Kirman

Vcelku dobrá kombinace žánrů. Očekávatelné lekačky, ale stejně jsem většinou nadskočil a měl z toho radost. ()

Hapretor

Podle skutečných událostí? - Pche ! - Ze začátku dost dobré, navnadí, napíná - ke konci už nudí a je to spíš trapné. Hlavně ta část vymýtání. ()

Brunky

Začalo to ako neokukaný horor, so sviežim nápadom, akčno-mystery-hororovým duchom a skončilo to...proste skončilo to strašne... ()

hEROic

naprosto super prekvapeni... skoda, ze se film nedrzel vic akcniho thrilleru a nakonec to spadlo do cisteho hororu, protoze prvni pulka je skvostna! spickova temna atmosfera, paradni postavy a ty hratky s kamerou a zvukem proste na jednicku, ja se fakt bal... posledni tretina ve stylu vymitace, uz na me takovy dojem neudelala, byt je natocena paradne... skvostni byli oba zaporaci, ti proste nemeli chybu... proto lehce pres 85% ()

BazzoxCZ

V tomhle filmu byly zbytečné strach rušící elementy...Smutné nebýt jich byl by na tom ten film u mě líp :( Amen ani jsem se nebál což je chyba ne? Ale některe věci mě překvapili a tak též obsazení tak co asi ty tři dám :D ()

Qeo

Ze začátku velmi působivé, ale děj se nějak sype a v posledních chvílích přechází do úplného patosu. I tak působivá atmosféra, diskutabilní herecké výkony a scénář. Horror se sice nezapře, ale je příliš rozdrobený do neucelených částí, že celkový dojem je spíše vlažný. Scéna s vymítáním ovšem originální. ()

Raziel_cz

Zkurveně znepokojivý film. Ono co taky čekat od režiséra The Exorcism of Emily Rose a Sinisteru. Sice tu není Jennifer Carpenter, ale posedlý Sean Harris je taky pořádně strašidelný. Navíc ta transformace lidí do zvířit, fuj. Akorát ten konec je skoro v kontrastu s masakrem, který mu předchází. Scéna vymítání podivně natočená, ale maximálně děsivá. Hudba od The Doors už nikdy nebude stejná. ()

figliar

Náboženský fanatizmus, vymietanie diabla a podobné duchárčiny idú na míle ďaleko od môjho vkusu. Ale keď sa jedná o dobrý film, so zaujímavým príbehom, tak posadnutosť vymyslenými bohmi, ktorý nás zbavia diablov a všetkého zlého prekúsnem. Nie príliš premyslený scenár zachraňuje Eric Bana a Edgar Ramirez, ktorý celý film vedú s démonmi vyrovnaný boj. Nejedná sa teda o žiadny klenot, no čakal som od filmu podstatne menej. ()

kkarx

Zatím všechny filmy, které jsem od tohoto režiséra viděl, byly výborně vystavěny s pevně vedenou režií ukazující vyspělost autora. Dokonce i jeho film určený jen pro video Hellraiser: Inferno je kvalitní podívaná a nejspíš i nejlepší Hellraiser (nejsem znalec série, ale Hellraiser jednička je nehorázně nudná slátanina). Tento film je další na téma exorcismus, údajně dle skutečných událostí (samozřejme s úpravami, aby se bylo na co dívat). Možná mohl být dotažen motiv o původu zla. Zápletka není moc rozvinutá, ale konec konců název filmu to říká poměrně jasně a řeší se především, jak se zlem bojovat. ()

P.J.2

Na jednu stranu dobré drama dle skutečné události ale tak vyostřené do mystična až to zabolí, kdyby se to drželo reálií tak super ale ty nadpřirozena to kazí, jinak Banovi role sedla ale lepší je v drsnější roli. ()

GOREGASM

Scott Derrickson plave v hororovém žánrů jako ostřílený olympionik a zatajený dech má divák po celou dobu jeho temného hororu se silnými prvky kriminálního thrilleru. Vážně a bez keců kvalitativně navazuje na špičkovou kvalitu svého předchozího psychoteroru jménem Sinister a Deliver Us from Evil potvrzuje, že špičkové horory mají i v prvoligové produkci stále své místo. Tvůrčí kvalita se projevuje na všech frontách. O Derriksonovi již byla řeč a áčkovému statusu zvýrazňují pevné křivky výborní herci v čele s mým oblíbencem Ericem Banou (proč ho sakra neobsazujete víc) a stále více interesantním Seanem Harrisem, který i bez pomoci epileptické kamery a střihu působí jako by z paralelně pekelné dimenze vypadl. Během filmu jsem se festovně lekl, mám dojem, třikrát, ale vždy na plné kalhoty, což taky dokresluje představu o jak precizní zážitek všichni na plátně i mimo něj usilovali. Takže počkejte až bude venku tma, zhasněte a můžeme začít. 90% ()

