Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

hEROic

nechtel jsem tomu dat 5hvezd, fakt ne... ale zjistil jsem, ze ikdyz jsem Mrazika uz dlouho nevidel, pamatuju si neuveritelne moc vytecnejch hlasek a je to proste dobrodruzo jak svina... ruku na srdce, to jsou hned dva duvody proc miluju filmy :) 85,5% :-D ()

hororwatch

je to jedna z těch pohádek na který se člověk může dívat každej rok kolem silvestra pořád dokola a líbí se mu( tedy alespoň mě jo) ()

CyriC

Možná je to jen tím, kolikrát jsem byl nucen tento výtvor shlédnout, ale já tak strašně moc Mrazíka nesnáším! Příšerně pitomý kýč s gigadementním příběhem. ()

Luk Skywalker

Ruská pohádka, která u nás zdomácněla a stala se (před)silvestrovskou tradicí. V originále jsem tento snímek neviděl, ale troufám si říct, že český dabing je skvělý. ()

Elyon

Jako malá jsem ho milovala. Ale po těch letech, když už jsem dospělá, nahradil tento vánoční film Otec prasátek. ()

Mortishka

Je mi to ľúto a nepochopím ako môže byť toto v TV ako vianočná tradícia ja fakt túto ruskú rozprávku naozaj nemusím. Vždy mi bola nesympatická už odmalička. Riadna primitívnosť. ()

BOURQUE

Rozprávka, bez ktorej by som si nevedel predstaviť medzi Vianočné sviatky! Absolútna kultúrna záležitosť s prekrásnou Nastěnkou! PS: Marfuška+orechy a Marfuška+cibuľa = neprekonateľná!!!! Osobné hodnotenie: 94% (*****) ()

lemonova

Skvelá rozprávka, z ktorej si pamätám hádam najviac vtipných hlášok. Jediné, čo mi vždy vadilo, bola tá bleskurýchla romanca medzi Nástenkou a Ivanom - jedno minútové stretnutie, a bola z toho osudová láska ;) Na sviežosti a malebnosti to však Mrázikovi rozhodne neuberá. ()

burton

"....počkejte do jara, spadnou..."...kultovní pohádka s kultovními hláškami, stokrát viděná, některými zatracovaná, jinými, čím více viděná, tím více oblibovaná. Každopádně je geniální. Miluju Babu Jagu, nadabovanou panem Filipovským a její repliku o kožíšku často používám, když mi někdo! kritizuje ten můj!!! ()

Rathalos

Klasika vsetkych klasik na Vianoce,ruska rozpravka,ktora nikdy neomrzi,vzdy si ju velmi rad pozriem a Nastenka a jej oci,juuuj,krasa,je zlata...:-) ()

MartinX.

Proč je Mrazík takový fenomén v ČR a na Slovensku (a podstatně méně třeba ve své zemi původu, v Rusku), není až tak těžké odvodit. Pohádka zdařile mixuje humor s více či méně nápadnou moralitou, což je pro naši mentalitu typické. Najdete to totiž nejen u českých pohádek, a to i u těch z 50, let (Pyšná princezna nebo Princezna se zlatou hvězdou), ale i třeba u filmů nové vlny 60. let... Kromě toho měla popularita pohádky ještě další aspekty, Rusy zobrazuje tak, jak si je náš lid s chutí v dobách minulého režimu představoval: trochu hloupé, trochu vyšinuté, některé namyšlené a arogantní, jiné se srdcem na dlani. Korunu tomu přidává mnohokrát zmiňovaný český dabing (a také česká podoba scénáře a písní), který je skutečně mimořádný. ()

GMVajgl

Velmi stručný, jednoduchý film, který se ovšem svými přehnanými vzory hluboce dotýká běžné lidskosti. Hlavní hrdina prochází velmi naivně zjednodušeným, avšak převratným osobním vývojem - od toxického egocentrismu přes sebereflexi k altruismu. Protagonistka zas odráží snad jakýsi ideál ruské uťápnuté ženskosti. I ostatní postavy jsou až téměř dokonalé archetypy. Je to celé přehnané, ale přitom takové nadčasově dojímavě lidské - viz Nastěnky žert o medvědí kůži na Ivanově tváři. Dokonce tu není ani žádná do očí bijící propaganda (jako že by baba jaga nosila cylindr, frak a monokl). K tomu osobitá hudba, písně, které zlidověly, krásný český překlad. ()

mala_kea

Díky českému dabingu tahle ptákovina dostává jiný rozměr. Vysoké hodnocení přisuzuji tomu, že je to vánoční kult. Pro mě jen bolševický marast. ()

Johny M.

Mluvit v případě týhle zhovadilosti o kultu mi přijde jako (filmový) rouhání. Každoročně reprízovaná blbost, po který už ani v Rusku neštěkne pes... ()