Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

DeathTheKid

Já se na to fakt těšil... a opět to byla chyba. Šáša Krusty je špatný horor a ještě horší drama. Co se povedlo, byly masky a opravdu příjemně úsměvné vystřelení mozku z hlavy. S klidem na prsou bych vystříhal alespoň 20 minut, aby to mělo potřebný drive a přeobsadil pár dětí a.k.a amerických neherců. A když už mluvím o těch prsech, tvůrci se měli zaměřit na mnohem širší a hlubší výstřih ^_^ To by bylo za 4*. ()

Lottr

Docela jsem váhal, bylo tak na 3,5*. Hlavní hrdina byl docela sympaťák a fandil jsem mu i po převlečení do klaunského obleku a následné proměně :) Ač se může leckomu zdát téma pro horor s klaunem ohrané, tady to naopak působí velmi neotřele a nápad velmi potěšil, stejně, jako masky a herecké výkony. Škoda jen poslední dvacetiminutovky, kterou bych rozehrál trošku citově hlouběji a zapracoval na matčině dilematu a vztahu k manželovi. V tomhle vidím největší chybu a proto se přikláním k oněm 3*, které jsem tomu lupnul. Nebylo to vůbec špatné, ale mohlo to být o chlup lepší, škoda. ()

blackkocour

Jak se do klauna volá, tak se z klauna ozývá. Poslední dobou je v těch hororech za mě až moc pošášeno, a od té doby co se do kin dostal ze špinavé stoky náš Pennywise, tak už to není co bejvávalo. A na to jsem se musel striktně připravit. Tak, máme tu makovník, který jedince silně paralizuje nejméně do 15 sekund, česneko-octové brambůrky z večerky, které fungujou taky jako dost dobré projímadlo na zácpu, kartáč na hajzl.. proč? No, tak asi těžko stihnu dojít na hajzl, kdybych se náhodou při filmu posral tou pocákanou prasečí krví, a rukama si to utírat nebudu, a Fido to po mně asi dolízavat nebude. Skotský vypolstrovaný gauč, abych se hezky uložel do strašlivých agónií, čokoládovýho pokušení Kinder Buena. Nějaké té psí granule nebo kočičí Whiskas, které tak dobře křupou v tom chrupu, a po kterých mám tak lesklou srst. Nuže, ne jen že jsem dostal strašně velkou zábavu, ale dokonce jsem nemusel ani jedno z těchto gastronomických pochoutek použít, abych se při nejhorším dostal na Cestu kolem světa. Po celém týdnu, když si chci konečně odpočinout u nezáživného filmu a nemuset už podle toho klauního názvu dát hned odpad! Neutíká to sice skoro vůbec, i když má film něco přes 100 minut, tak jsem se cítil, jak na dlouhé a nekonečné lobotomii. Scénář by se taky mohl trochu víc dopilovat, a nebylo by na škodu přidat trochu toho Roba Zombieckého násilí. Mně ani za bobra mý starý nebere, proč se s těmi klaunami poslední dobou roztrh pytel? Jaký dítě předškolního věku musím být, abych se bál bledé tváře? Bojím se tmy, pavouků, psů, hadů, klokaního masa a vyfetlých, HIV pozitivních bezďáků, o kterých jsem si omylem otřel ruku.. ()

Firebug

Pomalý a nezáživný rozjezd střídá uspěchané finále. O strach jsem z nějakého důvodu ani nezavadil a lekačky jsou zoufale nefunkční, tedy pokud se neleknete u každého trošku hlasitějšího zvuku. Masky a gore scénky jsou hodně fajnové, ale je jich bohužel málo. Párkrát jsem se slušně zasmál, ale i toho vtipu mohlo být určitě víc. Výsledkem je žánrový průměr, který nenadchne a už vůbec nepřekvapí. Na ošoupané 3* to vytáhl neotřelý nápad. _____p.p.č.: Zajímavé, jak jsou postavy do nějakého vážnějšího rozhodnutí často dotlačeny okolnostmi (pár obětí si tu smrt téměř vyprosí :-)... ()