Deratizer

Nečekaně zajímavý krimi horor..........Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino docela silný zážitek sledovat, rozhodně stojí za pozornost. ()

BOURQUE

Postupne a pomaly vybudovaný scenár a napätie. Samotný príbeh a jeho jednotlivé časti sú silne inšpirované klasikami v tomto žánru, čo však vôbec nevadí. Prostredie (tmavé a opršané) a k tomu vybraná hudba takmer nemá chybu. Sympatický výkon od E. Bana a E. Ramírez. Záverečná „epic“ scéna je najlepšia, čo som v tomto žánre za posledné roky videl. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

MickeyStuma

Další filmové zpracování o posedlosti ďáblem a vymítání a opět na základě skutečného příběhu. Zajímavé by bylo se dozvědět, co všechno si scénárista do děje v rámci dramatizace přidal. Dramatický horor má vše podstatné, co takový příběh má mít. Napětí trvá téměř až do konce, což je dobrá věc. Temná atmosféra je zcela ne místě. CGI efekty jsou povedené, děsivé scény děsí, příběh i přes svou nenáročnost dokáže zaujmout, zkrátka filmová zábava se vším všudy. ()

Wallis3

Do pekelný řitě s celým Conjuringem. Tohle mělo hutnější atmosféru, alespoň co se conjuringové druhé části týče určitě. Bana, coby polda s temným hříchem, se teda moc ničemu nedivil-no když by na mě vypadla slušně hnijící mrtvolka, minimálně bych ohrnul nos a zase podělanej hepáč, ale jinak tomu nemám co vytknout. Snad víc toho pekla by mohlo příště být. "INVOCAMUS VI INGREDI AB INFERI" ()

helloween93

Zpočátku hodně slibná temná detektivka, která jako by z oka vypadla Se7en. Bohužel poté se Derrickson zaměřil na náboženství a posednutí ďáblem a výsledek zůstal někde na půl cesty, jsou tu totiž mrazivé momenty, ale i nudné pasáže protkané náboženským patosem. 3* ()

Rathalos

Od tohto filmu som ocakaval viac z toho,co som cital komentare,ale zase nebolo to zle,atmosfera bola temna,nechybalo napatie,lakacky boli slabsie,masky a efekty na slusnej urovni a zaverecny exorcizmus bol vyborny,desivy,len skoda,ze je tento thriller z vacsej casti zamerany na krimi stranku nez na tu hororovu,ale nevadi,styri hviezdicky dam...:-) ()

Whannell

Spousta, spousta věcí tam nedává vůbec žádnej smysl, sova, proč kurva straší ta dementní sova? A proč Doors? A proč teda SPOILER ty znamení nenakazili každýho, kdo to viděl, ne jen tu magorskou ženskou? KONEC SPOILERU A co se s tou ženskou podělo? A proč se to děje zrovna tam, kde se to děje? Na druhou stranu, hudba udělal Young fakt dobrou (zvukovej efekt s vrčením kočky je teda prvotřídní), pár scén taky není vůbec k zahození (rozhovor ve sluchátkách v hospodě, Marvin) a celkově režie je docela na úrovni, i když ji sráží naprosto debilní scénář. Párkrát jsem dokonce lekl. Atmosféra nic moc, napínavých scén si užijete dost, ale jen v první třetině (už ani nezmiňuju, že každá z nich je naprosto stejná - baterka + zhasnutá světla). Taky chybí lepší bubák. A i přes tohle všechno z toho nemám špatnej pocit. Jen jsem od toho neměl tolik čekat. A jsem rád, že to Vojtek konečně dal dohromady s Aragornem - ty dva se k sobě hodí. Jejich syn následuje hraničářskýho tátu v kariéře herce. A víte co - mně se ten chlap líbí! Případné PS: Argument "podle skutečných událostí" neberu. ()

Kadas97

Neporovnávajte s filmom Sinister!!! Sinister bol čistokrvný horor a toto je perfektná kriminálka s dusivou hororovou atmosférou. Opäť raz si tvorcovia nebrali servítku pred hubu a chladnokrvne natočili ako letí decko do priekopy alebo reálnu podobu mŕtvoly čo spadne z výšky. Sú to maličkosti ale hororovému fanúšikovi to tak nepríjemne urobí dobre. Vyháňanie porovnateľné s finále filmu Rituál. Nikdy som si nemyslel, že pesnička použitá vo Forrestovi Gumpovi môže znieť tak desivo. 8 z 10 ZMENA: Po preležaní v hlave a prečítaní knihy zvyšujem na 10 z 10 ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014