Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

HorrFi

Na Clowna jsem byl hodně zvědavej ale jsem docela zklamanej.. začátek byl super ale pak už to byl bohužel jenom tuctovej horor kde bylo hodně hluchých/prázdných míst.. scéna u malýho šikanisty doma byla super ale celkově bohužel zklamání.. ()

URBAN

Čekal jsem něco jiného a toto sice není špatné, ale vidím v tom trochu něco více než to nabídlo. Nemělo to tu správnou temnou atmosféru i když prakticky tímto sršel, jenomže to neuměl prodat. Veliká škoda. Nemluvě o tom že postupem stopáže značně upadá jeho kvalita. ( 12.7.17/MAC ) ()

Doudis19

Pak, že nejsou. Po všech stránkách kvalitní horor s opravdu děsivou proměnou hlavního hrdiny. Podobných filmů na způsob The Fly, se netočí moc, o to víc potěší když se čas od času, některý povede až tak, jako právě Clown. Kdo by nefandil titulnímu monstru při pohledu na rozmazlené parchanty všude kolem že!? ;-) ()

maxxxim

Jedna hviezda alias 0,1 % za novátorský prístup v rámci uvedeného žánru, inak ništ moc. Musel som to zaokrúhliť smerom hore, lebo keby som zaokrúhlil nadol, bol by z toho jasný odpad. Jeden pagljač a viacero nezmyselných failov typu na začiatku transformácie má bravlenec sily na rozdávanie, že by odniesol niekoľkonásobok vlastnej váhy resp. láme kostky na počkanie, ako by povedal Vlado, no na druhej strane vo finiši si nevie poradiť so ženou? Dúfam, že nie. Inak tie gastrovaskulárne potiaže mi prišli tiež ako prinajmenšom za vlasy pritiahnuté a za vlasy pritiahnuté, som len čakal, aby neobkadil nejaký krík, čučoriedník či nedaj boh malináč. Však v jednej zo scén to aj vyzeralo, že bol pristihnutý pri veľkej zmrzline, no nebolo tomu tak, nakoľko iba čupel a čakal na podnet v podobe nie rybích prstov. A najlepší bol final fight ale ešte pred tým jeho permutácia do podoby šóšu, kedy za jazdy autom šoférujúc pro longa mánus mu urve podrážky na botách a razom je z neho Aladin. No, späť k final fightu, kde je pagljačovi puckou uťatý tipec, tiež v pohode scéna. A na záver už len toľko, že v dnešnej dobe sa kruto točia horory bez atmosféry. A na ešte jeden záver ešte jeden fŕk, tiež by si tvorcovia nemuseli navzájom vykrádať nápady ako napríklad paralela s detským ihriskom, resp. atrakciou v tvare umelohmotného potrubia slúžiaceho ako "šmýkačka" v porovnaní s originálom alias kanalizačným potrubím z filmu IT, do ktorého je vcucnutý jeden z hrdinov ešte za mlada a po vypľutí je z neho poberateľ vianočného príspevku ku starobnému dôchodku. Naproti tomu v tomto filme je vcucnutý a následne do obehu vrátený v podobe pudingu. ()

Khumbac

Po nějaké době opět horor, kde se udrží napětí. Šáša je velice milí. Robka ze strachu odešla nandat si pleťovou masku, hlavně kvůli tomu, že tam hrají děti...což mě ještě více přikovalo v lužku. Při sundávání nosní bambulky si manželka nebrala servítky což potěšilo, ale při udělení povelu dítěti:"Jacku zajdi pro knihu a řetězy, chceš přece tatínkovi pomoct", mě pobavila :) Démonický oblek co nejde sundat je bezva nápad. ()

Copacabana

Predstava, že si zo srandy oblečieme kostým klauna a ten nám následne prirastie k telu, nie je vonkoncom lákavá, no v tomto filme sa stáva realitou. Ten, kto si ho oblečie sa spolu s ním začne obludne meniť a bažiť po malých detských obetiach. Podľa severskej mytológie totiž klauni vôbec neboli milí zábavní mužíčkovia, ale nebezpečné kreatúry žijúce v jaskyniach kam lákajú deti, ktoré s nimi nečaká nič dobré, a z jaskyne sa už živé nedostanú. Za každý jeden jesenný mesiac jedno dieťa. A teda na základe tohto mýtu sa bude pomaly uberať aj osud nášho klauna. Ako to celé dopadne?Treba vidieť. Musím povedať, že som čakala nejaký prvý plán, no bola som doslova nadšená nadupaným tempom hneď od začiatku, napätie bolo vynikajúco dávkované, od takých polosrandovných scén na začiatku (odliepanie nosa) až po vyšperkovaný dramatický záver. Osobitne by som ešte vrátila k tomu kúzelnému kostýmu, ktorý sa transormoval do takých podôb že mi ostali až otvorené ústa, a to je fakt rekord lebo ja klaunov ako moc nemusím, ale v takejto hrôzostrašnej podobe bol neodolateľný :). Ku koncu mi dokonca pripomínal Jokera. ()

