Klasický westernový příběh vás zavede do prostředí, kde první i poslední slovo má zbraň, vše rozhoduje přesnější muška a kde nechybí krásná žena. Django (Franco Nero) na své cestě pouští zachrání krásnou Marii ze spárů kumpánů velmi obávaného majora Jacksona, který má ve zvyku zabíjet lidi jen tak pro zábavu. Nikdo se mu zatím neodvážil postavit. Až teď. Djangovým cílem je zabít Jacksona, ale je na to úplně sám… (Vapet Production)

alchac

No... od jedné z legend spaghetti westernu jsem tedy čekal víc. Celý film je naprosto příšerně průměrný a nemůže to zachránit ani rakev s gatlingem. Franco Nero sice háže svýma hluboce modrýma očima správně drsné pohledy, ale do Clinta má přece jen dost daleko. Hlavní padouch taky nic moc. U westernů se obvykle nenudím, ale u Djanga už jsem toužebně vyhlížel konec filmu. ()

daEmoNickY

Prvni a posledni zaber jsou skvele. Zacatek i konec az neprijemne ovlivnuje co si clovek pomysli (hm, bohuzel prave nemam po ruce nic co by to prokazovalo)............................. Jak clovek tahnouci za sebou rakev, az do "poloviny" se okolo ni toci cely film, tak "obrazek ve spodu na obalce" jsou veci hodne zapamatovani (treba pro spisovatele...)...........................zajimavost: kuryr 3 pouziva "muz tahnouci rakev" v podobe "muz tahnouci se za autem"; v obou je pritomen motiv smrti; obe rakve skonci stejne (ne uplne ale to bych kazil kuryra).................................. ()

Mol

Ze začátku měl Django ultra charizma, které se v půli filmu začalo vytrácet. I tak se jedná o hezký western, na který se dá podívat. Aby taky ne, když Django tahá zabahněnými ulicemi městečka svou rakev a v ní kulomet. ()

Mylouch

Pára od úst a kouř z hlavní kdesi na mexickej hranici, kde se odjakživa vynáší rakev přes půdu, na prahu doby moderní. "Jmenuji se Django a dokud budeš se mnou, nikdo ti neublíží ... Tak pojď, Marie !" "Moje kamarádky mají trochu strach, ale já se nebojím, vždyť je to jenom rakev !" Teenagerovský western. ♫ Hudba mj. ve stylu imitace Morriconeho stylu. 2-3* ()

tom88

Jeden z tých záživnejších a kvalitnejších westernov. Franco Nero ako Django je výborný. Záver je brutálny. Celý film odsýpal veľmi rýchlo. U mňa jeden z tých lepších kúskov. 75% ()

andrii

Azurem vyplněná, s borůvkovým nádechem, čidla zraku má. Kocour modrooký v zablácených botách, plášti až na paty. Tvář strništěm zšeřená. S výbojným arsenálem, leskem /v/ran, co vyrve nerv, vypálí cejch, rybník cechu "zlatých hochů," gen gangu smrtihlava - hrobaře. ()

Radiq

Začne to skvěle - muž táhnoucí rakev, záchrana bezbranné ženy, osamělý pistolník, mlčenlivý a když něco řekne, spíš to cedí mezi zuby. V liduprázdném městečku jen bahno, děvky, salón... a pak přijde na řadu kulomet. Pravda, kulomet je nesmysl s nekonečným množstvím nábojů a lehký jako pírko. Ale až po sem je to úctyhodná pocta westernu staré školy... S bandou Mexičanů ale přijde problém. Krádež zlata z fortu, zlato vypadající (a asi i vážící) jak müsli, nemožné množství mrtvol - no jo, když padouši tomu jdou tak trochu naproti, když samovolně vbíhají do střel. A degradace děje do stupidní polohy. Ani ten Franco Nero už není takovej borec, přestože charisma může hrstmi rozdávat. Celkově ta kvalita filmu stojí za prd, ale nelze tomu upřít fakt, že zde vznikla když už ne legendární, tak alespoň nezapomenutelná postava. A taky docela chytlavá úvodní píseň. ()

Mrkvič

Franco Nero je fajn, ale jinak je to přehlídka mizerných nezajímavých herců a tuctové westernové atmosrféry. Hudba, záběr a prostě všechno má inspiraci od jiných. Nic nového nenabídne a hlavně za svými vzory i dost pokulhává. ()

danoo

Spaghetti western s extra dávkou kečupu (If you're a coffin maker, you sure did pick a good town to settle). Franco Nero stelesňuje ikonickú postavu Djanga (Nathaniel: Where will I put them? There is no room left in the cemetery. Django: You gonna need a new one because I've got a plenty of customers for you), ktorá plne zodpovedá Eastwoodovým úsečným antihrdinov bez mena. Nepopieram fakt, že Django je tou dvakrát rozprávanou historkou, jeho trademarkom je ale svojbytný úsporný štýl (aj keď ten bol vďaka nízkemu rozpočtu vlastne z núdze cnosťou). ()

