Šerif Hall (Bud Spencer) je obľúbený pre svoju láskavosť a ústretovosť. Na jednej z obhliadok mesta stretne malého podivného chlapca, ktorý tvrdí, že pochádza z vesmíru. Šerif sa snaží zistiť jeho meno a vrátiť ho rodičom. To sa mu ale nepodarí, pretože chlapec stále tvrdí, že sa volá H7-25 a pochádza z cudzej planéty. Zároveň sa ho pokúša presvedčiť svojimi mimoriadnymi schopnosťami a mimozemskou technikou. Šerif mu postupne začína veriť a stane sa jeho priateľom. O chlapcovi sa však dozvedá aj armáda, ktorá s ním má svoje vlastné plány. Chlapca unesú a šerifovi nezostáva nič iné, len oslobodiť malého mimozemšťana z vojenskej základne, aby si ho mohol včas vyzdvihnúť jeho otec, ktorý sa už blíži k Zemi z vesmíru. (TV JOJ)

duklak2

Velké zklamání. Čekal jsem více. Slibný děj, ale tvůrci nedokázali využít potenciál. Toho mimozemšťana měli ztvárnit úplně jinak a ne jen, že to bude obyčejný malý kluk, který bude mít nějaké zařízení (paprsek), kterým bude dělat neobyčejné věci. Mohli si také spustit Spencerovské bitky, kdy Bud všechny zmlátí a nikomu se nic nestane, ale Bud je jako vždy vítěz. Možná mé hodnocení je ovlivněno také tím, že tento film jsem neviděl v dětství, ale až teď v mé pokročilé dospělosti. Třeba se někdy podívám i na 2. díl. ()

nash.

Starman, E.T. Mimozemšťan a klasické mlátička Buda Spencera v jednom? Vypadá to jako zajímavý mix neslučitelných chutí. Výsledkdem je však fádní nuda, kterou nedokáže oživit ani těch pár vyjímečně vtipných momentů a bohužel ani nostalgie a jeho umístění mezi dětské filmy. V osmdesátých letech možná u capartů fungoval, o třicet let později už to však neplatí. ()

anli

Zvlastni mix sci-fi komedie a Buda Spencera,ktereho jsem mel rad uz jako maly kluk(kdo ne?),kde neni nijak vyrazny scenar ani rezie a vlastne ani nic jineho,ale Bud je standartne dobry a s malym mimozemstanem pusobi vtipne a pohodove a o to italskym filmarum slo.Je to klasicka nostalgicka komedie 70-tych let a je potreba ji hodnotit k datu sveho vzniku.Takze mu davam 55%. ()

Dado

Nostalgia je krásna, no zároveň i zákerná vec. Dosť u mňa zarezonovala aj po tom, čo som si jedno sobotňajšie ráno zapol televíziu a v nej bežal práve film Šerif a mimozemšťan, ktorý som ako decko doslova miloval a už si ani nepamätám, koľko razí som vkladal kazetu s ním do videoprehrávača a sledoval na všetky strany rany rozdávajúceho Buda Spencera, ktorému osud do cesty prihral malého a z môjho pohľadu dosť nesympatického mimozemšťana. Z pohľadu malého chlapca by som teda neváhal a šupol tomuto filmu 5*, no keď som na tento film natrafil po rokoch, premáhala ma nuda a občas som pochyboval, že ho dokážem dopozerať dokonca. Myslím, že najvhodnejšie bude, keď film zhodnotím zo súčasného pohľadu, do ktorého pridám štipku nostalgie, z čoho mi vychádza hodnotenie veľmi dobré 3*. (60%) ()

SNCIS

"Pojedeš domů? Jak se jmenuješ?" - "H-7-25." - "Taky mimozemšťan, že jo?" - "Ano." Bouchač Spencer v milé komedii o zatoulané mimozemšťanovi. Vtipná část byla ta s mluvícím koněm a pokec u generála, takže označení komedie je správné. Vytknu střih ten je v některých momentech divoký: Scéna s vojáky, když odvádí mimozemšťana do letadla nebo ta jak Spencer zapaluje papír palcem. Pokud budete dobře koukat, tak si toho hned všimnete. "Teď jsi mimozemský šerif." - "Jsem hodně mimo, ale ještě víc zemský." Nicméně mi to celkem sedlo, ale podruhé se na to, už asi nepodívám. - 70%. ()

• Po úspěchu filmu E.T. Mimozemšťan (1982) a dějové podobnosti obou filmů, se tento film začal začal uvádět pod alternativním názvem „E.T. and the Sheriff“. (Jan.Kanak)
  • Film se odehrává a také byl natočen ve městě Newnan ve státě Georgia, USA. (Jan.Kanak)
  • Všechny scény, kde se poprvé setkali šerif (Bud Spencer) a H7-25, se natáčely v Six Flags Over Georgia. (Jan.Kanak)