Spin-off seriálu Pretty Little Liars (od r. 2010).
Ravenswood, mestečko nachádzajúce sa neďaleko Rosewoodu v Pennsylvánii, už po niekoľko generácií sužuje smrteľná kliatba. Nepríjemné udalosti spoja päť neznámych ľudí, ktorí budú musieť spoločne pátrať v záhadnej a hrôzostrašnej histórii tohto mesta, aby zistili niečo o kliatbe skôr, než bude príliš neskoro. (deathmoon)

Mis_heel

Pilot byl podle mě fajn..trochu víc strašidelný, takže na další díly se už asi nebudu dívat v noci, ale nezklamal. Už před shlédnutím pilotu jsem čekala, že to bude temnější a záhadnější než PLL. Je pravda, že na to že je to spin-off k PLL, tak je žánrově jinačí - duchové, příšerky atd., ale proč ne. Námět té záhady města je zajímavý a i přes ty "příšerky" je to docela lákavý seriál. Mě osobně se ten námět hodně zalíbil a po pilotu se těším i na další díly, tak doufám, že mě nezklamou :-) ()

Wajny13

Po 3.dílu: Seriál zatím ubíhá svižně, zápletka seriálu vypadá výborně a herecké obsazení také ujde. Na mě je to sice trochu moc strašidelné (nemám ráda horory), ale "záhada ravenswoodu" mi přijde nápaditá, takže budu koukat dál :-) Už se těším na další díly. Prozatím dávám 4*, hlavně jsem zvědavá na vývoj hlavních postav. Ještě mi přijde, že to nemá nic společného s PLL - takže to beru jako "samostatný" seriál :-) ()

xlelusx

Na seriál jsem byla naprosto natěšená, protože jsem věděla, že jde o spin-off PLL a tak jsem možná čekala víc než jsem měla. Ale abych nebyla jen negativní, tak uvítání Ravenswoodu v halloweenské epizodě PLL bylo skvělé. Fotky lidí na náhrobcích, když ti lidé ještě žijí jsou fakt přehnané :-D . Po tomto úvodu, ale seriál trošku padá a myslím, že na něj koukám už jen z toho důvodu že doufám, že se zlepší, protože ze zkušenosti z docela mnoha seriály vím, že seriály mají tendenci se někdy zlepšovat. Nejoblíbenější postavy: Luke a Olivia Matheson ()

lilylove

Na tento seriál jsem se opravdu těšila a zklamal mě.Námět by se dal mnohem lépe využít.Viděla jsem 4 díly a pátý už jenom s přetáčením.Ke zbývajícím se asi nevrátím a nedivím se,že ho po první sérii zrušili. ()

numan

Ano, správně - je to úplně naopak. :o))) Podobně jako u Angela, který vznikl jako odbočka od taškařice s roztleskávačkou Buffy, spin-off Pretty Little Liars je asi tak o 200 procent lepší, než původní seriál (o čemž svědčí i fakt, že po první sérii ho TV utnula pro komerční neúspěch). Kdo mohl tušit, že z nudné konvenční telenovely s Bárbínama ve stylu zoufalých předmanželek vyraší plnotučná teenagerská duchařina! Všechny ty negativní reakce od fanynek PLL chápu, Ravenswood na ně musí působit zhruba stejně, jako když domácí kuchtě, brejlící na OVRZ (http://www.csfd.cz/film/215294-ordinace-v-ruzove-zahrade/) najednou přepnete na Akta X. Taky bude řvát. :o) ()

katherine7

Mělo to svůj potenciál, ale pouze to bohužel nestačí. Po pár dílech se z toho stávala až moc fantasy - magorárna. Velká škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe a seriál by klidně pokračoval dál. Za mě 2*.. začátek byl slibný. ()

AdeLinaa

Nejdříve jsem dala 5*, protože seriál měl potenciál. Nakonec dávám 50 %, protože to skončilo otevřeně, nic jsme nezjistili, žádné odpovědi jsme nedostali a nemám vůbec tušení, co to mělo znamenat. Děkuji pěkně. ()

CZmaggieCZ

Bohužel, čekala jsem, že to bude bomba, když navazuje na PLL - spletla jsem se. Docela mě to mrzí, ale co už. Příběh uloudaný a už ani nemám chuť stahovat další díly. ()

Elr

4. díl byl pro mě konečný. První 2 díly super, ale poté děj uloudaný, a už jsem se ani netěšila na další díl. Celkově obrovské zklamání ()

DDCC

OMG! OMG! Já nemůžu jinak! :O Jsem prostě ohromen. Nevěřil jsem, že z toho vznikne seriál přesně podle mého gusta. Neuvěřitelné.. :) Půjdu postupně: Seriál se opravdu pomalu rozjíždí. První tři epizody jsou spíše pro takovou transformaci diváků z PLL na Ravenswood (neúspěšné). Pak ale děj odbočí úplně někam jinam. Nadpřirozeno kam se podíváte, ale přitom stále věříte, že je to možné. (To si u AHS neřeknete.) Horrorová část seriálu je trošku slabá (ale všichni okolo jsou z nich posr...", nechápu vážně proč o.O). Nevím, jestli zde tvůrci nechcou do toho horroru děj zapasovávat nebo jen neumí vytvořit pořádnou horrorovou scénu (asi spíše první možnost). Nicméně zatím v každém dílu se toho stane víc, než v PLL za celou sérii. Seriál vřele doporučuji, možná že i více než natahované PLL a poslední dobou nudné AHS.. :P ()