herr_carter

Relativně velká škoda a promrhaný potenciál udělat zase po dlouhé době zcela netradiční hororovou záležitost. Ten postupný přerod hlavního aktéra v monstrum, jež s klaunem posléze už nemá moc co dělat, je poměrně propracovaný, ale mě osobně v celém filmu prostě chybělo to, co dělá horor hororem. Tak například ve filmu není jediná lekačka. Dále - abych se hlavní zrůdy opravdu bál, potom by mi ji nemohli tvůrci stále servírovat na zlatém podnose a bez momentu překvapení. Film je málo temný...atd atd atd...takže vlastně kladně hodnotím především onen příběh, kterak normální chlápek k mysterióznímu kostýmu přišel a historie, která se k němu váže..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Forsberg11

Na tak dobrý námet až príliš nevýrazné a bežiace si vo svojich mantineloch. Ani to "šokantné" násilie na deťoch sa mi nezdalo ako niečo extra a niečo, kôli čomu by mal byť Clown pre mňa viac zaujímavý. Ako moderný konzistetný kino-horor je však Clown viac ako jednohubkou na jedno pozretie. Predovšetkým herecké výkony Stormarea a Rotha dodávali tomuto filmu punc kvality. Sem tam nechýbal ani náznak kvalitnej hororovej atmosféry. Clown je predovšetkým typický A-čkový Made in USA horor so všetkými kladmi ale aj neduhmi tejto produkcie. Dá sa na to v pohode kuknúť a zabaviť sa s priateľmi, ale na druhej strane nespĺňa tie atribúty kvalitného a vyrovnaného hororu, ktoré u mňa vyvolávajú nadšenie. Takže silnejší priemer. 65 %!! ()

sedm.1

Horory s klauny mám moc rád, ty parchanti mě fakt děsí k smrti, a konkrétně třeba nová verze It mě rozsekala na hadry, ale Clown Jona Wattse mě nepřesvědčil ani náhodou. Vůbec mi nevadilo celkové opravdu laciné vyznění, tedy co se především vizuálu a zpracování týče, ale tento film mě nezaujal, respektive nebavil vůbec žádným způsobem. Ústřední zápletka není tedy zas až tak tuctová a i zaměření se spíše než na samotné klaunovo vražedné choutky a řádění na rozbor rozpadu osobnosti a přeměny z otce rodiny na vražedné monstrum by se dalo považovat za pozitivně netradiční, co je to ale platné, když je to zpracované tak nezáživně a nepůsobivě. Navíc chování jednotlivých postav je zde tentokrát už vážně až přehnaně idiotské a triviální, atmosféra tu pak sice navozena je, ovšem s vyloženě nefunkčním dopadem a co se čistě hororových prvků týče, napětí minimum a krve ještě míň. Herecky jde pak o snímek naprosto nevýrazný, ovšem jedno jméno tu přeci jen musím určitě vypíchnout, a to Peter Stormare, který tu jako už poslední dobou tradičně zas tak šíleně přehrává, že nevím, jestli je to k smíchu, nebo k pláči, nicméně smutný to je každopádně. Nesedlo mi ani tempo snímku, kdy se více než často jen přešlapává na místě a postavy se pořád pohybují ze stejných míst sem a tam, jen s minimálním vývojem a přínosem pro děj, takže s tím spojená gradace též prakticky nulová, no a závěrečné finále je pak již jen tragikomickým vyústěním celé té doslova šaškárny. Takže, za mě rozhodně ne! ()

DonQ

Až na par chybiček a nedůsledností jde o krvavou, atmosferickou pecku. Přeměna perfektní a konec taky fajn. ()

NICOX

Neskutečně veliký potenciál, který nebyl plně využit. Přesto docela dobrý horor. Klaun v hororu vlastně asi ani nemůže zklamat. Mě určitě ne! 60 % ()

iXtr3m3

Slušné masky, slušné gore scény, ale mohlo toho byť viac. Potešili vo vedľajších úlohách aj Peter Stormare aj Eli Roth. ()

