Pyžamo (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1979, 19 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Příjemná, skvěle obsazená bakalářská jednohubka, která rychle ubíhá přes neočekávatelnou zápletku k očekávatelnému vtipnému finále. Pohled Josefa Bláhy na hosty je neopakovatelný, soudruzi nakonec už v dnešní době úsměvní.(24.9.2015)

Průměrná bakalářská povídka s očekávaným vyzněním, skvělým obsazením, ale nijak extra výsledkem. Kopecký i Janžurová nemají na malém prostoru šanci cokoli zahrát, nevyloudí sebemenší úsměv na divákově tváři a ničím nezaperlí (až na tu hlášku s kravatou). Horší průměr.(28.12.2015)

"Jsem jakej jsem, ani černej ani blondýna". Pro tuhle povídku mám slabost už kvůli tomu dialogu o startéru. Za 4* s čistým svědomím. Oli...hou hou...(29.12.2015)

"To je fajn, to nemůžu." Předvídatelný příběh, na němž je více než viditelné, že nevznikl úplně přesně podle zaslaného námětu a jenž by, bez umělého natahování v podobě různých záběrů s hudebním doprovodem, trval tak pět minut a ve kterém, se před očima diváka odehrává Československá socialistická varianta, pyžamové párty, plná soudruhů a soudružek. Pozornějším jedincům, toužícím po shlédnutí této mikrokomedie, však doporučuji nenechat si ujít scénu s konzumací míchaných vajec, v jejímž závěru je možné na okamžik spatřit, jak se Iva Janžurová, úplně odbourá.(19.9.2015)

• PollyJean

klasická natahovaná bakalářská historka. Jen nevím, jak mohl tolik soudruhů nacpat do tak malého bytu. Navíc s manželkama.(24.9.2015)