektech měl alespoň třeba Enza Cannavala, tady je nějaký blbý podvodník co leze jen na nervy. Celkově se jedná o jeden z nejméně podařených filmů tohoto herce, jehož mám sice rád, ale to neznamená, že mu vše odpustím. ()

Michalechal

Kdo má rád Buda Spencera, nemůže vynechat ani tenhle snímek. Film s výborným příběhem, humorem italským komediím vlastním a výbornými rvačkami s banánovou příchutí prostě stojí za shlédnutí. P.S. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů v dětství :-) ()

Paity

Banánový joe má rád banány, svůj bar a malého kluka, na kterého nedá dopustit. To je ale asi tak všechno. Celkově tomu filmu chybí takový ten śpád, který je u většiny filmůů s Budem Spencerem. ()