filmmovier

Těžce průměrný horor, který má ovšem originální nápad (alespoň co se týče té mytologie) a nesmírně husté a působivé monstrum. Jinak je to ale docela nuda, u které se nebudete bát, jen občas budete lehce (ale příjemně) zneklidněni. Být to tak o dvacet minut kratší a udělat nějaké změny ve scénáři, mohlo to být opravdu, opravdu hodně super, protože v první polovině to funguje skvěle, v té druhé už jsem se místy lehce (a místy více) nudil, přesto jsem však poznal zajímavý filmový kousek, který ani zdaleka neukázal vše, co mohl. Herecky je to navíc taky docela slabota, ale zrovna do tohoto filmu se to tak nějak hodilo. Jsem rád, že jsem to viděl, rozhodně nelituju. Celkem 60%. ()

Honzek

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Kolik dětí sníš, tolikrát jsi klaunem - i takhle by mohlo znít motto filmu. Oblékat na sebe kdejaký zaprášený oblek a zvláště v cizím domě se moc nevyplácí. Nebudu to protahovat, tento snímek je velmi příjemné překvapení, které mě svou kvalitou vtáhlo do dětských let, kdy jsem si ujížděl na věcech jako třeba "TO" - jo, po dlouhé době jsem měl strach z klauna. ()

uiu

Po prvních 10 minutách jsem chtěla film vypnout a dát odpad té céčkové komedii z pera Elia Rotha. Jenže nakonec jsem ráda, že jsem vydržela ten fantasmagorijní začátek (chlápek najde truhlu s klaunským oblečkem, který si obleče a následně zjistí, že si jej nemůže sundat, červený nos drží napevno atd.) Film je totiž takový nekonzistentní, neboť začíná jako dementní komediální sci-fi, prostředek je takové depkařské drama a konec je hororový zážitek, co tu už dlouho nebyl. Konečně film, kde postava zabíjí uřvané fakany a poslední stádium transformace se může rovnat konci REC. ()

elanius

(40/2015) / Klaun je jedna z najparádnejších postáv pre akýkoľvek horor. A ten nápad s oblekom je bezchybný. Všetko ostatné e také "nič čo by sme už inde nevideli" ale chvalabohu Eli Roth vyprodukoval ďalší zvládnutý malý horor. (6/10) ()

YumiOkami

originalni film; nejdriv me strasne bavil, ke konci byl uz ale nudnejsi.. mozna pridat vice brutality by tomu pomohlo; ale jinak zajimavy snimek (hlavne na zacatku, ta postupna “promena” byla skvela). || ❝𝐈𝐭'𝐬 𝐧𝐨𝐭 𝐚 𝐜𝐨𝐬𝐭𝐮𝐦𝐞. 𝐈𝐭'𝐬 𝐬𝐤𝐢𝐧 𝐚𝐧𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐫... 𝐨𝐟 𝐚 𝐝𝐞𝐦𝐨𝐧.❞ 🤡🩸 ()

sheldonka.

Přišlo mi to strašně slabé. Maska klauna na konci sice vypadala, tak jak v hororu nejspíš má, taky bylo fajn, že hl. hrdina se ze zabijákem v kostýmu nehodlal ztotožnit, ale u toho veškeré plusy končí. Nešlo nic vidět, nebylo se u čeho bát. Podle mě další ze zbytečných hororů. ()

zigíš

Škoda, že to není víc posazené v hláškovacím módu, nic na plat, klaun, co nehláškuje je takový nějaký vlažný, poloviční (!) taky trochu prostříhat a účinek by byl intenzivnější. Ale jinak parádní origin (pokud by clown byl začátek franšízy, jakože není) ()

U.Tarare

Klaun co žere děti - zas taková pecka to neni co se námětu týče. Chvílema se to tváří spíš jak komedie a nad špatnýma hereckýma výkonama a vymaštěností většiny postav by nejeden zabrečel. Propadák to přímo neni, kouknout se na to dá, ale nic nového to nepřinese a rozhodně to nenadchne. ()

zolo23

Priznám sa od Eliho Rotha čoby producenta som čakal viacej Gore, všetky "vraždy" sú ukázané len potom čo sú vykonané, možno tým, že ide hlavne o detské postavy a nie každý by to musel stráviť.. Film je natočený pekne s príjemnou atmosférou a mrazivou hudbou. Prakticky ma tu nič nenasralo, o "amatérizme" ani stopy čo je veľkým plusom. Klaunova premena výborná, ale že by som sa od strachu posral...to nie. Škoda, ale buďme vďačný aj za tento kúsok. 70% ()

Jello Biafra

Trailer síce sľubuje temný horor, ale výsledok je nakoniec veľmi rozpačitý. Prvá polovica filmu je prekvapivo pôsobivá, ale v druhej polovici sa film mení na štandartnú béčkovú vyvražďovačku, u ktorej prvotná atmosféra postupne opadá a v závere sa z filmu stane lacné obludárium. Navyše fakt, že dotyčný klaun tu svoje obete konzumuje jak žrádlo z KFC pôsobí vo výsledku dosť smiešne. Premrhaná šanca. ()