Kmotr76

Kdo by to byl řekl, že bude původní Django ještě stylovější než Tarantinův western? Možná se Corbucci až moc inspiroval Leoneho filmy, ale když sledujete, jak Django střílí kulometem do jižanskejch kovbojů za geniálního soundtracku, je vám to úplně jedno. Drsný, syrový a špinavý western, až mi to několikrát zkřivilo ústa v cynický úšklebek. ()

progression

Tenhle údajně kultovní spaghetti western mi hodně dlouho unikal, ale jak jsem se teď přesvědčil, o nic jsem nepřišel. Krve sice bylo habaděj, ale kulometné scény mi nějak ve westernech nesedí, zápasy poloobnažených žen v bahně se asi také hodí úplně do jiného typu filmů a s tím závěrem mne film také docela vyvedl z míry. Akorát pořád nevím, jestli to měla být parodie či sci-fi :-? No Sergio Corbucci má k Sergio Leonovi asi tak blízko jako já k Delonovi ... Ale abych jenom nerejpal, Franco Nero tu byl výborný a budoucí kariéru si nastartoval velice úspěšně. A ta finta s asiatkou na odlákání pozornosti byla také docela povedená. ()

Kubaso

Po Djangovi se rázem staly nejčastějšími slovy v mezinárodních názvech italských westernů výrazy "smrt" a "Django". Úspěch filmu přičítám spíš Corbucciho očividné snaze posunout meze brutality žánru a zasadit děj do netradičního prostředí, než jeho skutečným kvalitám. Vlastně nejde o moc víc, než o variaci hitu "Pro hrst dolarů", ale Corbucci Djangem ukázal cestu, jak natočit v Itálii western, který by nevyzněl vedle Leoneho snímků trapně. A navíc by se bez něj "ten druhý Sergio" (míněn Corbucci) těžko kdy dopracoval k perlám jako "Velké ticho" nebo "Companeros", takže zaplaťpámbu za něj. ()

dANo

Pozrel som si to hlavne z tej zvedavosti, že čo to ide Tarantino prerábať... :o) A teraz celkom chápem, prečo ho to tak oslovilo, lebo okrem dosť netradičných akčných a pri tom westernovým strieľačkám to malo kopec vtipných scén, ktoré si viem už teraz živo predstaviť v Tarantinovej verzii... ()

VanTom

Postava drsného, zachmuřeného cizince s excelentní (a bleskurychlou) muškou táhne nejenom omlácenou rakev, ale charizmatický modrooký Franco Nero i celý snímek. Který, přiznejme si to, se neexistující logikou v ději (nějaká pomsta, hlavně ale hóóódně střílení) či ledabyle přepáleným, Leoneho snaživě imitujícím zpracováním brodí hluboko v béčkovém bahně. Ovšem činí tak relativně potěšitelně (a násilně) stylově. 2-3* ()

KarKulA

Špagetti-westerny mě až tak neberou a ani v tomto případě se nejedná o výjimku která by potvrzovala pravidlo. Film se snaží za každou cenu šokovat, ale svým zvláštním způsobem. V mých očích to nezachránila ani ústřední postava, protože Nero pro mě jako takovej ten mstitel a bojovník za bezpráví postrádal jakékoliv charizma. Popravdě jsem po celou dobu filmu měla problém udržet pozornost. Kde tu všichni berou tu "atmosféru" je mi záhadou ....... ()

Autogram

Ani Terminátor toho toľko nepokosil za jeden film a nevyzeral na konci tak zúbožene. Jeden cudzinec s truhlou so záhadným obsahom, bez minulosti a bez budúcnosti, to je akurátny obsah pre western v štýle Leonoviek. Ani sa nečudujem, že Tarantino sa musel nechať inšpirovať aspoň názvom. Pre mňa len jeden z množstva westernov, na ktoré skoro zabudnem. ()

Ironfood

Podařený spaghetti-western, který ale není ani zdaleka tak vymazlený jako firmy Sergia Leoneho. Děj je možná až příliš jednoduchý, navíc některé věci mi přišly poněkud přitažené za vlasy (například výkonnost Djangova kulometu). Rakev vypadá zpočátku jako fajn nápad, ale později začíná působit poněkud přebytečně a člověk si čím dál víc klade otázku, proč si Django nepořídí nějaké praktičtější zavazadlo... ()