Pyžamo (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1979, 19 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Krásná povídka ze života.. ale jasný důkaz toho, že opakovaný vtip už není vtipem..(19.4.2016)

"Jsem jakej jsem, ani černej ani blondýna". Pro tuhle povídku mám slabost už kvůli tomu dialogu o startéru. Za 4* s čistým svědomím. Oli...hou hou...(29.12.2015)

• ondrula

Tak na to, že tam hrajou Kopecký, Janžurka a Bláha a napsal to Dietl, je to ubohost ubohá. Zápletka je potřeštěná a nereálná a každýmu musí bejt po pěti minutách jasný, kam se bude děj ubírat, akorát že to nekonečný natahování týhle nepovedený anekdoty je pak už dost otravný. Scénka s rozbitým autem je tam vyloženě navíc jen jako filmařská vata, protože jinak by tahle pitomost skutečně trvala asi tak třetinu času.(7.7.2013)

"To je fajn, to nemůžu." Předvídatelný příběh, na němž je více než viditelné, že nevznikl úplně přesně podle zaslaného námětu a jenž by, bez umělého natahování v podobě různých záběrů s hudebním doprovodem, trval tak pět minut a ve kterém, se před očima diváka odehrává Československá socialistická varianta, pyžamové párty, plná soudruhů a soudružek. Pozornějším jedincům, toužícím po shlédnutí této mikrokomedie, však doporučuji nenechat si ujít scénu s konzumací míchaných vajec, v jejímž závěru je možné na okamžik spatřit, jak se Iva Janžurová, úplně odbourá.(19.9.2015)

Janzurka je bohyne. Bez ni by to bylo polovicni. Samozrejme ze Kopecky a Blaha taky bez pripominek. :-) 3+(29.7.2014)