Pyžamo (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1979, 19 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

"To je fajn, to nemůžu." Předvídatelný příběh, na němž je více než viditelné, že nevznikl úplně přesně podle zaslaného námětu a jenž by, bez umělého natahování v podobě různých záběrů s hudebním doprovodem, trval tak pět minut a ve kterém, se před očima diváka odehrává Československá socialistická varianta, pyžamové párty, plná soudruhů a soudružek. Pozornějším jedincům, toužícím po shlédnutí této mikrokomedie, však doporučuji nenechat si ujít scénu s konzumací míchaných vajec, v jejímž závěru je možné na okamžik spatřit, jak se Iva Janžurová, úplně odbourá.(19.9.2015)

• PollyJean

klasická natahovaná bakalářská historka. Jen nevím, jak mohl tolik soudruhů nacpat do tak malého bytu. Navíc s manželkama.(24.9.2015)

• ondrula

Tak na to, že tam hrajou Kopecký, Janžurka a Bláha a napsal to Dietl, je to ubohost ubohá. Zápletka je potřeštěná a nereálná a každýmu musí bejt po pěti minutách jasný, kam se bude děj ubírat, akorát že to nekonečný natahování týhle nepovedený anekdoty je pak už dost otravný. Scénka s rozbitým autem je tam vyloženě navíc jen jako filmařská vata, protože jinak by tahle pitomost skutečně trvala asi tak třetinu času.(7.7.2013)