Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Figu

Opět jeden příběh točenej v zásadním roce hystorie Československa a stejně jak název napovídá, je něžně odvykládanej a na pohodu zkouknutelnej. Hynek Čermáků už v roce 2013 ukázal všem svůj velikej hereckej potenciál a né nadarmo šel kvalitou hrozně moc nahoru. A jinak ozdobou filmu je něžná barva zrzavá a to je velkej podíl úspěchu. 60% ()

cariada

Příjemný film, o kterém jsem neměl ani páru , že vznikl. Hynek Čermák je tu výborný. Je to nenucené a zároveň humorné, ale i poetické. ()

Rodriguez

Ať už se příběh skutečně stal nebo nás tvůrci nakrmili pohádkou je stejně jedno, jako to, že zítra bude možná stát bochník chleba pouze polovinu dosavadní ceny! Něžné vlny jsou klasickou romantickou komedií, která snad ani nemůže urazit. Hlavně prostředí z Jaroměře mě velice potěšilo a velice děkuji, že to tvůrci stihli než byl most poníčen povodní.... 75% ()

Lanark

Něžné vlny potěší v detailech, ale rozčilují v celku. Ano, oči Lucie Šteflové a nohy Táňy Pauhofové jsou opravdu krásné - problém je v tom, že Jiří Vejdělek kolem nich staví celý svět, včetně historických reálných událostí. Ženy v podobě něžných vln uvádějí do pohybu svět mužů, který by jinak nestál za řeč. To, že čeští filmaři staví své mužské představitele do rolí zasněných romantiků, kterým svět ubližuje a je potřeba jich především litovat, jsem si už zvykl. Přijde mi to hloupé a ufňukané, ale budiž. Vejdělek to však zahání do extrémů. Vše se točí jen kolem žen a touze po nich. A jediným společenským hybatelem je sex. Možná to opravdu k dobré komedii někomu stačí, mě bohužel ne. ()

necisty

Pohodový, příjemný a krásný film s krásnými zrzkami a těch je pánové přiznejme si velice málo. Jen ten borec vypadal jak Justin Bieber. ... Drobný, pojď sem. .... To bude tenisový loket. Z čeho? ()

PROCESOR

Láska a zamilovanost je hezká v každé době a cestičku si vždy najde. Jezuinky! V tomto snímku mi přišlo, že tý romantiky bylo místy na mě až moc a některé scény byly zbytečně rozvláčný. Nicméně sem se dobře bavil a i se zasmál. Taková pohodička na nedělní odpoledníčko. ()

zette

Na filmu je nejzajimavejsi doba, ve ktere se dej filmu odehrava. Nektere scenky se povedly, vtipne. Cermak potesi, Budar pobavi. Skoda, ze je film vsuvkami prerusovan, moc melancholicke a kycovite a rusi jinak dobry film. ()

pakobylka

Věrohodné kulisy - a patrně i dobrý úmysl, leč dosti bezradné zpracování s naprosto nevěrohodným výsledkem. Těžce umělohmotné scénky se toporně prodírají vpřed, zpátky ni krok zkrz těžce umělohmotnou atmosféru, takže oku lahodící scenérie, pár dobrých vtípků a drobné poetické vsuvky nemají prakticky žádnou šanci vylepšit celkové skóre. Mimo to: 1) Vojta se projevoval sympaticky pouze jako malé dítě, jakmile vyrostl ... škoda slov; 2) Momentky se stetoskopem pokládám za nejlepší z celého filmu. Mohla je předčit scénka s laboratorním - vlastně spíš školním potkanem, kdyby zmiňovaný hlodavec ve finále nezměnil jen barvu, ale i živočišný druh (potažmo i rod, jen čeleď zůstala stejná); 3) Chápu, že pro některé vybrané filmaře to může být obtížně stravitelné, leč (světe div se !) v časech reálného socialismu kromě branné výchovy existoval v rámci základního i středního školství POVINNÝ PLAVECKÝ VÝCVIK, takže si lze jen s notnou dávkou fantazie představit, že by si hlavní hrdina coby teenager jen cudně smáčel nožku ve vodě a choval se přitom jako bázlivý malý capart; 4) Jedlé houby všeho druhu a čtyřlístky coby štěstí přinášející mutace jetele se v neobvyklém množství vyskytovaly až v roce 1987, t.j. ROK PO VÝBUCHU ČERNOBYLU; 5) Vtažení milého Vojty do revolučního dění roku 1989 je sice dobrý, leč poněkud tragicky zrealizovaný nápad, ostatně jako spousta předešlých ... 2,5* ()

