Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden ze slavných případů pražské kriminálky popisuje rozsáhlé pátrání po muži, který se vydával za plynaře a přepadával v bytech staré ženy. Obětí bylo během několika týdnů přes čtyřicet, několik z nich zemřelo. Třetí epizoda popisuje několikatýdenní pátrání a dopadení muže, který byl za sérii 84 trestných činů odsouzen na doživotí. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

Berta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotím čtyřmi hvězdami. Nemohu srovnávat s jinými nekonečnými detektivními seriály ale hodnotím jen ze svých pocitů.  Z mého pohledu nemá chybu, kamera, scénář, děj, i vedlejší děj. Líbí se mi, že jednotlivé díly nejsou zbytečně natahované. Vejdou se do relativně krátkého času, děj je napínavý, replilky i postoje jsou pochopitelné i méně chápajícímu divákovi, nejsou tam skryté nevyřčené situace, které si u jiných detektivek musí divák dodatečně domyslet a pospojovat. Děj je čitelný,  svižný a hlavně oceňuji, že každý případ je ukončený v každém díle. Nenutí diváka si pamatovat co bylo minule. Postavy nepřehrávají a hovoří a chovají se přirozeně, tudíž se v tom objevují přirozené lidské povahy. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Podle těch babiček má pachatel něco mezi dvaceti a šedesáti, výška 150 až 190, blond nebo černovlasý." Tak s takovýmto popisem by pachatele bez problémů našel i poručík Drebin natož experti z 1. OOK SKPV. Jen jim to bloudění po falešné stopě chvilku trvalo, ale mně se to tentokrát dost líbilo. A taky mě pobavila historická zkušenost majora Plíška o tom, že jak to má kola nebo kozy, tak jsou s tím vždycky problémy. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda ukazuje, že bežná vyšetrovateľská rutina je skôr vecou náhody a nesmiernej nudy pri prehrabávaní sa zložkami, ako nejaká napínavá práca v teréne - aj keď samozrejme dôjde aj na akčné zatýkanie. Po sľubnom rozjazde seriál dospel do rutiny. Nečudo, že kriminalisti sú unavení a furt fajčia - pri takomto čosi je stres, únava prirodzená, rovnako ako ciga, ktorá na čas ten stres a únavu vyfúkne do paže. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela drsný způsob jak naučit seniory, aby přestali důvěřivě otvírat dveře každému, kdo u nich zazvoní. Taky tu byl naznačen záchranný plán pro chřadnoucí samečky, kteří se ochable pohupují před dilematem, jak řešit situaci, kdy žena skvěle vaří, ale je až příliš často při chuti. To bylo fajn odlehčení po té finální depce. Ani třetí epizoda mi nepřinesla zklamání, dokonce jsem nabyl dojmu, že se tvůrci s každým dalším dílem zlepšují. Mě tedy nikterak nepřekvapuje, že jde o kvalitní seriál, protože si myslím, že našim tvůrcům kriminalistická témata často sedla, situace se u nás zhoršila až s idiotským napodobováním amerických, německých a francouzských vzorů a s angažováním velice špatných scénáristů u soukromých televizních stanic. U starších kousků si musí divák umět odpreparovat záležitosti poplatné době a režimu, u většiny současných je špatný celý scénář a většina hereckých výkonů. Tím chci říct, že 1. oddělení z té změti současné tvorby hodně vyčnívá (v kladném smyslu slova). Opět jsem se dočkal běžné kriminalistické praxe, nikdo neběhal po střechách, nepadl jediný výstřel a neshořela jediná služební škodovka. Jak osvěžující. / Poučení: Pošťačce s důchodem bych přece jen otevřel. 4*+ ()

Galerie (53)

Zajímavosti (4)

  • Rekognice, která zde probíhá, je jedním ze zvláštních způsobů dokazování. V podstatě jde o specifickou formu výslechu, jehož účelem je ztotožnění nějaké osoby, např. pachatele nebo věci, která je důležitá pro trestní řízení. V českém právu je rekognice upravena v ustanovení § 104b trestního řádu. Patří k některým zvláštním způsobům dokazování v trestním řízení vedle vyšetřovacího pokusu, konfrontace, rekonstrukce a prověrky na místě. Provádí se na návrh státního zástupce za účasti soudce. (sator)
  • Plíšek (Bolek Polívka) dostal darem knihu „Pražské periferie“ od autora Miroslava Kremlíka. Jméno autora i název knihy jsou však fikce. (sator)
  • Za zvlášť zavrženíhodné zločiny lze označit útoky proti životu a zdraví starých či hendikepovaných osob nebo dětí. Miloslav Sláma byl 23. listopadu 2005 ve svých 34 letech odsouzen k doživotnímu vězení za tři vraždy starých žen ve věku 82, 82 a 91 let. O další čtyři vraždy starých lidí se pokusil. Kromě těchto sedmi nejzávažnějších zločinů také spáchal sedmadvacet loupeží, sedm krádeží, dva podvody a v jednačtyřiceti případech porušil domovní svobodu. Celkem se tedy dopustil 84 trestných činů. (sator)

Reklama

Reklama