Loki_Six

"Very few people know the true origin of what we call "the clown". I can show you here. It lived up in the mountains with a skin white as snow and the red nose blistered by the cold. It lured children out of the villages into its cave. Five children. One child for every month of winter. Over the centuries, the legend of the Cloyne was forgotten. He became the clown. His white face and red nose to make people laugh. To entertain children. If only they knew." ()

Corpsegrinder

Kdepák žádnej nářez se nekoná ačkoliv povedený to je. Skoro celou hodinu se film veze po vzoru Mouchy na transformaci hlavní postavy která ze začátku vypadá neškodně ale po prvních ukousnutejch prstech buřtího skauta to začne konečně tíhnout k hororu. Atmosferický to je a hlavně ve scéně s prolejzačkou. Bohužel po velice malým množství mrtvejch dětí (ale řádně naporcovanejch) přichází konec a já vážně nevim z čeho bych měl bejt vyplácanej. Za zkouknutí to stojí ale rozhodně to neni na pět hvězd. ()

danielosbourne

Filmu se rozhodně nedá upřít potenciál. Kdyby se sjednotil žánr, tak by to bylo mnohem lepší. Takhle začátek spíše nutí k smíchu, druhá je dramatická a ke konci už to začíná nabírat trochu toho hororového žánru. Ještě bych docela uvítal trochu rozšířenější mytologii o klaunech, protože myšlenka byla vážně dobrá. Průměrný film, který si však zaslouží trochu nadhodnotit za originální myšlenky a vyhnutí se klišoidním scénám. ()

Litvicek

Dostat větší rozpočet a udělat to surovější, děsivější, krvavější, tak bych si nemohl absolutně stěžovat, neboť podle mého názoru, by to filmu velice pomohlo. Celkově, nebylo to špatné. Zajímavé scény střídají scénky nezajímavé a tak mi z toho přirozeně plyne průměr. ()

Zmrv

Z ostatních zdejších komentářů mám pocit, že jsem asi viděl úplně jiný film. Mě osobně totiž Clown přišel nemastný, neslaný a víceméně jsem se u něj nudil. Za mně je hlavním problémem dle mého názoru stupidní námět. Herecké výkony a atmosféra sice nejsou tragické, ale i tak je to takový šedivý střed. Celkově se tedy dá říct, že to není úplná katastrofa, ale bavit mně to rozhodně nebavilo, natož aby mně to nějak děsilo. 45% ()

HonzysKISS

Má to neskutečný potenciál, ale je to bohužel strašně slabě natočené. Kouká se na to pěkně, jenom to není tak brutální a ani strašidelný. Některé scénky jsou sice fajn, ale jenom na oko. Celková maska taky není špatná. Možná je jenom trochu škoda, že je strašně brzy „hnusná“. Každopádně to stoprocentně patří mezi ty lepší filmy o klaunech, kterých vlastně ani moc není. Takže to rozhodně doporučuji. 7/10 ()

Pat.Ko

Začiatok filmu bol sľubný so zábavnou premisou a scéna, v ktorej sa snažil oblek odstrániť, bola dobrá. Pár scén zaujalo moju pozornosť, ako napríklad detský kútik. Účinkovanie v tomto filme bolo podpriemerné a dej bol ešte horší. Chýbali mu emócie a postavy pôsobili tak odlúčene. Dávať deti klaunovi ako jedlo nebol ten najlepší nápad. Je to znepokojujúcejšie ako hrôza a krvavý výboj nebol pôsobivý. ()

ondrula

Tak nějak jsem doufal, že horor bude o psychopatovi, co dělá dětem šaška a občas někoho tu a tam zmastí. Časem by mu mohlo úplně šoupnout a začal by třeba likvidovat své oběti tak nějak velkoplošně; napovídala tomu i ta (dost povedená) maska z coveru k filmu. No, není tomu tak. Příběh je místo toho postaven na zcela nablblým příběhu o démonovi, kterej posedne tlusťocha. Tlusťoch si asi půlku filmu pokouší sundat kostým a nejde mu to. Přestože se o něj pokouší démon, tak vlastně až do závěrečný scény zůstane tlusťoch docela při smyslech a není to tedy nic moc zábava. Ach jo. ()