Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

gu-staff odpad!

Dávat tomuhle paskvilu lepší hodnocení jenom proto, že nám ho rudoši cpali rok co rok (a bohužel se v tom pokračuje i pokom.), to by byla chyba. Navíc mi už leze na nervy, jak z něj někdo dělá kult. Proboha, co je na něm kultovního ? Ty Dejdarem omleté hlášky ? Ta kýčovitá barevnost ? Ta otevřená ruská duše ? Pro mně stejný pytel jako Slunce, seno apod. "kultovní" sratšky. ()

790511

Když se pokusím abstrahovat televizní kult, který pohádka získala a dívat se na ni jako na každý jiný film, musím říct, že mě dokáže pobavit a zdá se mi slušně natočená. Není to odfláknutá práce. Vidím, že režisér si svou vizi uměl pohlídat. Triky jsou dost primitivní, ale není ostuda vystačit si s málem. Snad většina triků spočívá ve zpětném chodu filmu; takto udělaných záběrů je tam opravdu požehnaně. Postavy mi připadají dobře vykreslené i zahrané. Nasťa je sice nechutně přeslazená, dědeček Hříbeček je spíš takový malý frustrovaný hajzlík, ale to už k věci patří. Oceňuji, že dost věcí tvůrci dotáhli do vtipných detailů: sáňky ve tvaru prasete, které počkají až kocour Mourek splní svou misi, aby jej dopravily zpět do chaloupky - to je organizace jako v mafii. Nemusím tento film za každou cenu vidět každý rok, možná proto je pro mě stále ještě stravitelný. ()

RomaS

Věřím tomu, že v Rusku Mrazík zdaleka nedosahuje takové známosti jako u nás. Tuto pohádku si český národ přisvojil a každoročně pouští v TV ve vánočních svátcích vedle českých klasik. A taky věřím tomu, že nebýt nejlepšího českého dabingu, který jsem kdy slyšel, tuto pohádku bychom neznali. ()

Pathetic

Slogany z této pohádky zná každý a je to ruská nejkrásnější pohádka která už dnes patří každoročně k vánocům.Klasika. ()

Lady_Tei

Naprostá klasika. Zima bez Mrazíka by nebyla tou pravou zimou. Neustále nadávám, že nám Američané vnucují svého Santu, ale ruský Mrazík mi nevadí a nikdy vadit nebude - je to nesmrtelná a dokonale naivní pohádka, kterou si nikdy nenechám ujít. ()

Dream Dealer

Je zajímavé porovnat psychologii hlavního hrdiny (ivana) s hlavními hrdiny českých pohádek (král Miroslav) Možná to ukazuje k čemu vedou rodiče děti v rusku a k čemu u nás (a možná ne :-) ()

MFZB

Pekná rozprávočka, ktorá je dobrá tak na nedeľné populudnie. Už aspoň viem, čo budem hrať na stužkovej... ()

Dr.Diablo

Omlouvám se těm kdo považují tuhle sovětskou pohádku za kýč. Já prostě musím dát plný počet. Nebít téhle roztomilé pohádky. Tak nevím jak bych přežil 3 roky života v sovětském svazu. V televizi tam vůbec nic nedávaly a v kině už vůbec ne. Sice se během mého pobitu zrovna SSSR rozpadal, ale začátky byly krušné. ()

Marty_cihi

I když je to sovětská pohádka, tak je naprosto famózní. Viděl sem ji už nesčekněkrát, vlastně každý rok před silvestrem a asi mě nikdy neomrzí. I když sovětské snímky vůbec nemusim, tak Mrazík je asi vrchol jejich kinematografie. ()

Paul36

Hezká ruská pohádka, kterou jsem zhlédl už mnohokrát a pokaždé mě dokáže pobavit. Každý rok o Vánocích se na Mrazíka vždy rád podívám. Velkou zásluhu na mém hodnocení má vynikající český dabing. ()

Farei

Ještě tak dva roky zpátky mi stačilo spočítat kolik mi je let, abych věděl, kolikrát jsem Mrazíka viděl. Ano, každé Vánoce tu byl vždy znovu a znovu :-) Tři hvězdičky má prostě proto, že to je nehynoucí klasika a při některých scénách se člověk i podvacáté znovu zasměje ("Pevný luk a hbité střely":-) ()

Ivulla

Podle mě je to parodie, ta pohádka si dělá legraci sama ze sebe a proto je tak poutavá. Všechno je tam přehnané a zdůrazněné jako v karikatuře. Na což jsem přišla asi po150 zhlédnutí během posledních 2 let díky mým dětem. Sama jsem ji ve věku nevinnosti viděla jen párkrát, naši nepodporovali vysedávání u TV. Jako dítěti se mi líbila hlavně díky záběrům zasněžené krajiny (sníh až po kolena), která u nás byla v době mého dětství poměrně vzácná. A taky oceňuji veršované dialogy. ()

BlueNeon81

Nesympatický, odpudivý, otravný, nepríjemný a donekonečna furt reprízovaný film, ktorý som nikdy za celý svoj život nebol schopný pozrieť raz na jeden šup. Najhorší import zo sovietskej kinematografie. Hviezdička za Nataliu Sedychovú a dabing. ()

whimsy

Totálny ruský psychedelic, z ktorého si aj tak vždy zapamätám len pobehujúci dubák, červené gumáky, babu Jagu, medvede a to, že ak sa niečo nezopakuje 10x, tak ako by to ani nebolo... , ale aj tak je to zábavné (nejlepšie pozerať po častiach, každé vianoce inú scénu a ono to do seba nakoniec aj tak nezapadne) ()