Juto

Na film sa pozeráme očami rozprávača Vojtu, ktorý spomína na svoje dospievanie, takže pre svoj nostalgický filter má Vejdělek isté alibi, pretože detstva si všetci idealizujeme. Všetko má ale svoju mieru a v nežných vlnách režisér mieru vkusu prekročil. Problém nie je len v gýčovité poetike, ale aj v nevyrovnanosti deja. 4/10 ()

dr.fish

Začnu tím lepším. Kamera je příjemná, občas vtip zasrší a je zde Jan Hartl. To je zhruba vše. Casting je trestuhodný. Nevím čí ty děti jsou příbuzné, že je obsadili do hlavních rolí, ale zejména oba Vojtové, mladý i ten starší jsou hrozní a poslali ten film úplně do kytek. Hudba ve filmu je takovou typickou muzikou pro němou grotesku a snaží se nás asi donutit ke smíchu. Tím jen dotváří dojem bezradnosti. Scénu se spuštěním Sametové revoluce považuju za pěknou trapárnu. Tempo je pomalé a příběh nemá žádný přesah, takže na pozadí není absolutně nad čím přemýšlet. Myslím, že už filmů o normalizaci asi bylo natočeno až dost...50% ()

Radiq

No tak to mě teda nepotěšilo, nepotěšilo, nepobavilo. Najde se hodně věcí, co mě tam sralo. 1) ten ksicht Roberta Cejnara, kterej vubec nebyl retro, ale spíš vypadal jak nějakej podělanej Bieber nebo jinej šulin ze současnosti. 2) celkově mi to vubec nepřišlo moc retro, kromě oblečení a několika účesů, ale jinak z toho vubec nedejchala socialistická atmosféra. 3) výběr herců, až na Lucii Šteflovou, Dyka, Čermáka a Budaře byl hodně nepovedenej - hlavně ti haranti byli podle mě zkurvení protekční parchanti zralí na ranu a divat se jim na ty jejich městsky ksichty bylo utrpení Radiqa. 4) podobnost mezi otcem v depresi z Báječnejch let pod psa byla trapná. 5) předvídatelnost většiny vtipů, ktery tim pádem často ani vtipny nebyly, byla velice předvídatelná. 6) Ani ta Pauhofová se mi tady nelíbila. 7) Děj docela suchej a k tomu idiotské situace (např. týdeník o nepovedenym pokusu přeplavat kanál La Manche, ale bylo jich tam mnohem víc), ktery pusobily jak pěst na oko. Ke kladům filmu kladu několik povedenejch fórků, ale žádny velky chlámačky, jenom tak na pul bránice. Pak je to už zmíněná Šteflová, která je fakt hezká. ()

WinnJets

Žádné veliké umění to samozřejmě není, ale ta pohodička, nadhled i příjemná atmosféra, která z toho sálá fakt stojí zato. No a těch pár rozkošných stvoření něžného pohlaví, taky není zrovna k zahození a co víc si vlastně od téhle oddechovky přát..:) ()

sator

Takovej nevinnej rodinej relax na pozadí totality----zbývá možnost pojmout jako oslavu zrzavých... Šteflová, Halouzková Pauhofová, Kerekes...--když oslava příběhu nenastala.. ()

kocik1

Citace z filmu: Co by nám asi tak rusáci mohli přinýst dobrýho? Leda tak velký h....o. A co by nám tak asi Vejdělek mohl natočit dobrýho? Leda tak ...no co si mám asi tak myslet o fórcích typu: "Jaké I/Y se píše ve slově "ŽIVLY"?" "No, tvrdý, ne?" "A po L?" Ty 2 hvězdy jsou za opravdu pěkný romantický vizuál. Mohly být i 3, ale za "Máme holé ruce." jsem musela aspoň jednu sundat. ()

Lopezka1982

Příjemná letní komedie, hezké prostředí, dobré herecké obsazení. Jen mě mrzelo, že Vojta Dyk tam nedostal více prostoru, za to ubírám hvězdu. Přináší nám jiný pohled na Sametovou revoluci. Jen mě film docela nudil, ale jinak doporučuji :) ()

andiek05

Občas to bylo trošku potrhlejší, ale líbilo se mi to a bavilo mě to. Příjemná komedie, u které jsem se zasmála a odreagovala. ()