foto

Édgar Ramírez

  • nar. 25.3.1977 (41 let)
    Caracas, Venezuela
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se v Caracasu ve Venezuele.Edgarův otec pracoval jako vojenský atašé, a tak se rodina často stěhovala. Střídavě žili v Kanadě, Itálii, Mexiku, Kolumbii a díky tomu mluví Edgar plynule francouzky, španělsky, německy, anglicky a italsky.V televizi začínal v mýdlové opeře COSATA RICA. Poté následoval další romantický seriál SER BONITA NO BASTA.

Přelom nastal v roce 2005, kdy dostal pozvánku do Hollywoodu od T.Scotta, který ho obsadil do filmu DOMINO, kde hrál lovce lidí po boku K. Knightley a M. Rourka.Po návratu do vlasti natočil akční film EL DON a kriminální drama ELIPSIS. Další pozvánku dostal od P.Greengrasse v BOURNEOVU ULTIMÁTU, kde jde po krku M.Damonovi. Aktuálně brázdí kina thriller ÚHEL POHLEDU, kde Edgar v roli zlého hocha zastínil i své slavnější kolegy (D.Quaida,M.Foxe nebo F.Whitakera) Jeho charisma se opravdu nedalo přehlédnout. Na příští rok připravuje akční krimi ESCOBAR, který má pod režijní taktovkou Antoine Fugua (Training day,Odstřelovač).

Petr "vorenus" Mareček

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace