Pyžamo (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1979, 19 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Příjemná, skvěle obsazená bakalářská jednohubka, která rychle ubíhá přes neočekávatelnou zápletku k očekávatelnému vtipnému finále. Pohled Josefa Bláhy na hosty je neopakovatelný, soudruzi nakonec už v dnešní době úsměvní.(24.9.2015)

Krásná povídka ze života.. ale jasný důkaz toho, že opakovaný vtip už není vtipem..(19.4.2016)

"To je fajn, to nemůžu." Předvídatelný příběh, na němž je více než viditelné, že nevznikl úplně přesně podle zaslaného námětu a jenž by, bez umělého natahování v podobě různých záběrů s hudebním doprovodem, trval tak pět minut a ve kterém, se před očima diváka odehrává Československá socialistická varianta, pyžamové párty, plná soudruhů a soudružek. Pozornějším jedincům, toužícím po shlédnutí této mikrokomedie, však doporučuji nenechat si ujít scénu s konzumací míchaných vajec, v jejímž závěru je možné na okamžik spatřit, jak se Iva Janžurová, úplně odbourá.(19.9.2015)

Průměrná bakalářská povídka s očekávaným vyzněním, skvělým obsazením, ale nijak extra výsledkem. Kopecký i Janžurová nemají na malém prostoru šanci cokoli zahrát, nevyloudí sebemenší úsměv na divákově tváři a ničím nezaperlí (až na tu hlášku s kravatou). Horší průměr.(28.12.2015)

Janzurka je bohyne. Bez ni by to bylo polovicni. Samozrejme ze Kopecky a Blaha taky bez pripominek. :-) 3+(29.7.2014)